Menu

Opony Matador

Ocena producenta
4,6
na podstawie 208 opinii
Popularne rozmiary:
Matador 205/55 R16Matador 195/65 R15Matador 225/45 R17Matador 175/65 R14Matador 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Matador to słowacka marka zajmująca się produkcją ogumienia. Obecnie wchodzi ona w skład powszechnie szanowanego niemieckiego koncernu Continental. Firma istniała jednak znacznie wcześniej, przed nawiązaniem tej współpracy. Jej początki sięgają roku 1905, więc 100 urodziny ma już dawno za sobą. Godna podziwu tradycja ogrywa ogromne znaczenie w jej postępowaniu wobec rynku. Pozwala ona Matadorowi czerpać garściami z doświadczeń zdobytych przez długie dziesięciolecia. Ta wiedza procentuje podczas projektowania aktualnych modeli opon.

Tradycja i nowoczesność
Znajomość branży w połączeniu z najnowocześniejszą wiedzą technologiczną uzyskaną we współpracy z koncernem Continental to najważniejsze atuty firmy. Matador produkuje opony na najwyższym poziomie, dostosowane do bardzo rygorystycznych standardów, ale jednocześnie korzystne pod względem ekonomicznym. Taka strategia znajduje swoje odzwierciedlenie w wartościach reprezentowanych przez przedsiębiorstwo. Marka sama oświadcza, że nadrzędna jest dla niej dynamika, tradycja i dostępność.

Gdzie produkowane są opony Matador?

Fabryki przedsiębiorstwa znajdują się na Słowacji oraz w Czechach. Wszystkie opuszczające je produkty są dokładnie kontrolowane pod względem spełniania surowych wymogów technicznych. Dowodem wysokiej klasy rozwiązań systemowych stosowanych w słowackiej firmie jest zdobycie certyfikatu zarządzania jakością rozwoju i produkcji opon według specyfikacji technicznej ISO/TS 16949.

Ogumienie od Matadora już na etapie produkcyjnym jest poddawane różnego rodzaju testom, dzięki czemu klient dostaje opony, które świetnie sprawdzą się w każdych warunkach. Szczególnie doceniają to kierowcy samochodów dostawczych. Preferują oni modele słowackiego przedsiębiorstwa głównie z uwagi na trwałość i odporność na ścieranie.

Opony Matador opinie

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Matador. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • alex 5,4

    Matador MP16

    Mam Matador MP16. Kupiłem, ponieważ polecił mi mój znajomy. Nie jestem rozczarowany - opony są tanie, ale dobre. Sprawdziłem w prawie wszystkich warunkach pogodowych i nigdy nie zawiodły. Opony pracują dobrze, nie tylko na sucho, ale również na mokrej nawierzchni. Oceniam przyspieszanie i hamowanie również pozytywnie.Jjazda jest bezpieczna i stabilna. Moje poprzednie opony były naprawdę głośne i to było prawie nie do zniesienia! Teraz nie mam tego problemu. Tylko przy dużej prędkości można usłyszeć miękkie buczenie. Jestem bardzo zadowolony z Matador MP16. W tej cenie, to jest niemożliwe, aby znaleźć lepszy model! Więcej >
  • szymxx 5,3

    Matador MP46

    Tego lata szukałem dla siebie pierwszych w życiu nowych letnich opon - zastanawiałem się nad Falkenami, Hankookami (ludzie polecali Bridgeston'y, lecz mój budżet był ograniczony), aż staneło na Matadorach MP46, które przekonały mnie do siebie pozytywnymi opiniami użytkowników. Poza tym Skoda mojego ojca wyjechała na oponach Matadora z fabryki i mimo, że nie jest to mocny samochód to opony przetrwały około 6 sezonów. Przejechałem na oponach póki co 6000km - jestem z nich bardzo zadowolony. Może nie mam porównania do marek klasy premium, ale jak na oponę średnio dwa razy tańszą niż ta klasa, to nie mam im nic do zarzucenia. Jeżdżąc na nich czuję się bezpiecznie, zakręty pokonuję bez Więcej > problemów. Bardzo spodobały mi się także dodatkowe możliwości, jakie daje opona - można na niej zaznaczyć na której osi i z której strony była użytkowana, oraz ile do tej pory przejechała km.