Menu

Opony Runway

Ocena producenta
4,6
na podstawie 14 opinii
Popularne rozmiary:
Runway 205/55 R16Runway 195/65 R15Runway 225/45 R17Runway 175/65 R14Runway 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Runway - Kraj: Singapur - Segment: ekonomiczny – Rok powstania: 2003 – Właściciel: Giti Tire.


Singapurska marka opon klasy ekonomicznej, obejmująca ogumienie do samochodów osobowych, w tym SUV-ów oraz lekkich aut dostawczych. Firma Runway powstała w 2003 roku. Została założona przez singapurski koncern Giti Tire i do dziś jest jego częścią. Giti Tire to jedenasty największy producent opon na świecie.


Kluczowe daty:


1993 – założenie Giti Tire, spółki-matki marki Runway,
2003 – powstanie marki Runway,
2004 – pierwsze opony radialne Runway,
2005 – debiut opon Runway w Europie,
2009 – pierwsza opona typu ultra-high performance marki Runway,
2014 – debiut opon Runway w USA.


Ciekawostki:


Runway jest jedną z dwunastu marek w portfolio Giti Tire, podobnie jak m.in.: Roadking, Yinlun, Dextero, Primewell oraz najbardziej znany w tym gronie GT Radial.


Obszarem działania marki Runway jest Europa i Ameryka Północna.


Opony Runway badane i udoskonalane są w Europejskim Centrum Testowym Giti Tire w angielskiej miejscowości Mira.

Opony Runway na sezon letni

Historia marki Runway

Runway to jedna z budżetowych marek z pokaźnego portfolio singapurskiego koncernu Giti Tire. Jedna z najmłodszych w grupie, specjalizująca się w oponach do samochodów osobowych. Logo marki Runway. 12 marek Giti Zaczynając od ogółu – stajnia Giti Tire liczy aż dwanaście brandów, zróżnicowanych pod względem segmentów rynku, w których są pozycjonowane oraz krajów, w których są obecne. Dla przykładu, sama marka Giti oferuje ogumienie do samochodów osobowych, ciężarowych i autobusów oraz opony specjalistyczne, np. do pojazdów przemysłowych. I nie jest marką eksportową, a jedynie skupia się na rynku chińskim. Również wyłącznie w Chinach funkcjonują takie brandy, jak Hualin oraz Greatwall (samochody ciężarowe, autobusy i pojazdy przemysłowe), a także Roadking, Yinlun i Roadpro (samochody ciężarowe i autobusy). Głównie na rynek Indonezyjski adresowane są dwie marki motocyklowe Giti Tire: IRC oraz Zeneos. W ofercie Runway znajdują się opony do różnego rodzaju pojazdów. Z kolei pod nazwą Dextero Tires produkowane są opony do osobowych oraz ciężarowych i autobusów, ale te pierwsze mają zasięg globalny, zaś drugie oferowane są tylko w Chinach. Katalog Giti Tire uzupełnia Primewell (samochody sportowe, osobowe, ciężarówki i autobusy), która, oprócz krajów azjatyckich eksportowana jest na cztery kontynenty – do Ameryki Północnej, Australii i Europy oraz GT ... Czytaj dalej >

Opony Runway opinie

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Runway. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Runway 5,2

    Runway ENDURO 916+

    Przejechałem na tych oponach ok 7000km i śmiało mogę powiedzieć, że są super. Na suchej nawierzchni trzymają rewelacyjnie, nie mam jakiegoś ekstra sportowego auta bo tylko Ibizę ale nawet w takim aucie trzymają dobrze. Na mokrym w porównaniu do moich starych szmat to rewelacyjnie się spisują, czy to przy ruszaniu czy hamowaniu a o zakrętach już nie mówię. Opony mam 205/40/17 więc nie są to balonówy i na kostce granitowej tłumią drgania i płynniej się jedzie. Jak ktoś lubi powariować np na ręcznym no to już nie jest tak łatwo jak na zwykłych oponach ale za to jak się już uda iść bokiem to zupełnie inne prowadzenie. Jedyny minus tych opon to ich poziom hałasu, mi to akurat nie przeszkadza bo Więcej > jak już pisałem mam tylko Ibizę a nie Subaru. Generalnie rewelacyjne opony.
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom