Menu

Dobór felgi
do opony

Właściwy dobór felg do opon ma kluczowy wpływ na właściwości jezdne pojazdu, a co za tym idzie na Twoje bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Pasujące rozmiary felg

Sprawdź ofertę w naszym sklepie klikając przy wybranym rozmiarze felgi na jej rodzaj.

Niewłaściwie dobrane felgi do opon sprawią, że nie da się ich zamontować na samochodzie – te dwie części nie będą do siebie pasować, np. felga będzie za wąska/za szeroka lub będzie miała za dużą/za małą średnicę.

Błędny dobór felg do opon, które mimo wszystko da się razem zamontować, może skutkować zsunięciem się opony z felgi podczas jazdy, uszkodzeniem opon, felg i elementów zawieszenia pojazdu. Należy również pamiętać, że szeroka felga nie może wystawać poza obrys nadkola, gdyż jest to rozwiązanie niezgodne z prawem. Doboru felgi do opony najlepiej dokonać zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, ale nie ma przymusu montowania dokładnie takich rozmiarów opon i felg, jakie są przez niego polecane. Dopuszcza się pewne różnice w rozmiarach montowanych opon i felg. Dla szerokości profilu opony w rozmiarze 205/55 R16 zaleca się felgi o szerokości 6.5 cala (szerokość profilu to pierwsza liczba w rozmiarze). W tej sytuacji możliwy jest też jednak montaż na felgi o szerokościach od 5.5 do 7.5 cala. Średnica felg i opon musi oczywiście być taka sama. Po zmianie szerokości felgi pamiętaj, że ta sama opona na innej feldze będzie inaczej pracować. Powierzchnia styku opony z drogą będzie inna, a bark opony będzie się inaczej układał względem nawierzchni.

Nasze narzędzie pozwoli Ci odpowiednio dobrać felgi do opony. Unikniesz w ten sposób problemów z montażem lub uszkodzeń opon, felg i innych elementów pojazdów w wyniku złego doboru felg do opon. Dobierz felgi do opony korzystając z naszego narzędzia i podróżuj bezpiecznie.

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom