Menu

Opony Cooper

Ocena producenta
5,2
na podstawie 129 opinii
Popularne rozmiary:
Cooper 205/55 R16Cooper 195/65 R15Cooper 225/45 R17Cooper 175/65 R14Cooper 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Najlepszy stosunek jakości do ceny, optymalne osiągi i bezpieczeństwo na każdej nawierzchni – to wszystko zapewnią Ci opony Cooper. Ta amerykańska marka klasy średniej to drugi największy niezależny producent opon w USA. Dzięki ponad stuletniemu doświadczeniu w wytwarzaniu ogumienia, opony tej firmy charakteryzują się doskonałymi parametrami i spełniają oczekiwania szerokiej grupy odbiorców.


W parze z dobrymi osiągami idzie atrakcyjna cena, dzięki której opony Cooper są przyjazne dla kieszeni przeciętnego kierowcy. Jeżeli chcesz cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą, a jednocześnie nie przepłacać za znane marki, te opony są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.


„Towar wysokiej jakości, uczciwy zysk i dobry interes” – to credo Coopera z początków istnienia firmy. Stosowanie się do niego zapewniło firmie sukces już w pierwszych latach działalności i intensywny rozwój w poszczególnych stanach USA. Obecnie na całym świecie Cooper posiada ponad 60 placówek, w których zatrudnia ok. 20 000 pracowników.


Ciekawostki:


Po przystąpieniu USA do II wojny światowej firma zaangażowała się w działalność dla armii i rozpoczęła produkcję m. in. opon do pojazdów wojskowych, kamizelek ratunkowych i pontonów.


Historia marki Cooper sięga 1914 roku. W tym roku dwóch przedsiębiorców - John F. Schaefer i Claude E. Hart kupiło firmę M&M Manufacturing Company zajmującą się produkcją materiałów naprawczych do opon.


Intensywny rozwój zapewniło Cooperowi w latach 80. zaangażowanie się w rynek opon na wymianę (w tym czasie był on już ok. trzykrotnie bardziej dochodowy od rynku wyposażenia oryginalnego).


Cooper to firma założona w Akron w Ohio – amerykańskim zagłębiu oponiarskim. W pierwszych dekadach XX wieku w tym mieście działało aż 140 firm z branży oponiarskiej.


Przez dłuższy czas Cooper nie był silnie reprezentowany za granicami USA. Zmieniło się to dopiero w 1997 roku dzięki przejęciu brytyjskiej firmy Avon Rubber.

Najczęściej wybierane przez naszych klientów

Historia marki Cooper

W Stanach Zjednoczonych są dziesiątki miast, a także szczyty, wyspy i rzeki noszące tę nazwę. Cooper to po angielsku bednarz, a o sławnych ludziach o tym nazwisku można by napisać książkę. Cooper to także marka oponiarska wywodząca się ze stolicy tej branży, miejscowości Akron w stanie Ohio. Logo Marki Cooper. Wszystkie drogi prowadzą do Akron W USA wszystkie drogi musiały kiedyś prowadzić do Akron, bo to właśnie tam mieściła się duża część amerykańskiego przemysłu oponiarskiego (w pierwszych dekadach XX wieku ok. 140 firm działających w branży!). Ważnym elementem jego historii są dzieje marki Cooper, której początku sięgają roku 1914, gdy dwójka przedsiębiorców: John F. Schaefer oraz jego szwagier Claude E. Hart zakupiła działającą w tym miasteczku nad rzeką Cuyahoga firmę M&M Manufacturing Company. Zajmowała się ona produkcją materiałów naprawczych do opon. Schaefer i Hart postanowili wykorzystać ogromny popyt na ogumienie samochodowe, a także usługi renowacyjne. Opony w tamtych czasach były mało odporne na przebicie, większość z nich obecnych na rynku nie prezentowała też zbyt wysokiej jakości. Dlatego rok po przejęciu M&M, dwaj biznesmeni kupili dodatkowo produkującą ogumienie (również w Akron) firmę The Giant Tire & Rubber Company. W 1917 roku przenieśli ją do Findlay w Ohio, zajmując fabrykę, w której wcześniej działało przedsiębiorstwo ... Czytaj dalej >

Opony Cooper opinie

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Cooper. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Marcin 5,7

    Cooper Zeon XTC

    Bardzo dobre opony, jednak jeżdżę już na nich ostatni, 7 sezon - niestety wykrzywił się już bieżnik na jednej z opon co powodowało straszny hałas. Opony uważam za znakomite jak za tę cenę, gdyby nie to że guma zaczęła już nieco parcieć i ten krzywy bieżnik jeździłbym na nich dalej (niestety nie znam przyczyny awarii bieżnika, być może hamowanie awaryjne). Przejechany na nich dystans to około 90 tys. km, właściwości jezdne znakomite, auto kleiło się do asfaltu, opona dobrze brała zakręty. Na mokrym asfalcie również znakomicie się spisywała. Więcej >
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom