Menu

Opony West Lake

Ocena producenta
4,1
na podstawie 54 opinii
Popularne rozmiary:
West Lake 205/55 R16West Lake 195/65 R15West Lake 225/45 R17West Lake 175/65 R14West Lake 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Twórcą marki Westlake jest chiński koncern ZC Rubber, który swoją działalność rozpoczął w 1958 roku. W pobliżu fabryki, znajduje się jezioro wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, od którego firma przejęła nazwę.


West Lake to modele uzyskujące znakomite osiągi, bezpieczne, ale i ekologiczne. Na terenie fabryki produkowane są opony do samochodów osobowych, dostawczych, pojazdów rolniczych, motocykli i rowerów. Marka jest laureatem nagród przyznawanych przez DOT (Departament Transportu) i ECE (Komisja Gospodarcza Europy). 

Historia marki West Lake

W pierwszej dziesiątce największych na świecie producentów opon, czołowe miejsca od wielu lat zajmują światowi potentaci, którzy na dobrą sprawę budowali tę branżę. Pierwszą dziesiątkę tego rankingu, od 2011 roku zamyka chiński koncern Hangzhou Zhongce Rubber Company, twórca marki Westlake. Dla wielu konsumentów taka informacja może być zaskoczeniem, jednak spółka w skrócie nazywana ZC Rubber wysokie miejsce w klasyfikacji największych graczy na globalnym rynku ogumienia notuje już od 2008 roku, który zakończyła rekordowym wzrostem wyników sprzedaży oszacowanym na 64 procent, w porównaniu z poprzednimi dwunastoma miesiącami. Chińska firma nie jest przy tym nowicjuszem w branży, stoi za nią ponad półwieczna historia. Na rodowód ZC Rubber, tak samo jak Westlake, jasno wskazują ich nazwy. Hangzhou to stolica prowincji Zhejiang, jeden z najważniejszych ośrodków przemysłowych we wschodnich Chinach, w średniowieczu jedno z największych miast świata. Główną atrakcją turystyczną Hangzhou jest Jezioro Zachodnie, czyli Westlake, obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, który rocznie odwiedza ponad 7 milionów ludzi. W 1958 roku na tle takiego krajobrazu geograficznego i historycznego powstała firma Hangzhou Rubber General Factory, produkująca szeroki asortyment gumowy. Logo marki Westlake. Złote lata dziewięćdziesiąte Kluczowe ... Czytaj dalej >

Opony West Lake opinie

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach West Lake. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Krystian W. 4,5

    West Lake SA 05

    Opony bardzo komfortowe i w tak niskiej cenie prawdziwa rewelacja, ja za komplet zapłaciłem z gratis przesyłką 532 zł. czyli w cenie jednej markowej ;D Firma niby z Brazyli lecz na oponach made in china.... tak naprawdę są to nalewki jak podejrzewam większość o mało znanych nazwach i podobnej cenie ;) Tym nie mniej to świetna opona, nie głośna, komfotrowa o dobrych patrametrach jezdnych, nie biją nawet do 190km/h i auto prowadzi się normalnie i pewnie. Minusem jest jedynie większy opór toczenia w stosunku do poprzednich moich MAXXIS i trzymanie się tyłu auta w ostrych zakrętach przy dużych prędkościah ( opona stosunkowo miękka i trzeba ją dopompować do 2,6 bara przy wadze auta 1200-1300kg) Więcej > wtedy można pojeździć i ostrzej ;). Do wyczynowej jazdy raczej się nie nadają ale jeśli szukasz dobrych opon w niskiej cenie do normalnej jazdy na co dzień to jak najbardziej. Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu a jeździłem na wielu firmowych oponach i jak zedrę te to kupię kolejne tej firmy. Polecam !
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom