Pracuj w Oponeo

Felgi do Mini

Wybierz parametry swojego Mini i dobierz odpowiednie felgi

Mini

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Mini

Mini to założona w 2000 roku marka samochodów miejskich, nawiązująca tradycją do niewielkiego brytyjskiego auta pod tą samą nazwą, które produkowano w latach 1959-2000. Samochód, choć wciąż kompaktowych rozmiarów, jest znacznie większy od poprzednika. Model oferowany jest w różnych wersjach nadwozia, m.in., 3- i 5-drzwiowej, kombi, SUV i kabriolet.

Mini - felgi OEM

Fabrycznie instalowane w samochodzie obręcze oznacza się skrótem OEM. W przypadku Mini ich wymiary, stylistyka i kolorystyka mogą być bardzo różne. W zależności od wersji nadwozia i wyposażenia dostępne są np. felgi 15-, 16- i 17-calowe.

Felgi Mini: szerokość, średnica, ET, rozstaw śrub

By dopasować obręcz do auta, trzeba uwzględnić jej średnicę i szerokość. Równie ważny jest parametr ET oraz dane o liczbie i rozstawie śrub. Choć producenci dopuszczają zwykle montaż konstrukcji w różnych rozmiarach, to należy przestrzegać konfiguracji przewidzianych w specyfikacji. To warunek, by samochód zachował odpowiednie właściwości jezdne.

  • Jaka jest średnica felg w Mini?

Mini dostępne jest w wielu różnych wariantach nadwozia, a dopuszczalna średnica różni się w zależności od wersji. Do niektórych egzemplarzy będą pasować już konstrukcje 15-calowe. Największe obręcze do aut tej marki mogą mieć średnicę 19 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Mini?

Najnowsze odsłony Mini wyposażone są w 5 otworów na śruby. W niektórych starszych modelach spotkamy się także z mocowaniami 4-śrubowymi. Rozstaw śrub wynosi 4x100, 5x112 lub 5x120 mm.

  • Jaka jest szerokość felg w Mini?

Dobierając szerokość obręczy do Mini, zwróćmy uwagę na wariant modelu oraz średnicę konstrukcji. Najwęższe felgi do niektórych wersji tego auta mogą mieć szerokość 5,5 cala, a najszersze 9 cali.

  • Jakie jest ET felgi Mini?

Z pomocą parametru ET możemy określić, jak głęboko felga zostanie zamocowana w nadkolu. Dla modelu Mini dopuszczalne wartości ET są różne (np. 35-45 mm, 30-48 mm, 35-52 mm).