Felgi do Mini

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Mini

MINI to kultowe brytyjskie auta kompaktowe, które od końca lat 50. cieszą się niesłabnącą popularnością. Przyczynami powodzenia są charakterystyczny, atrakcyjny wygląd oraz dobre parametry jezdne.


British Motor Company rozpoczął pracę nad nowym samochodem ze względu na trwający kryzys paliwowy i zalew Wielkiej Brytanii importowanymi pojazdami. Auto miało być małe i przede wszystkim ekonomiczne – dostępne dla każdego. Zaprezentowany w 1959 roku Mini miał długość niewiele ponad 3 metrów i niespełna 1,5 metra szerokości, a do tego – zgodnie z założeniami, był bardzo tani. Na desce rozdzielczej znajdował się wyłącznie prędkościomierz, a jedynym dodatkowym wyposażeniem była popielniczka. Model był niekwestionowaną gwiazdą motoryzacji tamtych czasów.


W 1961 roku fabryki opuścił pierwszy Mini Cooper, czyli usportowiona i zdecydowania droższa wersja oryginału. Klasyczne modele, pomimo rosnącej konkurencji, produkowano aż do 2000 roku.


MINI zostało reaktywowane rok później, kiedy to ówczesny właściciel marki – koncern BMW, postanowił stworzyć na jego bazie sportowe auto. Tym razem pojazd należał do zdecydowanie wyższej półki cenowej, na co wpływ miały rewelacyjne osiągi. Co więcej, obecnie dostępnych jest kilka wersji modelu, różniących się typem nadwozia. Nadal jednak jest to raczej niewielkie auto, którego stylistyka nie odbiega od pierwotnego pomysłu.


Ze względu na swój kultowy wygląd, do samochodów MINI pasują zarówno proste obręcze wykonane ze stali, jak i felgi aluminiowe, spośród których można wybrać modele idealnie podkreślające charakter nie tylko pojazdu, ale także kierowcy.