Menu

Opony STARMAXX

Ocena producenta
5,0
na podstawie 3 opinii
Popularne rozmiary:
STARMAXX 205/55 R16STARMAXX 195/65 R15STARMAXX 225/45 R17STARMAXX 215/65 R16STARMAXX 215/75 R16 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Starmaxx, pomimo stosunkowo krótkiego stażu na światowym rynku ogumienia, posiada bardzo bogate doświadczenie branżowe. Jest częścią jednego z największych tureckich producentów ogumienia koncernu Petlas, którego wyroby uznawane są na tamtejszym rynku za wyznacznik jakości.

Sprzedawana w ponad 100 krajach na świecie marka zadebiutowała w 2005 roku. Stanowiła odpowiedź koncernu Petlas, na potrzeby wymagającego rynku maszyn rolniczych. Olbrzymi sukces młodego brandu zachęcił tureckiego producenta do rozszerzenia działalności. I tak, od 2008 roku, Starmaxx na stałe zagościł na rynku opon do samochodów osobowych. Dziś posiada ponad 100 rozmiarów do zróżnicowanych modeli aut.

Siłę marki stanowi jej technologia. W ponad 85% jest oparta na efektach własnych badań i testów. Z zagranicznych koncernów czerpie tylko to, co najlepsze. Marka Starmaxx coraz głośniej puka do najlepszej trójki producentów opon rolniczych, rozszerzając swoją działalność na kolejne rynki. Firma inwestuje również w nowe serie ogumienia do flot towarowych i autobusów.

Historia marki STARMAXX

Starmaxx to marka stworzona i należąca do firmy Petlas, jednego z największych producentów opon w Turcji. Specjalizuje się w ogumieniu rolniczym, ale coraz mocniej buduje swoją pozycję również w segmencie opon samochodowych. Logo marki Starmaxx. Najpierw powstał Petlas Historia marki Starmaxx obejmuje niespełna pełną dekadę. Jednak gwarantem jakości jej opon jest znacznie większy, starszy i dysponujący bogatszym doświadczeniem właściciel. Tworzenie podwalin pod dzisiejszy Petlas Corporation rozpoczęło się już w latach sześćdziesiątych. Petlas był wtedy częścią dużego rządowego projektu – petrochemicznego holdingu Petrokimya (zwanego w skrócie Petkim). W 1971 roku w Canakkale zaczęła działać pierwsza fabryka gumy i tworzyw sztucznych. Pięć lat później w prowincji Elazig we wschodniej Turcji uruchomiono zakład produkujący ogumienie Petlas. Reklama opon Starmaxx. Początkowo fabryka zajmowała się głównie dostawami dla tureckiego wojska. Na rynku cywilnym zadebiutowała w 1976 roku. Rok później kontrakt na unowocześnienie produkcji, wprowadzenie nowych technologii i innych rozwiązań w tureckim przedsiębiorstwie wygrało japońskie konsorcjum składające się ze spółek Yokohama, Kope Stell oraz Sumitomo. Fabryka Petlas została zmodernizowana, Japończycy dostarczyli też niezbędny know-how oraz wsparcie w projektowaniu. Wyboista droga do sukcesu W 1981 ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom