Menu

Felgi do Smart Forfour

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Osoby jeżdżące autem Smart Forfour najczęściej wybierają:

Smart Forfour

Smart Forfour to model wyjątkowy w historii niemieckiej marki. Jak sama nazwa wskazuje (ang. for four – dla czterech), jako pierwszy katalogowy model posiadał tylne miejsca dla dodatkowych pasażerów. Był rozszerzeniem modelu dwuosobowego Fortwo.


Pierwszy raz w branży o Forfour głośno było w 2004 roku. Zaprezentowany samochód miał wiele wspólnych elementów z 6. generacją Mitsubishi Colta, a na jego podstawowym wyposażeniu znalazły się chociażby systemy ABS i EPS, elektryczne szyby czy komplet poduszek powietrznych. Po wprowadzeniu na rynek czteroosobowy Smart wzbudził spore zainteresowanie ekspertów, choć nieco mniejsze u kierowców. Z powodu nieosiągnięcia zamierzonych pułapów sprzedażowych, wycofano go z produkcji w 2006 roku.


Jak się później okazało, nie był to jednak ostatni raz, kiedy świat miał usłyszeć o Smarcie Forfour. Dekadę po debiucie pierwszej generacji zaprezentowano drugą odsłonę tego samochodu. Tym razem przeniesiono go jednak z segmentu B do segmentu A, co znacznie pomogło w otworzeniu się na nowych odbiorców.


W porównaniu do dwudrzwiowego Fortwo, 5-dzwiowa odsłona oferuje dłuższą płytę i większy rozstaw osi. Tym razem model wyraźnie powiązany jest z Renault Twingo, co widać po kształcie nadwozia. Napęd dla nowego Forfour stanowią jednostki o mocy 71KM lub 90 KM. To spora odmiana w porównaniu do pierwszej generacji, której często zarzucano brak pazura. W 2019 roku samochód przeszedł gruntowną modernizację. Zmieniono niemal całkowicie wygląd nadwozia, reflektorów i lamp, a model ochrzczono nową nazwą Smart EQ Forfour. Najważniejszą zmianą była jednak nowa jednostka napędowa, którą zgodnie z nową polityką firmy, była wersją w pełni elektryczną.


Druga generacja Smarta Forfour to efekt współpracy z Renault. Produkowana jest w słoweńskiej fabryce marki w Novo Mesto. Samochód ma typowo miejski charakter, nie tylko poprzez projekt nadwozia, ale także ekonomiczne i mało awaryjne jednostki. Skromna, ale przy tym elegancka stylistyka modelu z pewnością przypadnie do gustu wielu kierowcom, szczególnie jeśli połączy się ją z atrakcyjnymi felgami stalowymi lub alufelgami. Smart Fourfour zyska w ten sposób dodatkowy walor i tak ciekawego już wyglądu.

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom