Menu

Opony Platin

Ocena producenta
4,3
na podstawie 109 opinii
Popularne rozmiary:
Platin 205/55 R16Platin 195/65 R15Platin 225/45 R17Platin 175/65 R14Platin 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Oferta opon Platin jest stale powiększana od 1986 roku, od momentu założenia firmy. Opony Platin są cały czas doskonalone po to, aby spełniały najbardziej wymagające założenia rynku i oczekiwania klientów. Szczególnie mocną cechą opon Platin oprócz dbałości o bezpieczeństwo jest oryginalny design marki, który pozwala tym produktom odznaczać się na tle wielu zwykłych modeli. Marka Platin ciągle powiększa swój asortyment w celu zaspokojenia potrzeb każdego segmentu rynku pojazdów. W naszej bogatej ofercie opon znajdziesz również produkty tego producenta, zapraszamy do zakupów.

Opony Platin na sezon letni

Historia marki Platin

Platin to po niemiecku platyna, metal cenniejszy od złota. Dla twórców marki Platin równie cenne były zawsze rodzinne wartości, kultywowane w niej zresztą do dziś. Oprócz tego, liczyło się też to, co w firmach oponiarskich ma szczególne znaczenie – produkowanie dobrego ogumienia. Opona, handel, spółka W 1953 roku przedsiębiorca Karl Schutterle, razem z synem Karl-Heinzem założyli przedsiębiorstwo Pneuhage. Jak głosi legenda firmy, biznesowe założenia i cele spisali w domu, przy kuchennym stole wraz z Liesel Schutterle, żoną Karl-Heinza. Pneuhage powstało w Karlsruhe, w południowo-zachodnich Niemczech, dziś silnym ośrodku przemysłowym. Rodzina Schutterle planowała utworzenie sieci sprzedaży detalicznej oraz serwisu opon. W pełni tłumaczy to nazwa Pneuhage będąca skrótem od wyrazów: „Pneu”, czyli „opona”, „Handel” (po prostu „handel”, jak w języku polskim) oraz GE, czyli Gesellschaft – spółka. Kilka miesięcy później firma otworzyła swój pierwszy warsztat i biuro, w Karlsruhe, przy ulicy Rueppurrer. Początkowo działała lokalnie, by w 1959 roku założyć również filię w sąsiednim Fryburgu. Kolejne biura Pneuhage lokowano w Bruchsal (rok 1961), Kehl i Villingen (rok 1962), a w drugiej połowie lat sześćdziesiątych – rodzina Schutterle stworzyła pięć następnych oddziałów firmy w innych miastach Badenii-Wirtembergii. Trzon zarządzający przedsiębiorstwem tworzyli ... Czytaj dalej >

Opinie naszych klientów:

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Platin. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Luck 4,5

    Platin Winter RP 30

    Ogólnie przyzwoite opony. świetne trzymanie na mokrej nawierzchni, zwłaszcza jeśli chodzi o hamowanie. Na suchym asfalcie jest ok, aczkolwiek przy temperaturach ok 10 st. C trzeba już uważać, łatwo wtedy zrywają przyczepność przy ruszaniu i na szybko pokonywanych zakrętach, generalnie większość zimówek tak ma. Właściwości trakcyjne na śniegu oceniam jako wystarczające, dają rady nawet w gdy jest sporo śniegu, z tego co zauważyłem, zdecydowanie słabiej trzymają na ośnieżonych zakrętach, hamowanie idzie im odczuwalnie lepiej. Subiektywnie w miarę lekko się toczą, przeciętne tłumienie nierówności, lekko szumią, ale nie jest to uciążliwe. Ogólnie produkt godny uwagi, świetna alternatywa dla Więcej > drogich opon klasy premium.
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA