Pracuj w Oponeo

Felgi do Renault Twingo

Sprawdź rozmiar felg do Renault Twingo i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Renault

Twingo

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Renault Twingo

Renault Twingo to jedno z najmniejszych aut produkowanych przez francuski koncern. Jego pierwsza odsłona pojawiła się na rynku w 1993 roku. Do tej chwili model doczekał się trzech generacji oraz kilku liftingów. Ten zgrabny, kompaktowy i ekonomiczny pojazdu typu hatchback sprawdza się przede wszystkim w miejskiej przestrzeni.

Oryginalne felgi Renault Twingo

Felgi fabrycznie montowane w autach określa się skrótem OEM. W Renault Twingo instalowano uniwersalne obręcze stosowane także w innych modelach francuskiej marki. W ofercie producenta można znaleźć zarówno felgi stalowe, jak i z aluminiowych stopów.

Felgi Renault Twingo – rozstaw śrub i inne parametry

Atrybuty felgi – jej średnica, szerokość czy parametr ET - powinny być ściśle dopasowane do charakteru oraz właściwości użytkowych samochodu. Tylko wówczas jazda autem będzie wydajna oraz bezpieczna.

  • Jaka jest średnica felg w Renault Twingo?

Wybór średnicy felgi jest kluczowy - zależy od parametrów auta, a także wymiarów opon, które chcemy zamocować. W pierwszej generacji modelu Renault Twingo obręcz może mieć średnicę od 13 do 17 cali. Do drugiej i trzeciej wersji pasują rozmiary od 15 do 17 cali. Wyjątkiem są najmocniejsze wersje drugiej i trzeciej generacji, do których mocowano felgi 16-calowe (wyłącznie II generacja) oraz 17-calowe.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Renault Twingo?

Ten parametr określa średnicę okręgu, na którym ułożone są śruby mocujące felgę. Wraz z nim podaje się także liczbę punktów montażowych. Wszystkie modele Renault Twingo mają obręcze mocowane na 4 śruby ze średnicą 100 mm (4x100).

  • Felgi Renault Twingo – jaka szerokość?

W pierwszej wersji Renault Twingo można instalować felgi o szerokości od 5 do 7 cali. W drugiej odsłonie modelu mocuje się szersze obręcze: od 5,5 cala do 8 cali. Trzecia generacja umożliwia instalację felgi o szerokości od 5 cali do 7,5 cala. Wersje z najmocniejszymi silnikami drugiej i trzeciej generacji wyposażone są w obręcze o szerokości odpowiednio od 6,5” do 7,5” oraz od 7” do 7,5”.

  • Jakie jest ET felg Renault Twingo?

Od ET zależy jak głęboko felga jest osadzona w nadkolu. W przypadku Renault Twingo producent określił ten parametr na poziomie od ET 35 do ET 40 dla modelu I generacji, od ET 35 do ET 45 dla generacji II oraz od ET 35 do ET 50 dla generacji III. Wyjątkiem jest najmocniejsza odsłona II generacji, dla której ET wynosi od ET 30 do ET 45.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Renault Twingo

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Renault Twingo

Osoby jeżdżące autem Renault Twingo najczęściej wybierają: