Menu

Opony Cooper

Ocena producenta
5,1
na podstawie 126 opinii
Popularne rozmiary:
Cooper 135/80 R13 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Najlepszy stosunek jakości do ceny, optymalne osiągi i bezpieczeństwo na każdej nawierzchni – to wszystko zapewnią Ci opony Cooper. Ta amerykańska marka klasy średniej to drugi największy niezależny producent opon w USA. Dzięki ponad stuletniemu doświadczeniu w wytwarzaniu ogumienia, opony tej firmy charakteryzują się doskonałymi parametrami i spełniają oczekiwania szerokiej grupy odbiorców.


W parze z dobrymi osiągami idzie atrakcyjna cena, dzięki której opony Cooper są przyjazne dla kieszeni przeciętnego kierowcy. Jeżeli chcesz cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą, a jednocześnie nie przepłacać za znane marki, te opony są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.


„Towar wysokiej jakości, uczciwy zysk i dobry interes” – to credo Coopera z początków istnienia firmy. Stosowanie się do niego zapewniło firmie sukces już w pierwszych latach działalności i intensywny rozwój w poszczególnych stanach USA. Obecnie na całym świecie Cooper posiada ponad 60 placówek, w których zatrudnia ok. 20 000 pracowników.


Ciekawostki:


Po przystąpieniu USA do II wojny światowej firma zaangażowała się w działalność dla armii i rozpoczęła produkcję m. in. opon do pojazdów wojskowych, kamizelek ratunkowych i pontonów.


Historia marki Cooper sięga 1914 roku. W tym roku dwóch przedsiębiorców - John F. Schaefer i Claude E. Hart kupiło firmę M&M Manufacturing Company zajmującą się produkcją materiałów naprawczych do opon.


Intensywny rozwój zapewniło Cooperowi w latach 80. zaangażowanie się w rynek opon na wymianę (w tym czasie był on już ok. trzykrotnie bardziej dochodowy od rynku wyposażenia oryginalnego).


Cooper to firma założona w Akron w Ohio – amerykańskim zagłębiu oponiarskim. W pierwszych dekadach XX wieku w tym mieście działało aż 140 firm z branży oponiarskiej.


Przez dłuższy czas Cooper nie był silnie reprezentowany za granicami USA. Zmieniło się to dopiero w 1997 roku dzięki przejęciu brytyjskiej firmy Avon Rubber.

Najczęściej wybierane przez naszych klientów

Historia marki Cooper

W Stanach Zjednoczonych są dziesiątki miast, a także szczyty, wyspy i rzeki noszące tę nazwę. Cooper to po angielsku bednarz, a o sławnych ludziach o tym nazwisku można by napisać książkę. Cooper to także marka oponiarska wywodząca się ze stolicy tej branży, miejscowości Akron w stanie Ohio. Logo Marki Cooper. Wszystkie drogi prowadzą do Akron W USA wszystkie drogi musiały kiedyś prowadzić do Akron, bo to właśnie tam mieściła się duża część amerykańskiego przemysłu oponiarskiego (w pierwszych dekadach XX wieku ok. 140 firm działających w branży!). Ważnym elementem jego historii są dzieje marki Cooper, której początku sięgają roku 1914, gdy dwójka przedsiębiorców: John F. Schaefer oraz jego szwagier Claude E. Hart zakupiła działającą w tym miasteczku nad rzeką Cuyahoga firmę M&M Manufacturing Company. Zajmowała się ona produkcją materiałów naprawczych do opon. Schaefer i Hart postanowili wykorzystać ogromny popyt na ogumienie samochodowe, a także usługi renowacyjne. Opony w tamtych czasach były mało odporne na przebicie, większość z nich obecnych na rynku nie prezentowała też zbyt wysokiej jakości. Dlatego rok po przejęciu M&M, dwaj biznesmeni kupili dodatkowo produkującą ogumienie (również w Akron) firmę The Giant Tire & Rubber Company. W 1917 roku przenieśli ją do Findlay w Ohio, zajmując fabrykę, w której wcześniej działało przedsiębiorstwo ... Czytaj dalej >

Opinie naszych klientów:

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Cooper. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Olan Lynch 4,7

    Cooper WeatherMaster Snow

    Te opony przejechały 10600 mil i wciąż są tylko w połowie zużyte. Uzywam tych opon przez cały rok w Irlandii do jazdy na wiejskich drogach. Nie używałem ich na śniegu/lodzie bo nie było takich warunkow, ale w deszczu, ktory jest często, ta opona jest fantastyczna bo można ufać jej osiągom. Miękka mieszanka opon i wzór bieżnika pomaga przecinać powierzchnię jezdni w deszczu bez utraty przyczepności i pojawiania się aquaplaningu. Za tę cenę opony udowadniają, że nie trzeba płacić wysokiej kwoty za opony premium. Więcej >
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA