Menu

Opony Matador

Ocena producenta
4,5
na podstawie 188 opinii
Popularne rozmiary:
Matador 205/55 R16Matador 195/65 R15Matador 225/45 R17Matador 175/65 R14Matador 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Matador to słowacka marka, której produkty cieszą się dużym uznaniem wśród użytkowników oraz producentów aut, którzy często wybierają opony Matador jako pierwsze wyposażenie sprzedawanych pojazdów.


Pierwsza wzmianka o firmie Matador - Gummi und Balata Werke pojawiła się w 1905 roku, a finalna nazwa Matador została zatwierdzona dopiero w roku 1992.


Obecnie Matador ściśle współpracuje z niemieckim koncernem Continental, dzięki czemu jakość produkowanych opon jest zawsze na najwyższym poziomie. Nowe technologie wykorzystywane podczas procesu powstawania opon gwarantują produkty bezpieczne i ekonomiczne, dostosowane do nowoczesnych standardów.


Dowodem wysokiej klasy rozwiązań systemowych stosowanych w słowackiej firmie jest zdobycie certyfikatu zarządzania jakością rozwoju i produkcji opon według specyfikacji technicznej ISO/TS 16949.


Matador pozostaje na czele najlepiej rozwijających się firm na terenie Słowacji. Niemal 90% produktów tej marki jest eksportowane do ponad 80 krajów na całym świecie.

Historia marki Matador

Choć na hasło Matador do głowy przychodzą nam głównie walki byków gdzieś w dalekiej Andaluzji, marka działająca pod tą nazwą w branży oponiarskiej przecierała szlaki w tej dziedzinie całkiem niedaleko nas. Dokładniej na terenie dawnych Austro-Węgier. Dziś słowacka firma jest jednym z najstarszych producentów opon w tej części Europy. Wszystko zaczęło się 7 września 1905 roku. Właśnie wtedy siódemka biznesmenów wspólnie zgłosiła do rejestru handlowego firmę Matador – Gummi und Balata Werke. Jej pierwszym prezesem został Eduard Vest, doradca na cesarskim dworze Franciszka Józefa I, władcy Monarchii Austro-Węgierskiej. Zaledwie pół roku później, w marcu 1906 roku ruszyła produkcja w nowej fabryce Matadora w Petrzalce, najgęściej zaludnionej dzielnicy Bratysławy. Pierwszymi produktami, jakie powstały w tych zakładach były węże i pasy gumowe. W 1911 roku przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na Matador Bratislava. Logo marki Matador. Matador na początku XX wieku Początek doświadczeń z oponami datuje się na pierwszą połowę drugiej dekady XX wieku. W 1925 roku firma rozpoczęła testowe wytwarzanie premierowych egzemplarzy samochodowego ogumienia. Stała się tym samym pionierem w tej branży i przez sześć lat pozostawała jedynym producentem opon w nowym państwie w Europie Środkowej – Czechosłowacji. W latach trzydziestych opony Matadora montowano we ... Czytaj dalej >

Opony Matador opinie

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Matador. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • alex 5,4

    Matador MP16

    Mam Matador MP16. Kupiłem, ponieważ polecił mi mój znajomy. Nie jestem rozczarowany - opony są tanie, ale dobre. Sprawdziłem w prawie wszystkich warunkach pogodowych i nigdy nie zawiodły. Opony pracują dobrze, nie tylko na sucho, ale również na mokrej nawierzchni. Oceniam przyspieszanie i hamowanie również pozytywnie.Jjazda jest bezpieczna i stabilna. Moje poprzednie opony były naprawdę głośne i to było prawie nie do zniesienia! Teraz nie mam tego problemu. Tylko przy dużej prędkości można usłyszeć miękkie buczenie. Jestem bardzo zadowolony z Matador MP16. W tej cenie, to jest niemożliwe, aby znaleźć lepszy model! Więcej >
  • szymxx 5,3

    Matador MP46

    Tego lata szukałem dla siebie pierwszych w życiu nowych letnich opon - zastanawiałem się nad Falkenami, Hankookami (ludzie polecali Bridgeston'y, lecz mój budżet był ograniczony), aż staneło na Matadorach MP46, które przekonały mnie do siebie pozytywnymi opiniami użytkowników. Poza tym Skoda mojego ojca wyjechała na oponach Matadora z fabryki i mimo, że nie jest to mocny samochód to opony przetrwały około 6 sezonów. Przejechałem na oponach póki co 6000km - jestem z nich bardzo zadowolony. Może nie mam porównania do marek klasy premium, ale jak na oponę średnio dwa razy tańszą niż ta klasa, to nie mam im nic do zarzucenia. Jeżdżąc na nich czuję się bezpiecznie, zakręty pokonuję bez Więcej > problemów. Bardzo spodobały mi się także dodatkowe możliwości, jakie daje opona - można na niej zaznaczyć na której osi i z której strony była użytkowana, oraz ile do tej pory przejechała km.
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom