Menu

Opony Sumitomo

Ocena producenta
4,7
na podstawie 37 opinii
Popularne rozmiary:
Sumitomo 225/45 R17Sumitomo 205/45 R16Sumitomo 205/50 R16Sumitomo 215/45 R17Sumitomo 225/40 R18 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Sumitomo Rubber Industries jest trzecim co do wielkości, japońskim producentem opon samochodowych. W skład grupy Sumitomo wchodzą takie marki jak: Dunlop (w Japoni, Ameryce Łacińskiej, Azji i Afryce), Falken, Goodyear (w Japonii), Sumitomo, Multi-Mile, Sigma, Cordovan, Vanderbilt oraz Ohtsu.

Opony Sumitomo to produkty klasy premium tworzone przez jedną z największych firm oponiarskich na świecie. Modele Sumitomo to gwarancja najlepszej jakości oraz bardzo zaawansowanych technologicznie rozwiązań dostępnych dla każdego kierowcy na co dzień.

Marka Sumitomo słynie z niezawodności, innowacyjnych projektów oraz precyzji inżynierów, którzy dokładają wszelkich starań, aby auta klientów prowadziło się bezpiecznie i niezwykle komfortowo.

Opony Sumitomo na sezon letni

Historia marki Sumitomo

Sumitomo Rubber Industries, Ltd. - trzeci co do wielkości japoński producent opon samochodowych - wytwarza opony pod nazwą Dunlop w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Stanach Zjednoczonych, a także w Japonii. Jest również ważnym producentem przyrządów do gry w golfa i innych przyrządów sportowych. Dowiedz się więcej o tej firmie. Logo marki Sumitomo. Firma jest częścią koncernu Sumitomo, jednego z największych japońskich keiretsu, czyli konglomeratów. Koncern Sumitomo miał swoje początki w XVII wieku, jako księgarnia i apteka, założone przez Masatomo Sumitomo - byłego samuraja. Inny członek rodziny Sumitomo opanował do perfekcji metodę pozyskiwania srebra z surowej miedzi przy pomocy ołowiu i pod sam koniec XVII wieku rodzina była właścicielem wiodącej kopalni miedzi, i rafinerii. Przed rozpoczęciem restauracji Meiji (czasów japońskiego Oświecenia) w 1868 roku, która zainicjowała rewolucję przemysłową w Japonii, inwestycje Sumitomo i rozwój kopalni miedzi uczyniły z niej jedną z największych firm w kraju. Koncern Sumitomo posiadał udział w firmie Dunlop w Japonii - jednostce brytyjskiej firmy Dunlop - kiedy została ona założona w Kobe w 1909 roku. Dunlop wyprodukował swoje pierwsze opony w Japonii w 1913 roku, a wkrótce potem, w 1917 roku, utworzono firmę Sumitomo Rubber. Między firmami nawiązała się i była kontynuowana bliska ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom