Pracuj w Oponeo

Felgi do Aston Martin

Wybierz parametry swojego Aston Martin i dobierz odpowiednie felgi

Aston Martin

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Aston Martin

Aston Martin specjalizuje się w produkcji samochodów luksusowych i sportowych. Charakteryzują się one nie tylko zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, ale i współczesnym, dynamicznym wyglądem, podkreślającym ekskluzywność brytyjskiej marki.


Początki przedsiębiorstwa sięgają 1914 roku, kiedy Lionel Martin i Robert Bamford postanowili zająć się produkcją aut wyścigowych. Jednak dopiero po dwóch Wojnach Światowych, kiedy firmę przejął Dawid Brown, marka rozwinęła swoje skrzydła.


Od lat 30. firma stawia nie tylko sportowe modele, ale i na te bardziej użytkowe – wciąż o wysokich osiągach i dużej mocy. Najsłynniejszą serią marki jest DB, która święciła triumfy w najbardziej prestiżowych wyścigach, w tym m.in. w Le Mans. Jednym z najpopularniejszych modeli z cyklu był debiutujący w 1963 roku DB5, rozsławiony przez samego Jamesa Bonda.


Nazwę Aston Martin przyjęto w 1926 roku. Jej pierwszy człon nawiązuje do wzgórza Aston Hill, gdzie organizowano wyścigi górskie, drugi zaś do jednego z założycieli. Skrzydła w logo natomiast są symbolem prędkości, która od początku marki jest jej wyznacznikiem.


Samochody Aston Martin są dopracowane w każdym szczególe, dlatego wymagają odpowiedniej oprawy. Obowiązkowym jej punktem są felgi dobrane do koloru i kształtu karoserii, które uczynią pojazd jeszcze bardziej charakternym.