Menu

Opony Vee Rubber

Popularne rozmiary:
Vee Rubber 205/55 R16Vee Rubber 195/65 R15Vee Rubber 225/45 R17Vee Rubber 175/65 R14Vee Rubber 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Jakość opony leży w materiałach, z których jest wytwarzana. Myśl ta towarzyszy marce Vee Rubber od początków jej istnienia. Posiadająca główną siedzibę w Bangkoku firma, korzysta z pozycji rynkowej Tajlandii na międzynarodowym rynku kauczuku. Azjatycki kraj jest największym na świecie eksporterem gumy, dzięki czemu Vee Rubber ma dostęp do najlepszych możliwych surowców.

Marka znana jest przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości ogumienia motocyklowego. Vee Rubber to nazwa dobrze kojarząca się każdemu fanowi jednośladów. Jednak tajski koncern od wielu lat zajmuje się również produkcją opon do samochodów pasażerskich i lekkich ciężarówek. Doskonałe parametry wyrobów Vee Rubber docenili Amerykanie. Stany Zjednoczone są głównym importerem produktów marki, która od wielu lat nie wypada z czołówki światowych producentów, posiadając roczną sprzedaż na poziomie 30 milionów sztuk.

Kierowcy zainteresowani sportem motorowym mogą również kojarzyć markę z największych międzynarodowych wydarzeń. Vee Rubber jest jednym z największych na świecie dostawców ogumienia dla Go-Kartów, motocykli i pojazdów off-roadowych. Jest również sponsorem strategicznym kilku imprez, m.in. Tai Go Kart Racing Championship.

Opony Vee Rubber na sezon zimowy

Historia marki Vee Rubber

Tajlandia to obecnie największy na świecie eksporter naturalnego kauczuku. Powstają z niego między innymi opony marki Vee Rubber, która choć znana jest przede wszystkim z produkcji ogumienia motocyklowego, rowerowego i ATV, wytwarza też modele do samochodów osobowych i ciężarówek. Logo marki Vee Rubber. Opony od potentata naturalnej gumy Skoro zaczęliśmy od naturalnego kauczuku, zaznaczmy, że to właśnie w Azji uzyskuje się zdecydowaną większość, bo aż 90 procent tego surowca na całym globie. Liderem rankingu od lat pozostaje Tajlandia (ok. 3,5 mln ton rocznie), tuż za nią plasuje się Indonezja, zaś dalej – Indie i Wietnam. Firma Vee Rubber szczyci się używaniem naturalnej gumy do produkcji swoich opon. To najważniejszy gracz na rynku ogumienia w Tajlandii, od kilku lat notowany na liście 75 największych marek oponiarskich świata. Założenie Vee Rubber datuje się na rok 1977. Firmę stworzył przemysłowiec Vitorn Sukanjanapong. Od początku zajmowała się ona produkcją opon i dętek rowerowych oraz motocyklowych w małej fabryce wybudowanej na przedmieściach Bangkoku. Warto wspomnieć, że choć pod względem politycznym lata siedemdziesiąte, w których rodziła się marka Vee były czasami w Tajlandii dość niestabilnymi (w tym samym 1977 roku miał miejsce przewrót wojskowy), tak gospodarczo kraj wkroczył na ścieżkę szybkiego rozwoju. Opony Vee Rubber bardzo ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom