Potężne silniki i napędy na cztery koła sprawiają, że samochody SuperCars z motorsportowej ekipy Oponeo przyspieszają do 100 km/h w tempie bolidów Formuły 1. Już w weekend 24-25 sierpnia dwóch czołowych kierowców Mistrzostw Polski, Dariusz Topolewski i Marcin Gagacki, pokażą na co stać rallycrossowe maszyny w trakcie VERVA Street Racing.

Potencjał rallycrossowych samochodów zaprezentuje dwóch kierowców z klasy SuperCars - Dariusz Topolewski oraz Marcin Gagacki.

Święto wszystkich, którzy mają we krwi choćby śladową ilość benzyny - tak w jednym zdaniu można opisać wielkie show motoryzacyjne, które od wielu lat organizuje PKN ORLEN. W tym roku impreza odbędzie się już po raz 10. i jak zwykle będzie wyjątkowa - nie tylko ze względu na jubileusz. Po raz pierwszy motoryzacyjny festiwal potrwa aż dwa dni. Wypełnią go wyścigi i pokazy na głównych ulicach Gdyni, a także na plaży, w wodzie i powietrzu. Nie zabraknie też stałych punktów programu, czyli Pit Party, strefy rodzinnej i gastronomicznej.

Na specjalnie zbudowanym na tę okazję ulicznym torze Formuły 1 kibicom zaprezentują się Robert Kubica i George Russell ze swoimi bolidami. Będzie też ubiegłoroczny triumfator Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych i drifter - Kuba Przygoński.

W tym doborowym towarzystwie możliwości rallycrossowych samochodów rodem z mistrzostw świata pokażą Dariusz Topolewski i Marcin Gagacki. Reprezentanci Oponeo przywiozą wyczynowe auta, którymi startują w rundach Mistrzostw Polski Rallycross - Forda Fiestę i Volkswagena Polo - oba o mocy blisko 600 KM, przenoszonej na cztery koła.

Do udziału w imprezie zachęca rallycrossowy wicemistrz Polski i kierowca ekipy Oponeo, Marcin Gagacki:

- Praktycznie każdy, kto spróbował rallycrossu - jako kibic lub zawodnik - powtarza, że jest to jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportu. Mocne samochody, kontaktowa walka, kompaktowy format zawodów i możliwość oglądania całej akcji z jednego miejsca - to rallycross w pigułce. Podczas VERVA Street Racing, razem z Darkiem Topolewskim pokażemy fanom motoryzacji możliwości naszych samochodów. To wydarzenie z pewnością odwiedzą setki tysięcy ludzi, więc wkręcimy się na najwyższe obroty, by zaszczepić u nich fascynację rallycrossem.

 

VERVA Street Racing 2019 odbędzie się nad samym morzem, w trzech miejscach w Gdyni: na Skwerze Kościuszki, Plaży Miejskiej oraz Bulwarze Nadmorskim. Podobnie jak na rundach Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross wstęp dla widzów jest bezpłatny!

 

Program VERVA Street Racing 2019

24 sierpnia

12.00 – 20.00 Pit Party
13:00 – otwarcie stref kibica przy torach
14.00 – 19.00 – pokazy dynamiczne
19.00 – 22.30 – koncerty

25 sierpnia

10.00 – 17.00 Pit Party
11.00 – otwarcie stref kibiców przy torach
12.00 – 17.00 – pokazy dynamiczne
17.00 – 20.30 – koncerty

Więcej szczegółów o 10. edycji znajdziecie na stronie wydarzenia.