Pracuj w Oponeo

Felgi do Mini Countryman

Sprawdź rozmiar felg do Mini Countryman i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Mini

Countryman

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Mini Countryman

Mini Countryman to samochód wyjątkowy dla kultowej brytyjskiej marki z wielu powodów. Konserwatywna do tej pory firma zdecydowała się bowiem na produkcję pierwszego w swojej historii crossovera. Nie tylko oparto go o bardzo dużą, jak na standardy brytyjskiej firmy, płytę podłogową (długość 4097 cm, w wersji „S” 4110 mm), ale także był to pierwszy od wielu lat model pięciodrzwiowy. Popularny „Wieśniak” był również pierwszym Mini produkowanym poza terytorium Wielkiej Brytanii, m.in. w zakładach BMW w Holandii oraz Austrii.


Swój debiut na motoryzacyjnych salonach zaliczył w trakcie prestiżowych targów genewskich w 2010 roku. Już dwa lata później do sprzedaży wprowadzono trzydrzwiową wersję pod nazwą „Pacemaker”. Auto kultywując sportową tradycję brytyjskiej marki dostało dwie wersje wyczynowe – uterenowione All4Racing oraz rajdową Mini John Cooper Works WRC. Bazowa wersja Mini Countryman wyposażona była w silnik benzynowy 1,6 litra o mocy 98 KM, 122 KM lub 184 KM. Dostępnym był także wariant wysokoprężnego diesla o zakresie mocy od 90 KM do 143 KM.


Rok 2016 to czas wielkich zmian dla modelu Coutryman. Na rynku pojawiła się druga generacja rodzinnego samochodu, oferująca wiele zmian względem bazowego samochodu. Countryman II zbudowano na bazie płyty podłogowej BMW X1, dzięki czemu uzyskano znacznie więcej przestrzeni wewnątrz kabiny. Samochód był dłuższy i szerszy, ponownie stając się największym modelem oferowanym przez kultową brytyjską markę. Swoistą nowością w ofercie „Wieśniaka” był napęd hybrydowy z funkcją plug-in, o zasięgu wyłącznie elektrycznym na poziomie 40km. Sporym zmianom poddano także sam wygląd samochodu, poza samą sylwetką zmieniono układ lamp i reflektorów, dodano nową atrapę chłodnicy oraz przemodelowano ułożenie wylotów powietrza. Do Mini Countryman dostępny jest szeroki wybór felg stalowych i aluminiowych w rozmiarach od 16 do 20 cali.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Mini Countryman

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Mini Countryman

Osoby jeżdżące autem Mini Countryman najczęściej wybierają: