Menu

Opony Zeta

Ocena producenta
4,2
na podstawie 4 opinii
Popularne rozmiary:
Zeta 185/60 R15Zeta 195/50 R15Zeta 195/65 R16Zeta 195/70 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Zeta to założona na początku tysiąclecia firma produkująca wysokiej jakości ogumienie budżetowe. Powstała jako część chińskiego koncernu SD International – jednego z największych i najstarszych azjatyckich dostawców ogumienia. Mająca główną siedzibę w Szanghaju marka zbudowana została na bazie wspólnych doświadczeń chińskich i amerykańskich projektantów.

Opony Zeta błyskawicznie przyjęły się w Azji, gdzie cieszyły się ogromną popularnością. Nie wystarczyło to jednak koncernowi, który zapragnął rozszerzyć działalność na resztę kontynentów. Marzenia te ziściły się pod koniec poprzedniej dekady, kiedy wyroby Zeta zadebiutowały w Europie. Od tego czasu marka stopniowo rozszerza swoje wpływy na całym świecie. Posiada filie na każdym rynku, w tym aż 4 w Europie: dwie w Wielkiej Brytanii i po jednej we Francji oraz na Słowacji. Koncern od niedawna posiada również prężnie funkcjonujące centrum dystrybucji w Ameryce Południowej. Zeta specjalizuje się w dostarczaniu opon diagonalnych i radialnych do vanów, samochodów osobowych oraz flot ciężarowych. Od kilku lat produkuje również wysokiej jakości opony UHP.

Opony Zeta na sezon letni

Opony Zeta na sezon zimowy

Historia marki Zeta

Zeta jedna z dwóch bliźniaczych, eksportowych marek stworzonych przez chińską firmę SD International. Stworzono ją głównie z myślą o rynku europejskim i amerykańskim. I właśnie tam powoli walczy o swoją pozycję. Bliźniacze marki z Szanghaju Zeta i Pace – to właśnie para asów w talii SD International, firmy oponiarskiej założonej w 2002 roku w Szanghaju. Pomysłodawcą i architektem tego przedsięwzięcia jest Mike Zhang - człowiek, który poznał branżę od podszewki pracując przez wiele lat na różnych szczeblach segmentu ogumienia. Zhang miał doskonałe rozeznanie w Chinach, gdzie kierował między innymi marką Double Coin, wiedział też, że kluczem do sukcesu jest przebicie się na zagraniczne rynki. Jego partnerem został inny specjalista od chińsko-europejsko-amerykańskich kontaktów w świecie oponiarskim - Peter Nicholls. Nicholls doświadczenie i staż miał niemal identyczny jak Zhang (24 lata w branży). W SD International zajął się dystrybucją. Zeta i Pace od początku były wizytówkami firmy z Szanghaju, w tej właśnie kolejności. Zeta to numer jeden w ofercie SD International. Zakres działania to segment budżetowy, a w nim – opony do samochodów osobowych (letnie i zimowe), opony radialne oraz diagonalne do aut ciężarowych i autobusów oraz opony do aut terenowych i SUV-ów. Opony, choć wytwarzane w Chinach, w każdej fazie produkcji, jak podkreślają przedstawiciele ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA