Pracuj w Oponeo

Felgi do Lexus IS

Sprawdź rozmiar felg do Lexus IS i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Lexus

IS

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Lexus IS

Lexus IS to auto segmentu premium, reprezentujące średnią klasę D. Skrót IS oznacza w jego przypadku „Inteligent Sport”. Pierwsza generacja tego modelu miała premierę w 1999 roku, druga w roku 2005, a trzecia jest obecna na rynku od 2012 roku. W dwóch pierwszych odsłonach auto było dostępne jako sedan i kabriolet, a w pierwszej i trzeciej także w wersji kombi. Sportowa odmiana modelu ma oznaczenie IS F.

Fabryczne felgi Lexus IS

W ofercie producenta pierwszej wersji Lexusa IS znalazły się obręcze aluminiowe w rozmiarach 16 lub 17 cali. W drugiej odsłonie auto mogło być wyposażona w aluminiowe felgi o średnicy 17 lub 18 cali. Podobnie jest w autach trzeciej generacji.

Jakie felgi do Lexusa IS?

Felgi powinny zostać dobrane zgodnie ze specyfikacją producenta auta, by pojazd zachował odpowiednie właściwości użytkowe i parametry dotyczące bezpieczeństwa. Znajdziemy w niej dane o dopuszczalnej średnicy i szerokości, głębokości osadzenia (ET), a także rozstawie śrub.

  • Jaka średnica felg w Lexusie IS?

Do Lexusa IS pierwszej generacji pasują felgi w rozmiarach od 16 do 19 cali. W drugiej wersji pojazdu można zamocować obręcze o średnicy od 16 do 20 cali. W odsłonie trzeciej dopuszczalny zakres rozmiarowy obejmuje obręcze 17-, 18- i 19-calowe.

  • Jaki jest rozstaw śrub w Lexus IS?

We wszystkich trzech odsłonach Lexusa IS koła mocuje się za pomocą 5 śrub rozstawionych na okręgu o średnicy 114,3 cali (5x114,3).

  • Jaka szerokość felg w Lexusie IS?

W pierwszej wersji Lexusa IS dopuszczalna szerokość felgi jest wyznaczona w zakresie od 6,5 cala do 8,5 cala. W drugiej i trzeciej odsłonie auta najwęższa felga może mieć 7 cali, a najszersza 9 cali.

  • Jakie ET felgi Lexus IS?

Parametr określający głębokość osadzenia obręczy dla modelu Lexus IS pierwszej generacji został wyznaczony w przedziale od ET 35 do ET 50. W drugiej i trzeciej wersji pojazdu jest to zakres od ET 30 do ET 45.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Lexus IS

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Lexus IS

Osoby jeżdżące autem Lexus IS najczęściej wybierają: