Pracuj w Oponeo

Felgi do Renault Fluence

Sprawdź rozmiar felg do Renault Fluence i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Renault

Fluence

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Renault Fluence

Renault Fluence to 4-drzwiowy sedan klasy kompaktowej (segment C). Pojazd pojawił się w sprzedaży w 2009 roku jako następca modelu Megane w wersji sedan. Na rynkach azjatyckich oferowany był pod nazwą Samsung SM3. W Europie można go było nabyć w wielu wersjach wyposażeniowych, a także edycjach limitowanych. W 2012 roku przeszedł face lifting, a jego produkcja zakończyła się 4 lata później.

Oryginalne felgi Renault Fluence

Najuboższe wersje wyposażeniowe Renault Fluence opuszczały salony sprzedaży z felgami stalowymi w rozmiarze 16 cali. W bogatszych odsłonach oferowano obręcze aluminiowe w rozmiarach 16 i 17 cali, które dostępne były w kilku różnych wzorach i stylach wykończenia.

Jakie felgi pasują do Renault Fluence?

Podczas doboru zamienników oryginalnych felg do samochodu powinniśmy uwzględnić zakres wymiarowy określony przez projektantów auta. Producent zwykle dopuszcza możliwość instalowania obręczy w kilku wariantach rozmiarowych, jeśli chodzi o średnicę, szerokość i głębokość osadzenia (ET). Niezmienny pozostaje rozstaw śrub, który zależy od układu elementów montażowych w piastach.

  • Jaka jest średnica felgi w Renault Fluence?

W Renault Fluence można mocować obręcze o średnicach od 15 do 20 cali. Największe felgi wymagają zastosowania opon niskoprofilowych.

  • Renault Fluence – rozstaw śrub

Do Renault Fluence pasują wyłącznie obręcze z oznaczeniem 5x114,3. Parametr określa liczbę otworów montażowych oraz średnicę okręgu, na którym są rozmieszczone.

  • Jaka szerokość felgi do Renault Fluence?

W modelu Renault Fluence przewidziano możliwość instalacji felg o szerokościach od 6,5 cala do 8,5 cala.

  • Jakie jest ET felgi Renault Fluence?

Głębokość osadzenia obręczy dla Renault Fluence została wyznaczona w przedziale od ET 30 do ET 50,5.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Renault Fluence

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Renault Fluence