Menu

Dobór opony
do felgi

Czy wiesz, że odpowiedni dobór opony do felgi ma duży wpływ na Twoje bezpieczeństwo i właściwości jezdne samochodu?

Niewłaściwy dobór opon do felg może na przykład sprawić, że opona zsunie się z felgi podczas jazdy, co może spowodować niebezpieczną sytuację. Może również być tak, że opona podczas montażu nie zmieści się na felgę, bo będzie na przykład za szeroka lub jej średnica będzie za duża/za mała.

Rozmiary felg i opon powinny być dobrane zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, ale istnieją dopuszczalne rozbieżności w tym zakresie. Można dobrać opony i felgi różniące się nieco rozmiarami od tych montowanych fabrycznie. Na przykład, gdy posiadasz felgi o szerokości 6 cali i średnicy 15 cali, zamiast opony w rozmiarze 185/60 R15 możesz zastosować opony 195/55 R15 lub 205/55 R15. W ten sposób można zamontować zamienniki opon bez konieczności kupowania nowych felg. Pamiętaj, że po zastosowaniu zamienników opon w pewnym stopniu zmienią się właściwości jezdne pojazdu (inna powierzchnia styku opony z drogą).

Jeśli posiadasz już felgi i poszukujesz do nich odpowiednich opon, skorzystaj z naszego narzędzia. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której zakupione opony nie będą pasowały do Twoich felg. Zapobiegniesz również uszkodzeniu pojazdu. W prosty sposób dobierz opony do felgi i ciesz się komfortem oraz bezpieczeństwem podróżowania.

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom