Pracuj w Oponeo

Felgi do Renault Kangoo

Sprawdź rozmiar felg do Renault Kangoo i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Renault

Kangoo

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Renault Kangoo

Renault Kangoo weszło do produkcji w 1998 roku. To jeden z najlepiej sprzedających się kompaktowych samochodów osobowo-dostawczych. Sprawdza się zarówno jako auto użytkowe, jak i rodzinne – dostępne jest m.in. w wersjach kombivan oraz furgon. Kolejne generacje tego modelu miały premierę w latach 2007 i 2020.

Oryginalne felgi Renault Kangoo

W pierwszej odsłonie Renault Kangoo instalowano fabrycznie felgi stalowe 13-calowe oraz obręcze z aluminium o średnicy 14 cali. W drugiej wersji tego modelu standardem były felgi 15-calowe. Trzecia generacja opuszcza linie montażowe na obręczach 15-calowych ze stali lub 15- i 16-calowych z aluminium.

Jakie felgi do Renault Kangoo?

Do auta będą zwykle pasować felgi w kilku wariantach rozmiarowych. Dopuszczalne średnice, szerokości i głębokości mocowania (parametr ET) są określone w specyfikacji dla danego modelu. Znajdziemy w niej również informacje o rozstawie śrub w piastach.

  • Jaka średnica felg do Renault Kangoo?

W pierwszej wersji Renault Kangoo można instalować obręcze w rozmiarach 13 lub 14 cali. Do dwóch kolejnych generacji pojazdu pasują felgi o średnicach od 15 do 19 cali.

  • Renault Kangoo – rozstaw śrub

Pierwsza generacja Renault Kangoo ma rozstaw śrub 4x100. W drugiej odsłonie auta stosowano dwie kombinacje: 4x100 oraz 5x108. W trzeciej wersji tego modelu jest to układ 5x114,3.

  • Jaka szerokość felg w Renault Kangoo?

Dopuszczalna szerokość felg w Renault Kangoo pierwszej generacji określona jest w przedziale od 5 cali do 6 cali. Druga i trzecia wersja pojazdu mogą jeździć z obręczami o szerokości od 6 cali do 8,5 cala.

  • Jakie ET felgi Renault Kangoo?

Parametr wyznaczający głębokość osadzenia felgi w Renault Kangoo pierwszej generacji został określony w przedziale od ET 34 do ET 43. W drugiej wersji tego modelu jest to zakres od ET 33 do ET 45, a w trzeciej – od ET 30 do ET 40.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Renault Kangoo