Menu
Kup
364 / szt.
 • Opinie
 • Opis produktu
 • Etykieta UE
 • Montaż opon
 • Raty
 • Gwarancja
 • Certyfikat
Opinie
130 osób wystawiło ocenę
 • 6 44 osoby
 • 5 62 osoby
 • 4 19 osób
 • 3 3 osoby
 • 2 1 osoba
 • 1 1 osoba
Ocena łączna: 5,1 130 opinii Opona Godna polecenia
 • Sucha nawierzchnia: 5,2
 • Mokra nawierzchnia: 5,1
 • Śnieg i błoto pośniegowe: 5,2
94% użytkowników poleca tę oponę
94%

Informacje o oponie zbierane są od 1846 dni. W tym czasie zebraliśmy 130 opinii.

Nasi klienci przejechali łącznie 1676000 km.

Oponę oceniali kierowcy, którzy najczęściej swój styl jazdy określali jako

umiarkowany.

 • Opinie o oponach Nokian WR C3

  Radek
  Rozmiar: 225/65 R16

  Ocena: 4,8

  Wiarygodna opinia Potwierdzona zakupem

  Opony używane w kurierskich Masterach L3 na południu. Śnieg czy mokry, czy świeży, czy ubity – miód. Auto bez problemu pokonuje oblodzone, zaśnieżone wzniesienia czy podjazdy. Oponki dobrze współpracują z systemami żeby łapać trakcję, z hamowaniem też nie ma większych problemów. Jedynym problemem jest to, że opony niestety znikają w oczach. Przy przebiegu rzędu 6-7 tys. śnieżka przy 4mm już jest ledwie widoczna, a samochody raczej nie latają przeładowane. Na śnieżne zimy polecam zdecydowanie, ale tam gdzie śniegu niewiele radziłbym przemyśleć zakup.

  Podsumowanie: Świetna opona, ale na suchym asfalcie znika w oczach.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Tomasz Wiśniewski
  Rozmiar: 225/75 R16

  Ocena: 5,3

  Wiarygodna opinia Potwierdzona zakupem

  Od wielu lat użytkuję opony marki Nokian w autach dostawczych zarówno latem, jak i zimą. Średnie miesięczne przebiegi 8000-12000 km. Komplet opon wystarcza w zupełności na sezon, czyli ok. 50.000 - 70.000 km przez sezon !!! Taki wynik uważam za rewelacyjny, zważywszy na fakt, iż pojazdy jeżdżą non-stop z ładunkami w pełnym dopuszczalnym obciążeniu. Zarówno zimą jak i latem opony spełniają oczekiwania kierowców, jak i moje. Te argumenty w zupełności przemawiają za tym, by polecać markę NOKIAN.

  Podsumowanie: Znakomite opony w bardzo dobrej cenie

  Czy opinia jest pomocna?

 • Kuzyn353
  Rozmiar: 195/75 R16

  Ocena: 3,6

  Wiarygodna opinia Potwierdzona zakupem

  Samochodem pokonuję powyżej 10 tys. km w miesiącu. Z racji ciepłej zimy nie miałem okazji przetestować w białych warunkach. Z racji wyglądu mogę przypuszczać, że będzie się sprawowała dobrze. Pierwsze wrażenie po zmianie z letnich miałem negatywne. Odczucia kontaktu z nawierzchnią zrobiły się "gumiaste", straciłem czucie z nawierzchnią. Teraz już się przyzwyczaiłem. Opona jest OKROPNIE GŁOŚNA. Buczy niczym MTek w terenówce. Przy wyborze sugeruję się poziomem decybeli podanym w specyfikacji; tutaj 72dB. Ten podany w specyfikacji nie pasuje mi do doznań organoleptycznych. Nie kupię tych opon więcej. Pirelli Winter Carier, które mam w drugim Iveco nie są tak głośne, mimo iż są opisane poziomem 73dB. Następne zimówki na pewno będą Pirelli i już więcej nie udziwniam. Przez te opony nabrałem dużego dystansu do etykiet z poziomami oporów, głośności i trakcji.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Radek
  Rozmiar: 225/65 R16

  Ocena: 5,4

  Wiarygodna opinia Potwierdzona zakupem

  Drugą zimę z rzędu postanowiłem zamówić do swoich busów w.w opony. W tym sezonie zima zupełnie nas olała i nie przyszła natomiast rok temu opony spisywały się bez żadnych problemów. Jedyny minus to trwałość, bo opony napędowe w moim przypadku przednie nie wytrzymują całej zimy (rok temu w marcu bieżnik już zniknął i wymagały wymiany). Są to chyba jedyne opony kierunkowe do aut dostawczych i naprawdę robią robotę.

  Czy opinia jest pomocna?

 • Adam Es
  Rozmiar: 205/70 R15

  Ocena: 6,0

  Wiarygodna opinia Potwierdzona zakupem

  Opony są idealnie spełniają oczekiwania kierowcy samochodu dostawczego w warunkach zimowych. Dotychczas kupowałem Continentale ale tym razem ze względu na cenę wziąłem Nokiany i bardzo jestem zadowolony z wyboru. Pewność jazdy, dobra przyczepność na różnych nawierzchniach, stosunkowo niska cena, bardzo mały stopień zużycia przy jeździe agresywnej.... - to wszystko sprawia, że będę tę oponę polecał każdemu.

  Podsumowanie: Bardzo dobre opony zimowe,jestem mile zaskoczony , gdyż kupując je nie byłem pewien wyboru.

  Czy opinia jest pomocna?

Ilość opinii na stronie:

Opis produktu

Nokian WR C3

Prezentowana opona posiada symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake). Oznacza to, że spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych. Symbol jest przyznawany po dokładnym przetestowaniu danego modelu pod kątem przyczepności na śniegu.

Typ: opony zimowe

Klasa: premium - nowoczesne technologie produkcji, najwyższy poziom osiągów

Przeznaczenie: samochody dostawcze

Opis technologii: Nokian WR C3 to zimowe opony dostawcze przeznaczone dla najbardziej wymagających kierowców. Jeśli poszukujesz trwałych opon na najtrudniejsze warunki zimowe Europy Środkowo-Wschodniej, to ten model jest doskonałym wyborem.

opona-zimowa-nokian-wr-c3-kierunkowy-bieznik

Model został wyposażony w kierunkowy bieżnik, który ustępuje jedynie opon kolcowanym zakazanym w Polsce. Na oponach Nokian WR C3 przejedziesz nawet przez najgłębszy śnieg i zachowasz panowanie nad samochodem w każdej sytuacji.

Zygzakowate rowki i niezwykle gęsta sieć lameli (nacięć na bieżniku) „chwytają” się śliskiej nawierzchni. Ułatwia to ruszanie i przyspieszanie oraz skraca drogę hamowania. Samochód na oponach Nokian WR C3 prowadzi się pewnie i przewidywalnie.

Mieszanka gumowa „Clinch” została również wprowadzona do stopki opony. Dzięki temu stała się ona bardziej elastyczna, a nacisk na koło mniejszy. Skutkiem jest odporność na uszkodzenia i cicha praca opon Nokian WR C3.

opona-zimowa-nokian-wr-c3-podwojne-opasanie

Wnętrze opon zimowych Nokian WR C3 charakteryzuje się podwójnym stalowym opasaniem.

Dzięki temu model wytrzymuje duże obciążenia bez pogorszenia sprawności i bezpieczeństwa jazdy.

Takie rozwiązanie to także małe opory toczenia (oszczędność paliwa) oraz ochrona przed nierównomiernym zużyciem.

Nokian WR C3 to nie tylko doskonały bieżnik, ale również nowoczesna mieszanka gumowa. Daje ona bardzo dobrą wydajność w dużym zakresie temperatur. Model ma bardzo dobrą przyczepność i jest odporny na zużycie, a Ty możesz jeździć spokojnie i oszczędnie.

Nokian WR C3 posiada również informacje o prawidłowym poziomie ciśnienia powietrza i wskaźnik zużycia bieżnika umieszczone na ścianie bocznej.

Informacje o producencie: Prezentowane opony zostały wyprodukowane przez firmę Nokian pochodzącą z Finlandii. Model jest zaliczany do grupy opon klasy premium. Charakteryzuje się najbardziej zaawansowanymi technologiami. Warto wiedzieć, że to właśnie Nokian jako pierwszy wprowadził na rynek opony zimowe. Opony Nokian są testowane w ekstremalnych warunkach na północy Europy, co gwarantuje ich niezawodność niezależnie od warunków drogowych.

Opona zimowa Nokian WR C3 zaliczana jest do klasy premium, czyli charakteryzuje się nowoczesną technologią i maksymalnymi osiągami.
Oglądasz właśnie oponę w rozmiarze 205/65 R15.
Opona jest aktualnie dostępna w rozmiarach od 14 do 17 cali.
Jest to opona z indeksem prędkości T - maksymalna prędkość, z jaką możesz jechać na tej oponie wynosi 190 km/h.
Opona posiada indeks nośności 102/100 - maksymalne obciążenie, jakie może wytrzymać ta opona wynosi 850 kg.
Opona posiada następujące klasy na etykiecie: C (opory toczenia), E (przyczepność na mokrej nawierzchni), 72 dB (poziom hałasu).
Oglądana przez Ciebie opona:
 • przeznaczona jest do samochodów dostawczych (posiada oznaczenie "C").

Zobacz także inne opony zimowe 15 cali

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Etykieta UE

Etykieta opony Nokian WR C3:

C E 72 dB

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Montaż opon

Kup opony lub felgi z wymianą w serwisie

Dostarczamy opony i felgi do serwisów wymiany. Do wyboru masz 1190 serwisów w całym kraju. Kupujesz opony lub felgi, wybierasz swój serwis, rezerwujesz termin montażu, a resztę zostawiasz nam. Dostawa do serwisu GRATIS! Koszt samej wymiany wg cennika warsztatu.

Jak dokładnie to działa? Po wyborze opon lub felg, w formularzu zamówienia wybierasz serwis z odpowiadającym Tobie cennikiem i lokalizacją. Po złożeniu zamówienia rezerwujesz dokładny termin wymiany (wybierasz godzinę i dzień). I to wszystko! My zajmujemy się dostarczeniem Twoich opon lub felg do serwisu w odpowiednim czasie (dostawa gratis). Dzień przed montażem wyślemy Tobie wiadomość email z przypomnieniem.

Masz pytania? Zadzwoń do Nas

Nasi eksperci realizujący zamówienia z montażem są tu dla Ciebie.
52 341 88 00

Koszt połączenia wg taryfy operatora

Raty
Gwarancja

Gwarancja na opony Nokian WR C3

Pełna treść gwarancji
 • masz 5 lat gwarancji od daty produkcji opony,
 • jeśli wada jest widoczna tylko po napompowaniu, oponę do reklamacji oddaj wraz z felgą, na której jest zamontowana,
 • w przypadku uznania reklamacji otrzymasz rekompensatę finansową proporcjonalną do stopnia zużycia opony (im mniej zużyta opona, tym większy zwrot),
 • gwarancja obejmuje również wady w kołkowaniu (po wykonaniu go przez firmę Nokian lub autoryzowanego wykonawcę).
Certyfikat

Jesteśmy certyfikowanym sprzedawcą opon marki Nokian

 • Transport gratis Wszystkie nasze produkty
  doręczamy bezpłatnie na terenie
  całego kraju.

 • Dostawa
  w 24h
  Nowoczesne centrum logistyczne
  pozwala nam wysłać
  40 000 opon dziennie.

 • 14 dni
  na zwrot
  Nieużywany produkt możesz zwrócić
  w ciągu 14 dni od daty odbioru
  bez podania przyczyny.

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste

 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

  Większość naszych produktów możemy dostarczyć do serwisu
  w Twoim sąsiedztwie.

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

  Jeżeli dokonasz zakupu do godziny 14:00, montaż możesz umówić już na następny dzień.

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!

  Wystarczy, że pojawisz się w umówionym terminie, a specjaliści zamontują je w atrakcyjnej cenie!

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom