Pracuj w Oponeo

Felgi do Lexus NX

Sprawdź rozmiar felg do Lexus NX i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Lexus

NX

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Lexus NX

Lexus NX jest kompaktowym crossoverem należącym do segmentu premium. To najmniejsze auto tego typu w ofercie japońskiego producenta, a także pierwszy model marki Lexus z turbodoładowanym silnikiem. Pojazd wszedł do produkcji w 2014 roku. Dostępny jest z napędem na przód lub na cztery koła. W ofercie znajduje się także wersja z silnikiem hybrydowym. W 2021 roku premierę miała druga generacja tego modelu.

Oryginalne felgi Lexus NX

W pierwszej wersji Lexusa NX mocowano fabrycznie felgi aluminiowe w kilku unikalnych wzorach. W ofercie znalazły się obręcze w rozmiarach 17, 18 i 19 cali. W drugiej odsłonie auta producent instaluje felgi o średnicach od 18 do 20 cali.

Jak dobrać felgi do Lexusa NX?

Producenci aut zwykle umożliwiają montaż w pojeździe felg w kilku wariantach rozmiarowych. Przy wyborze zamienników oryginalnych obręczy należy zwrócić uwagę na dopuszczalną dla danego modelu średnicę i szerokość, parametr ET (głębokość osadzenia), a także rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felgi do Lexus NX?

W pierwszej wersji Lexusa NX producent przewidział opcję montażu w aucie felg w rozmiarach od 17 do 21 cali. Do aut drugiej generacji pasują obręcze o średnicach od 18 do 20 cali.

  • Jaki rozstaw śrub w Lexus NX?

Piasty w modelu Lexus NX wyposażone są w 5 śrub rozlokowanych na okręgu o średnicy 114,3 mm. W tym aucie znajdą więc zastosowanie obręcze z oznaczeniem 5x114,3.

  • Jaka szerokość felg w Lexus NX?

Do pierwszej odsłony Lexusa NX pasują felgi o szerokościach w zakresie od 7 cali do 9,5 cala. W wersji drugiej można zamocować obręcze o szerokościach 8 cali lub 8,5 cala.

  • Jakie ET felgi Lexus NX?

Głębokość osadzenia felg w Lexusie Nx pierwszej generacji jest wyznaczona w przedziale od ET 27 do ET 40. W drugiej odsłonie auta dopuszczalną głębokość mocowania określono w zakresie od ET 30 do ET 35.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Lexus NX

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Lexus NX