Menu

Opony Riken

Ocena producenta
4,7
na podstawie 144 opinii
Popularne rozmiary:
Riken 205/55 R16Riken 195/65 R15Riken 175/65 R14Riken 185/65 R15Riken 205/60 R16 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Riken - Kraj: Japonia - Segment: ekonomiczny – Rok powstania: 1958 – Właściciel: Michelin.


Japońska marka opon segmentu ekonomicznego, obejmująca ogumienie do samochodów osobowych, SUV-ów, lekkich aut dostawczych i aut ciężarowych. Riken należy do francuskiego koncernu Michelin, drugiego największego potentata na rynku ogumienia. Jego rodowód sięga roku 1917, gdy założony został instytut Riken Gomu Industry – na bazie wydzielonego z niego oddziału, Riken Rubber Company, w 1958 roku, po połączeniu go z firmą Okamoto Rubber Industries, powstała marka oponiarska Riken.


Kluczowe daty:


1958 – założenie firmy Nippon Riken Rubber, wskutek fuzji Riken Rubber Company i Okamoto Rubber Industries; pierwsze opony marki Riken,
1961 – otwarcie fabryki w miejscowości Kanagawa,
1963 – pierwsze zagraniczna filia marki Riken otwarta w Hongkongu,
1968 – zmiana nazwy firmy na Okamoto Riken Rubber,
1974 – Riken debiutuje w Ameryce; pierwszy oddział w USA założony w Nowym Jorku,
1988 – opony Riken debiutują w Europie,
1992 – nowym właścicielem marki Riken zostaje koncern Michelin,
2002 – Riken przedstawia oponę Raptor, jeden z najpopularniejszych modeli w swojej historii.


Ciekawostki:


Flagowym produktem firmy Okamoto Rubber Industries, przed fuzją, po której powstała marka Riken, były prezerwatywy, do dziś oferowane w Japonii pod nazwą “Skinless Skin”.


Przed oponami, w fabrykach Okamoto, powstawały m.in. buty i odzież przeciwdeszczowa. A w czasie II wojny światowej – części do czołgów.


Instytut Riken początkowo był prywatną fundacją naukową, zajmującą się badaniami w takich dziedzinach, jak fizyka, chemia i farmacja. Jego mecenasem był sam cesarz Japonii.

Opony Riken opinie

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Riken. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • grzesiu.com 5,8

    Riken MAYSTORM 2 B2

    Moja opinia jest taka ze czasem poczta pantoflowa jest najlepsza. Opony polecił mi kolega który używa ich w swoje Hondzie tylko ze o niższym profilu 55. Mój to "60" ale przyznam ze- na mokrej nawierzchni i suchej opony są naprawdę godne polecenia(poczytajcie do kogo należy ta firma zrozumiecie dla czego). Dodatkowy plus to ze nie jest produkcja made i "china" tez warto na to zwrócić uwagę. wtedy będziecie tak zadowoleni jak jaj ze na pewno kupie drugi komplet ten sam bez zawahania bo już przerzuciłem trochę opon a komfort i bezpieczeństwo są dla mnie ważne. Minus na przymrozki nie bardzo ale wiadomo jak ktoś nie zmienia opony na czas. Dodatkowy plus "Pięknie się opona prezentuje" super Więcej > kształt bieżnika.