Menu

Opony Duro

Ocena producenta
4,5
na podstawie 29 opinii
Popularne rozmiary:
Duro 195/65 R15Duro 225/45 R17Duro 155/70 R13Duro 175/60 R13Duro 195/50 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Duro to tajwańska marka opon klasy ekonomicznej, zapewniająca dobry stosunek ceny do jakości. Firma wyspecjalizowała się w produkcji opon do motocykli, quadów, rowerów, aut osobowych, lekkich aut dostawczych i ciężarowych oraz pojazdów przemysłowych i rolniczych. Wśród produktów marki Duro można znaleźć również specjalistyczne opony do np. wózków golfowych.


Dobre osiągi oraz gwarancja bezpieczeństwa, dzięki zastosowaniu nowoczesnych komponentów sprawiły, że opony tej marki cieszą się uznaniem kierowców na całym świecie. Duro należy do większego koncernu: Hwa Fong Rubber.

Historia marki Duro

Tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej na Tajwanie powstała spółka Hwa Fong Rubber. Początkowo produkowała opony do rowerów oraz gumowe rury. 30 lat później firma dała początek Duro Tires, dziś jednej z czołowych marek związanych z wyspą u wybrzeży Chin. Początki na niespokojnej wyspie Do założenia Hwa Fong Rubber doszło w 1945 roku w miejscowości Yuanlin na Tajwanie. Terytorium to przechodziło wtedy dość burzliwe chwile – kończyły się rządy Japończyków, władzę przejmowały Chiny. W dodatku, w latach pięćdziesiątych trwała tam wojna pomiędzy Republiką Chińską i Chińską Republiką Ludową. Dopiero pod koniec dekady, Tajwan mógł rozwijać gospodarkę, którą kształtowano według liberalnych wzorców, z dużym wsparciem Stanów Zjednoczonych. Właśnie w tym samym czasie firma Hwa Fong Rubber przeszła głęboką restrukturyzację i dostosowano ją do potrzeb zmieniającego się rynku. W 1959 roku spółka na jakiś czas zmieniła nazwę na Hwa Fong Ind. Co., Ltd. (do starego szyldu wrócono jedenaście lat później), a jej pierwszym prezesem został Hu Chang. W 1974 roku fabryka przedsiębiorstwa została przeniesiona do obecnej siedziby w Ta-Tsun Hsiang. Wtedy ruszyła w niej produkcja opon przemysłowych, rolniczych oraz przeznaczonych do samochodów ciężarowych i półciężarowych. W roku 1977 ogumienie stworzone przez Hwa Fong Rubber po raz pierwszy zostało wysłane na ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom