Menu

Opony Evergreen

Ocena producenta
3,8
na podstawie 48 opinii
Popularne rozmiary:
Evergreen 205/55 R16Evergreen 195/65 R15Evergreen 225/45 R17Evergreen 175/65 R14Evergreen 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Evergreen - Kraj: Chiny - Segment: ekonomiczny - Rok powstania:2008 - Właściciel: Jinyu Tire.


Chińska marka opon klasy ekonomicznej, obejmująca ogumienie do samochodów osobowych (w tym SUV-ów), lekkich aut dostawczych oraz aut ciężarowych i autobusów. Firma Evergreen powstała w 2008 roku. Jej założycielem i właścicielem jest chiński koncern Jinyu Tire, klasyfikowany na 27. miejscu wśród największych producentów opon na świecie.


Kluczowe daty:


1976 – założenie Jinyu Group, koncernu działającego m.in. w branży budowlanej, logistycznej i na rynku nieruchomości,
1995 – powstanie przedsiębiorstwa Guang Tong Rubber & Plastic Factory, protoplasty Jinyu Tire,
1999 – przemianowanie Guang Tong na Jinyu Tire, spółkę wchodzącą w skład Jinyu Group,
2008 – powstanie marki Evergreen,
2009 – otwarcie nowej fabryki i centrum badań w Guangrao; produkcja pierwszych opon radialnych Evergreen,
2010 – debiut opon Evergreen w Europie i Stanach Zjednoczonych,
2011 – produkcja opon Evergreen osiąga poziom 35 tys. sztuk dziennie.


Ciekawostki:


Marka Evergreen jest pierwszą na oponiarskim rynku, która tak zdecydowanie podkreśla ekologiczne aspekty zarówno produkcji, jak i użytkowania jej ogumienia.


Na ekologię wskazuje nazwa i logo marki. W nim, według przedstawicieli Evergreen, zieleń symbolizuje ochronę środowiska, zaś kolor niebieski odpowiada za naukę i globalne ambicje.


Opony Evergreen eksportowane są do 70 krajów świata.

Historia marki Evergreen

Filozofia działania marki Evergreen opiera się na kilku filarach. Oprócz zrównoważonego rozwoju czy współpracy ze swoimi klientami, kluczowe w funkcjonowaniu firmy jest pozostawanie w zgodzie ze środowiskiem naturalnym i prowadzenie produkcji w oparciu o surowe kryteria ekologiczne. W marketingu marki Evergreen znajdziemy sporo nawiązań do ochrony środowiska. Zielono-niebieska alternatywa Sporo na ten temat mówi sama nazwa i logo firmy. Wszechobecna w jej marketingowej strategii zieleń symbolizuje ochronę środowiska. Kolor niebieski odpowiada natomiast za naukę, technologię oraz globalne ambicje. Choć historia Evergreen liczy zaledwie kilka lat, można nadmienić, że mamy tu do czynienia z pierwszą marką, która tak jednoznacznie podkreśla swoje bycie „eko”. Na czym ono dokładnie polega? Według oficjalnych informacji firmy, jej ekologiczność sprowadza się czterech podstawowych kwestii. Po pierwsze – dbanie o maksymalne i efektywne wykorzystanie materiałów w procesie produkcji oraz używanie materiałów możliwie najbardziej przyjaznych środowisku.  Po drugie – nacisk na recykling w różnych fazach wytwarzania ogumienia. Po trzecie – opracowywanie technologii konstruowania opon wydajnych, charakteryzujących się niższymi oporami toczenia, co skutkuje niższym zużyciem paliwa i zmniejszoną emisją CO2 do atmosfery (oprócz tego – niższa emisja hałasu). ... Czytaj dalej >

Opinie naszych klientów:

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Evergreen. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Arturro 5,9

    Evergreen EW66

    Witam , Opony rodem z Chin lecz , dla mnie okazały się lepsze i mniej zużyły się niż na tyle miałem VREDESTAINY , leciałem na nich do Italii z rodziną w LUTYM tego roku na autostradach dochodziła prędkość do 190km/h - śnieg z deszczem , wątpiłem w tą cenę jak i w oponę chińską , o dziwo jest miękka bardzo w porównaniu z Vredestainem a bieżnik po 10.000km tylko 1,1mm ubyło a przy Vredestainie 1,5mm ale na tyle . Polecam jak najbardziej zimówki , są tanie i niezawodne i nadal "guma" jest miękka o dziwo bo większość opon twardnieje, a lubię opony miękkie bo są przyczepne , i mit że się szybko zużywają to fakt przy Michelin, ale o dziwo przy Evergreenach nie , do ścigacza - motocykla który ma Więcej > 184KM kupuję tylko Michelin , bo nie widziałem tańszych i lepszych. Do Suva polecam EVERGREEN, a kolega który ma profesjonalną wulkanizację śmiał się co kupiłem, mówił że tam nie ma stopów odpowiednich itp, a jak mu pokazałem zużycie i jechałem z dużą prędkością z małymi dziećmi i powiedziałem że jazda bez szwanku to był w szoku . POLECAM :)
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA