Sezon motoryzacyjnych emocji czas zacząć! W najbliższą niedzielę wszyscy entuzjaści motoryzacji i fani emocji na żywo spotykają się w zmodernizowanej arenie rywalizacji rajdowych w Słomczynie. To właśnie tam zmierzy się cała krajowa czołówka w efektownych wyścigach samochodowych Rallycross. 

Auto w poślizgu

Zawodnicy dostarczają widzom niesamowitych emocji. Wszystko dzięki umiejętnościom radzenia sobie w takich sytuacjach, jak na zdjęciu.

Czego możesz się spodziewać?

Zawody tego typu odbywają się na obiektach zamkniętych, o nawierzchni asfaltowo – szutrowej. Tor jazdy nie jest dłuższy niż 1 km, co sprawia, że rywalizacja między zawodnikami jest niezwykle zacięta. Pojazdy współzawodniczące to specjalnie udoskonalone samochody wyścigowe, które osiągają niesamowite prędkości. Są to auta zbudowane na bazie tradycyjnych modeli. Jest to doskonała okazja do podpatrzenia sposobów tuningowania aut oraz niebywałych umiejętności najlepszych kierowców w tej dyscyplinie.

W trakcie zawodów Rallycross panuje zasada trzech jedności: miejsca, czasu i akcji. Kibice zgromadzeni na trybunach mogą podziwiać sportowe zmagania zawodników praktycznie na każdym odcinku toru. Widz obserwuje rozwój akcji niczym w teatrze, co stanowi ogromny potencjał tego widowiska. Duch sportowej rywalizacji jest podkręcany, dzięki osiąganym prędkościom, nieustannym przepychankom i spektakularnym poślizgom. Specyfika ta sprawia, że Rallycross to prawdopodobnie najbardziej widowiskowy sport motorowy na świecie. Dzięki temu liczba jego fanów nieustannie rośnie.

Co? Gdzie? Kiedy? 

Wstęp  na trybuny Autodromu będzie bezpłatny, a to, co widzowie otrzymają w trakcie trwania zawodów jest nie do opisania. Mistrzostwa Polski Rallycross to dawka sportowych wrażeń, „gęsia skórka” ekscytacji i zdrowa adrenalina. Kibice będą mogli podziwiać treningi zawodników, biegi kwalifikacyjne, półfinał i finał. Na torze spotka się krajowa „śmietanka” rallycrossu – od kierowców samochodów o ogromnej mocy, po uczestników pokonujących tor za sterami małego Fiata. Na starcie między innymi zobaczą Mistrza Polski z 2016 roku, Tomasza Kuchara, który będzie bronił swojego tytułu za sterami Citroena C4. W zawodach nie zabraknie obrońcy tytułu wicemistrza w klasie SuperNationals, czyli Łukasza Zolla, który swoje umiejętności pokaże w „Frankensteinie” (BMW e30).

Fiat na torze

Podczas  wyścigów Rallycross zmagają się właściciele różnych pojazdów

Jeżeli chcesz doświadczyć wszystkich tych rzeczy na raz, to nie może Ciebie zabraknąć!

Przypominamy: INAUGURACJA OPONEO MISTRZOSTW POLSKI RALLYCROSS

START:9 kwietnia o 9:30

GDZIE:Autodrom Słomczyn

JAK:wśród warkotu silników, w duchu rywalizacji i niesamowitych emocji, których dostarczają wyścigi szybkich maszyn.

A tak było:

W przypadku, gdy nie uda Ci się dotrzeć do nas w niedzielę, masz okazję obejrzeć 6 pozostałych rund krajowego czempionatu:

  • 7 maja 2017 - OPONEO Motopark Toruń
  • 25 czerwca 2017 - Sobiesław Zasada Centrum Bednary
  • 22-23 lipca 2017 - Vilkyciai Rallycross Litwa
  • 27 sierpnia 2017 - Sobiesław Zasada Centrum Bednary
  • 17 września 2017 - OPONEO Motopark Toruń
  • 8 października 2017 - Autodrom Słomczyn