Menu

Opony Runway

Ocena producenta
4,6
na podstawie 14 opinii
Popularne rozmiary:
Runway 225/40 R18 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Runway - Kraj: Singapur - Segment: ekonomiczny – Rok powstania: 2003 – Właściciel: Giti Tire.


Singapurska marka opon klasy ekonomicznej, obejmująca ogumienie do samochodów osobowych, w tym SUV-ów oraz lekkich aut dostawczych. Firma Runway powstała w 2003 roku. Została założona przez singapurski koncern Giti Tire i do dziś jest jego częścią. Giti Tire to jedenasty największy producent opon na świecie.


Kluczowe daty:


1993 – założenie Giti Tire, spółki-matki marki Runway,
2003 – powstanie marki Runway,
2004 – pierwsze opony radialne Runway,
2005 – debiut opon Runway w Europie,
2009 – pierwsza opona typu ultra-high performance marki Runway,
2014 – debiut opon Runway w USA.


Ciekawostki:


Runway jest jedną z dwunastu marek w portfolio Giti Tire, podobnie jak m.in.: Roadking, Yinlun, Dextero, Primewell oraz najbardziej znany w tym gronie GT Radial.


Obszarem działania marki Runway jest Europa i Ameryka Północna.


Opony Runway badane i udoskonalane są w Europejskim Centrum Testowym Giti Tire w angielskiej miejscowości Mira.

Opony Runway na sezon letni

Historia marki Runway

Runway to jedna z budżetowych marek z pokaźnego portfolio singapurskiego koncernu Giti Tire. Jedna z najmłodszych w grupie, specjalizująca się w oponach do samochodów osobowych. Logo marki Runway. 12 marek Giti Zaczynając od ogółu – stajnia Giti Tire liczy aż dwanaście brandów, zróżnicowanych pod względem segmentów rynku, w których są pozycjonowane oraz krajów, w których są obecne. Dla przykładu, sama marka Giti oferuje ogumienie do samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów oraz opony specjalistyczne, np. do pojazdów przemysłowych. I nie jest marką eksportową, a jedynie skupia się na rynku chińskim. Również wyłącznie w Chinach funkcjonują takie brandy, jak Hualin oraz Greatwall (samochody ciężarowe, autobusy i pojazdy przemysłowe), a także Roadking, Yinlun i Roadpro (samochody ciężarowe i autobusy). Głównie na rynek Indonezyjski adresowane są dwie marki motocyklowe Giti Tire: IRC oraz Zeneos. W ofercie Runway znajdują się opony do różnego rodzaju pojazdów. Z kolei pod nazwą Dextero Tires produkowane są opony do osobowych oraz ciężarowych i autobusów, ale te pierwsze mają zasięg globalny, zaś drugie oferowane są tylko w Chinach. Katalog Giti Tire uzupełnia Primewell (samochody sportowe, osobowe, ciężarówki i autobusy), która, oprócz krajów azjatyckich eksportowana jest na cztery kontynenty – do Ameryki Północnej, Australii i Europy oraz GT ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA