Menu
Kup
521 / szt.
Klasa premium certyfikowany sprzedawca

Bridgestone RE031

certyfikowany sprzedawca
opon Bridgestone
W tej chwili model dostępny tylko w rozmiarze 235/55 R18 99 V za 521zł

Wcześniej1 095 zł

521 / szt.
Kup

Transport GRATIS

Dostawa 8 dni roboczych

14 dnina zwrot

Zbieramy opinie.

Parametry opony
Typ:
Osobowe
Sezon:
Indeks prędkości:
V = max 240 km/h
Indeks nośności:
99 = max 775 kg
Gwarancja:
5 lat od daty produkcji szczegóły
Etykieta UE:
E E 71dB szczegóły
 • Opis produktu
 • Opinie
 • Oferta
 • Etykieta UE
 • Gwarancja
 • Certyfikat
Opis produktu

Bridgestone RE031

Bridgestone Potenza RE031 to opona letnia klasy premium. Koncern Bridgestone zaprojektował ją specjalnie do samochodów o wysokiej mocy silnika i ponadprzeciętnych osiągach. Opona Bridgestone Potenza R031 ma gwarantować ich użytkownikom właściwości jezdne, pozwalające wykorzystać wszystkie możliwości, które oferują ich zaawansowane technicznie pojazdy. Ta letnia opona stanowi np. oryginalne wyposażenie w takich luksusowych autach, jak: Lexus RX330.W budowie wewnętrznej Bridgestone Potenza RE031 zastosowano dwa bliźniacze, stalowe pasy z nylonowym opasaniem. Dzięki tej konstrukcji, inżynierowie firmy Bridgestone zamierzali uzyskać stabilizacje obszaru bieżnika, oraz komfort i precyzję prowadzenia, również przy dużych prędkościach, bez zwiększania ciężaru opony. Z kolei utwardzone wnętrze boków ma maksymalizować reakcję układu kierowniczego, oraz gwarantować stabilność poprzeczną. Rzeźba bieżnika opony Bridgestone Potenza RE031 została uformowana we wzór mający zapewniać optymalną przyczepność w każdych warunkach.Opona zachowuje swoje wysokie właściwości nawet podczas jazdy z bardzo dużą prędkością. Z jednej strony, dwa obwodowe żebra wraz z dużymi blokami w strefie barkowej, mają za zadanie gwarantować precyzję i kontrolę prowadzenia podczas szybkiej jazdy, oraz dobrą przyczepność na suchych nawierzchniach. Z drugiej strony zaś, obwodowe i poprzeczne rowki efektywnie usuwają wodę spod powierzchni opony, co minimalizuje ryzyko wystąpienia zjawiska aquaplaningu, oraz wzmacnia trakcję na mokrej drodze, podnosząc tym samym bezpieczeństwo jazdy. Nawet ulewne deszcze nie są dla tej opony problemem. Bieżnik Bridgestone Potenza RE031 został wyprodukowany z wysokiej jakości mieszanki gumowej, której zadaniem jest utrzymywanie optymalnej sztywności opony, mimo częstych latem wahań temperatur. Dzięki swojej odporności na działanie ciepła, nie traci ona swoich właściwości podczas szybkiej jazdy i gwarantuje wysoce stabilną jazdę.Bridgestone Potenza RE031 to letnia opona klasy UHP (Ultra High Performance). Przeznaczona jest do sportowych aut o dużych mocach. Nowoczesna budowa bieżnika została stworzona specjalnie, aby radziła sobie ze zmiennymi letnimi warunkami. Zastosowana mieszanka gwarantuje niezmienne właściwości jezdne.

Bridgestone to japoński koncern oponiarski, który jest właścicielem takich marek opon, jak: Firestone czy Dayton. Firma rozpoczęła oficjalną działalność w 1931 roku. Jednak pierwsze sukcesy Bridgestone odnotował jeszcze na rok przed oficjalnym powstaniem. Wyprodukowano wówczas pierwszą oponę. Bridgestone jako pierwszy producent z Japonii pojawił się na światowym rynku oponiarskim. Dzisiaj jest to jeden z największych i najlepiej radzących sobie koncernów na świecie. Firma od wielu lat jest na stałe obecna w sportach motorowych (doskonałym przykładem na ten silny związek może być fakt, że od 2007 do 2010 roku była wyłącznym dostawcą opon do Formuły 1).

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Opinie

Opinie o oponie są zbierane.

Oferta

Ceny i rozmiary Bridgestone RE031

Nazwa opony: Rozmiar: Indeksy: Cena: Ilość:
235/55 R18 99 V 521 zł Wcześniej 1 095 zł Kup
Etykieta UE

Etykieta opony Bridgestone RE031:

E E 71 dB

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Gwarancja

Gwarancja na opony Bridgestone RE031

Pełna treść gwarancji
 • producent zapewnia o najwyższej jakości wykonania i materiałów swoich produktów,
 • gwarancja jest udzielana na okres 5 lat od daty produkcji,
 • gwarancja obejmuje wszelkie wady i uszkodzenia, które powstały z winy producenta,
 • w przypadku uznanej reklamacji opony zostaną naprawione, wymienione na nowe lub otrzymasz stosowny rabat na zakup nowych (w zależności od stopnia zużycia reklamowanych opon).
Certyfikat

Jesteśmy certyfikowanym sprzedawcą opon marki Bridgestone

 • Transport gratis Wszystkie nasze produkty
  doręczamy bezpłatnie na terenie
  całego kraju.

 • Dostawa
  w 24h
  Nowoczesne centrum logistyczne
  pozwala nam wysłać
  40 000 opon dziennie.

 • 14 dni
  na zwrot
  Nieużywany produkt możesz zwrócić
  w ciągu 14 dni od daty odbioru
  bez podania przyczyny.

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste

 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

  Większość naszych produktów możemy dostarczyć do serwisu
  w Twoim sąsiedztwie.

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

  Jeżeli dokonasz zakupu do godziny 14:00, montaż możesz umówić już na następny dzień.

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!

  Wystarczy, że pojawisz się w umówionym terminie, a specjaliści zamontują je w atrakcyjnej cenie!

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom