Pracuj w Oponeo

Felgi do Lexus

Wybierz parametry swojego Lexus i dobierz odpowiednie felgi

Lexus

Wybierz model

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Lexus

Lexus to luksusowa marka związana z japońską Toyotą, produkowana od 1989 roku. Od początku konkurować miała z najlepszymi samochodami klasy premium produkcji amerykańskiej i europejskiej.


Debiutanckim modelem z logiem Lexusa był LS 400 – limuzyna o mocy 245 KM, która ujrzała światło dzienne w 1989 roku. Auto szybko stało się obiektem pożądania zamożniejszych kierowców, którym zależało na niezawodności. W tym samym roku fabryki opuścił nieco mniejszy sedan Lexus ES 250, a w 1991 roku na ulice wyjechał pierwszy coupé – SC 300. Natomiast lata 90. to zdecydowanie czas większych aut. W 1995 roku premierę miał Lexus LX – SUV, który opierał się na konstrukcji Toyoty Land Cruiser. Trzy lata później ukazał się bardziej luksusowy Lexus RX.


Spośród kolejnych projektów warto wyróżnić limitowany supersamochód Lexus LFA z 2010 roku. Wyprodukowano jedynie 500 egzemplarzy, a cena każdego z nich znacząco przekracza 2 miliony złotych. W Europie znalazło się zaledwie 40 sztuk z serii, w tym 2 trafiły do Polski. Produkcja modelu przebiegała ręcznie w specjalnie przygotowanej do tego fabryce. Prawie 4,5-metrowy pojazd wyróżnia się m.in. wydechem w formie trójkąta, a jego maksymalna moc to 560 KM.


Większość wymienionych wyżej modeli produkowanych jest do dziś w odświeżonych wersjach, co świadczy o wysokiej jakości japońskich samochodów. Kojarzone są one również z elegancją, co warto dodatkowo podkreślić obręczami aluminiowymi lub stalowymi. Sprawdzą się zarówno klasyczne modele, jak i te bardziej wyszukane o sportowym charakterze.