Menu

Opony Platin

Ocena producenta
4,3
na podstawie 109 opinii
Popularne rozmiary:
Platin 205/55 R16Platin 195/65 R15Platin 225/45 R17Platin 175/65 R14Platin 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Oferta opon Platin jest stale powiększana od 1986 roku, od momentu założenia firmy. Opony Platin są cały czas doskonalone po to, aby spełniały najbardziej wymagające założenia rynku i oczekiwania klientów. Szczególnie mocną cechą opon Platin oprócz dbałości o bezpieczeństwo jest oryginalny design marki, który pozwala tym produktom odznaczać się na tle wielu zwykłych modeli. Marka Platin ciągle powiększa swój asortyment w celu zaspokojenia potrzeb każdego segmentu rynku pojazdów. W naszej bogatej ofercie opon znajdziesz również produkty tego producenta, zapraszamy do zakupów.

Opony Platin na sezon letni

Historia marki Platin

Platin to po niemiecku platyna, metal cenniejszy od złota. Dla twórców marki Platin równie cenne były zawsze rodzinne wartości, kultywowane w niej zresztą do dziś. Oprócz tego, liczyło się też to, co w firmach oponiarskich ma szczególne znaczenie – produkowanie dobrego ogumienia. Opona, handel, spółka W 1953 roku przedsiębiorca Karl Schutterle, razem z synem Karl-Heinzem założyli przedsiębiorstwo Pneuhage. Jak głosi legenda firmy, biznesowe założenia i cele spisali w domu, przy kuchennym stole wraz z Liesel Schutterle, żoną Karl-Heinza. Pneuhage powstało w Karlsruhe, w południowo-zachodnich Niemczech, dziś silnym ośrodku przemysłowym. Rodzina Schutterle planowała utworzenie sieci sprzedaży detalicznej oraz serwisu opon. W pełni tłumaczy to nazwa Pneuhage będąca skrótem od wyrazów: „Pneu”, czyli „opona”, „Handel” (po prostu „handel”, jak w języku polskim) oraz GE, czyli Gesellschaft – spółka. Kilka miesięcy później firma otworzyła swój pierwszy warsztat i biuro, w Karlsruhe, przy ulicy Rueppurrer. Początkowo działała lokalnie, by w 1959 roku założyć również filię w sąsiednim Fryburgu. Kolejne biura Pneuhage lokowano w Bruchsal (rok 1961), Kehl i Villingen (rok 1962), a w drugiej połowie lat sześćdziesiątych – rodzina Schutterle stworzyła pięć następnych oddziałów firmy w innych miastach Badenii-Wirtembergii. Trzon zarządzający przedsiębiorstwem tworzyli ... Czytaj dalej >

Opony Platin opinie

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Platin. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • KARMAGEDON 5,4

    Platin RP 400 DIAMANT

    Przejechałem na tych oponkach ładnych paredziesiąt tysięcy i jestem bardzo zadowolony. do ogranicznika mam jeszcze 2 - 3 mm co daje mniej więcej jeden sezon. mam je założone z przodu i naprawde do tego auta nie potrafie wskazać lepszych. jedyny problem to to iż zaczynają hałasować ale to dopiero przy około 150 km/h po przekroszeniu 170 km/h przestaje je być słychać zresztą jak większość opon. na autostradzie katowice - wrocław przy średniej prędkości 160 km/h nie miałem z nimi żadnych problemów. pięknie wchodzi się w łuki czy to na suchym czy mokrym. nie zauważyłem aquaplaningu a była do tego okazja kiedyś na łuku przy 110 km/h. woda w koleinach nie stanowi żadnego problemu. Niestety mają Więcej > wadę zwłaszcza dla melomanów. Niski profil jak u mnie i bardzo twarde boki sprawiają że słabo tłumi nierówności ale za to niesamowicie trzyma się w szybkich i ostrych zakrętach. nie polecam jednak wyprobowywać jej na śniegu a już na pewno nie na lodzie. to samobojstwo. przy temperaturach do - 5 C jeździ się ok ale śnieg powoduje że ślizga się nawet przy spokojnym ruszaniu.
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom