Menu

Opony Roadstone

Ocena producenta
4,5
na podstawie 144 opinii
Popularne rozmiary:
Roadstone 205/55 R16Roadstone 195/65 R15Roadstone 225/45 R17Roadstone 175/65 R14Roadstone 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Roadstone - Kraj: Korea Południowa - Segment: ekonomiczny – Rok powstania: 1958 – Właściciel: Nexen.


Południowokoreańska marka opon klasy ekonomicznej, obejmująca ogumienie do samochodów osobowych, SUV-ów i lekkich aut dostawczych. Firma Roadstone powstała w 1958 roku, stworzona przez spółkę Nexen Tire (do dziś jest jej częścią), sklasyfikowaną na 22. miejscu wśród największych producentów opon na świecie.


Kluczowe daty:


1942 – stworzenie spółki Heung-Ah Tire, która później przekształciła się w Nexen Tire, założyciela Roadstone,
1958 – powstanie marki Roadstone,
1976 – premierowe opony radialne marki Roadstone,
1986 – pierwsza zagraniczna filia Roadstone założona w Tajlandii,
1992 – debiut pierwszych opon Roadstone z bieżnikiem w kształcie litery „V”,
1998 – opony marki Roadstone trafiają do Europy,
2007 – produkcja opon Roadstone zostaje przeniesiona do nowej fabryki w chińskim Qingdao; pięć lat później otwarto nowy zakład w koreańskim Changnyeong.


Ciekawostki:


W pierwszych trzech dekadach marka Roadstone znana była wyłącznie w Azji. Dopiero na przełomie lat 80. i 90. jej opony zadebiutowały na innych kontynentach, początkowo w Australii i na Bliskim Wschodzie.


Dziś marka Roadstone obecna jest na wszystkich 6 kontynentach – skupiając filie nie tylko w Europie, Azji i Australii, ale też obu Amerykach (USA, Kanada, Brazylia i Kolumbia) oraz Afryce (RPA).


W krajach azjatyckich ogumienie Roadstone trafia jako oryginalne wyposażenie do aut takich marek, jak Hyundai, Kia czy Ssangyong.

Opony Roadstone opinie

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Roadstone. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Piotr2901 4,9

    Roadstone N3000

    Jeżdżę na szerokiej oponie 245/45 R18 i jestem mile zaskoczony dobrą przyczepnością zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni. Szeroka opona trochę pływa w koleinach, ale da się przyzwyczaić. Do wad zaliczyć mogę problem z wyważeniem, trzeba optymalizować ustawienie względem felgi, a to chce się tylko nielicznym wulkanizatorom. Po 2 latach i przejechaniu ok 40 tys km opony ząbkują i stają się głośniejsze. Problem z wyważeniem się pogłębia. Po za tym mile jestem zaskoczony jakością do ceny. Więcej >
  • gregorbu 6,0

    Roadstone CP 661

    Zależało mi na dobrych oponach do żwawego samochodu 160KM, które jednocześnie nie zrujnują budżetu. Marka nie miała praktycznie żadnego znaczenia. Nie brałem tylko pod uwagę opon chińskich, bo kupiłem samochód na nowych, wcale nie najtańszych "chińczykach" i o ile na suchym dało się jeszcze jako tako jeździć, to na mokrym była to loteria. Przy wymianie, od razu zaznaczyłem wulkanizatorowi, by natychmiast wyrzucił te "chińczyki", jeśli nie chce mieć nikogo na sumieniu. Czytałem sporo opinii i ostatecznie wybór padł na Roadstone CP661. Marka praktycznie nieznana, mało popularna, co przekłada się też na cenę. A tymczasem jest to jedna z marek uznanego Nexena. Jak się okazało, opony Roadstone Więcej > są ciche, zapewniają rewelacyjnie prowadzenie i hamowanie. Zapomniałem już o buksowaniu kół przy nawet delikatnym ruszaniu oraz zarzucaniu tyłu przy jeździe po łukach. Zarówno przy spokojnej jeździe, jak i ostrej (a samochód swoimi właściwościami prowokuje do mocniejszego wciskania pedału przyspieszenia), jeździ się bardzo przyjemnie i pewnie. Opona jest zrobiona z miękkiej gumy, co dla niektórych może być wadą (szybsze ścieranie), ale właśnie dzięki temu jest cicha i dobrze się prowadzi. Jak dla mnie rewelacyjna opona i zdecydowanie kupiłbym ją raz jeszcze.