Podczas poszukiwań idealnej opony Run Flat 18-calowej, można natrafić na wiele modeli. Ostateczny wybór powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Wybraliśmy kilka propozycji, które mogą odpowiadać wszystkim Twoim wymaganiom!

opony run flat 18 calowe

To musisz wiedzieć!

Technologia Run Flat pozwala uniknąć niektórych niebezpiecznych sytuacji na drodze. Kiedy dojdzie do nagłej utraty ciśnienia w oponach, w większości przypadków umożliwia ona dojechanie do najbliższego warsztatu, gdzie specjalista zajmie się awarią. Choć jazda po przebiciu wiąże się z ograniczonym zasięgiem oraz mniejszą prędkością, to nie jest to wygórowana cena za zwiększone bezpieczeństwo.

Co istotne, opony Run Flat 18-calowe czy w każdym innym rozmiarze powinny być montowane wyłącznie wówczas, gdy auto ma do tego homologację. Pojazd musi być też wyposażony w system kontroli ciśnienia.

Na rynku jest dostępnych wiele modeli produkowanych w wersjach wyposażonych w technologię Run Flat. 18-calowe opony również znajdują pośród nich. Rozwiązanie to spotkać można w popularnych rozmiarach, takich jak 225/40 R18, 225/45 R18 czy 225/50 R18. Część z nich powstaje z myślą o konkretnych markach samochodów. Często występującą homologacją jest m.in. Run Flat dla BMW. Niemiecka marka od kilku lat stawia na to rozwiązanie.

Opony zimowe Run Flat 18-calowe

Przykryte śniegiem ulice potrafią skrywać dziury, wysokie krawężniki czy ostre przedmioty, których nie sposób ominąć. W takich warunkach nietrudno o awarię.

Wśród opon zimowych znajdziemy takie, które umożliwiają jazdę po przebiciu. Zastosowana w oponach Goodyear UltraGrip Performance + technologia Run Flat pozwala bezpiecznie przejechać nawet do 80 km po awarii. Zanim (i o ile) jednak do tego dojdzie, można korzystać z właściwości zimowych godnych klasy premium. Świetna trakcja, tak na prostych, jak i krętych odcinkach, a także doskonała przyczepność w wymagających warunkach pogodowych – na to można liczyć!

Inna propozycja to Pirelli SottoZero Serie 3. Model jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia, na co wpływ ma nie tylko konstrukcja, ale też nowoczesna mieszanka gumowa. Dostosowany jest do jazdy w nawet najmniej sprzyjającą pogodę – dopracowany bieżnik z kierunkowo ułożonymi rowkami przez cały czas dba o wysoką przyczepność oraz stabilność pojazdu. W przypadku średnicy 18-cali Run Flaty od Pirelli spotykane są z homologacją do m.in. Audi i BMW.

Opony letnie Run Flat 18-calowe

W okresie letnim dobre opony są tak samo ważne jak zimą. Pogoda potrafi się zmienić w okamgnieniu, a upałom towarzyszyć ulewne deszcze – ogumienie musi być do tego przygotowane.

Bridgestone Turanza T005 DriveGuard to model, którego już sama nazwa wskazuje na zastosowaną przez producenta technologię. DriveGuard jest rozwinięciem systemu Run Flat, skupiającym się na poprawie obszaru ścian bocznych. Rezultatem jest choćby zwiększenie komfortu podróżowania. Do tego przyczynia się również asymetryczny bieżnik, zdolny do szybkiego odprowadzania wody i zapobiegania niebezpiecznemu aquaplaningowi. Poza tym opona cechuje się niskimi oporami toczenia, przekładającymi wię na ekonomię eksploatacji.

Letnie, 18-calowe Run Flaty znajdziemy też w ramach modelu Continental ContiSportContact 5. Został on zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i komforcie jazdy, a także o wysokich osiągach. Jak przystało na oponę klasy premium, doskonale radzi sobie na rozgrzanym asfalcie, a przy tym nie traci przyczepności po opadach deszczu. I to nawet podczas dynamicznego manewrowania. Oprócz tego, do zalet tego ogumienia zaliczyć można krótką drogę hamowania.

Opony całoroczne Run Flat 18-calowe

Kierowcy szukający wygodnych rozwiązań, takich jak Run Flat, mogą być zainteresowani oponami wielosezonowymi. Te sprawdzają się przez cały rok.

Po modelu Michelin CrossClimate+ spodziewać się można długotrwałego bezpieczeństwa. Nie odnosi się to wyłącznie do przywoływanej tu technologii. Ciekawym pomysłem są chociażby lamele w kształcie kropli wody, które wraz ze zużywaniem się bieżnika powoli się otwierają, przez co opona nie traci swoich właściwości z biegiem czasu. Poza tym to ogumienie trwałe, bardzo dobrze dostosowane do użytkowania w różnorodnych warunkach pogodowych.

W przypadku niektórych rozmiarów modelu Pirelli Cinturato All Season SF2 jazda po utracie powietrza również jest możliwa. Opona dedykowana jest do samochodów z napędem na cztery koła i pozwala na to, aby od czasu do czasu zjechać z asfaltu i eksplorować okolicę. Cechuje się skutecznością hamowania, niskim poziomem generowanego hałasu oraz wysoką odpornością na aquaplaning, co z pewnością doceni wielu kierowców.