Menu

Opony Zeta

Ocena producenta
4,2
na podstawie 4 opinii
Popularne rozmiary:
Zeta 185/60 R15Zeta 225/70 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Zeta to założona na początku tysiąclecia firma produkująca wysokiej jakości ogumienie budżetowe. Powstała jako część chińskiego koncernu SD International – jednego z największych i najstarszych azjatyckich dostawców ogumienia. Mająca główną siedzibę w Szanghaju marka zbudowana została na bazie wspólnych doświadczeń chińskich i amerykańskich projektantów.

Opony Zeta błyskawicznie przyjęły się w Azji, gdzie cieszyły się ogromną popularnością. Nie wystarczyło to jednak koncernowi, który zapragnął rozszerzyć działalność na resztę kontynentów. Marzenia te ziściły się pod koniec poprzedniej dekady, kiedy wyroby Zeta zadebiutowały w Europie. Od tego czasu marka stopniowo rozszerza swoje wpływy na całym świecie. Posiada filie na każdym rynku, w tym aż 4 w Europie: dwie w Wielkiej Brytanii i po jednej we Francji oraz na Słowacji. Koncern od niedawna posiada również prężnie funkcjonujące centrum dystrybucji w Ameryce Południowej. Zeta specjalizuje się w dostarczaniu opon diagonalnych i radialnych do vanów, samochodów osobowych oraz flot ciężarowych. Od kilku lat produkuje również wysokiej jakości opony UHP.

Opony Zeta na sezon zimowy

Historia marki Zeta

Zeta jedna z dwóch bliźniaczych, eksportowych marek stworzonych przez chińską firmę SD International. Stworzono ją głównie z myślą o rynku europejskim i amerykańskim. I właśnie tam powoli walczy o swoją pozycję. Bliźniacze marki z Szanghaju Zeta i Pace – to właśnie para asów w talii SD International, firmy oponiarskiej założonej w 2002 roku w Szanghaju. Pomysłodawcą i architektem tego przedsięwzięcia jest Mike Zhang - człowiek, który poznał branżę od podszewki pracując przez wiele lat na różnych szczeblach segmentu ogumienia. Zhang miał doskonałe rozeznanie w Chinach, gdzie kierował między innymi marką Double Coin, wiedział też, że kluczem do sukcesu jest przebicie się na zagraniczne rynki. Jego partnerem został inny specjalista od chińsko-europejsko-amerykańskich kontaktów w świecie oponiarskim - Peter Nicholls. Nicholls doświadczenie i staż miał niemal identyczny jak Zhang (24 lata w branży). W SD International zajął się dystrybucją. Zeta i Pace od początku były wizytówkami firmy z Szanghaju, w tej właśnie kolejności. Zeta to numer jeden w ofercie SD International. Zakres działania to segment budżetowy, a w nim – opony do samochodów osobowych (letnie i zimowe), opony radialne oraz diagonalne do aut ciężarowych i autobusów oraz opony do aut terenowych i SUV-ów. Opony, choć wytwarzane w Chinach, w każdej fazie produkcji, jak podkreślają przedstawiciele ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom