Menu

Opony Marangoni

Ocena producenta
4,7
na podstawie 24 opinii
Popularne rozmiary:
Marangoni 205/55 R16Marangoni 195/65 R15Marangoni 225/45 R17Marangoni 175/65 R14Marangoni 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Firma Marangoni powstała we Włoszech w latach 50. XX wieku, a obecnie jest liczącym się na świecie producentem ogumienia z międzynarodowym zapleczem handlowym. Prawdziwą ekspansję na rynki innych kontynentów Marangoni z sukcesem przeprowadził w latach 70-tych.

Fabryki działają na trzech kontynentach, są zlokalizowane: w Rzymie, Hamburgu oraz w Nashville, w Stanach Zjednoczonych i w Belo Horizonte w Brazylii. Historia marki obfituje w ciągłe innowacje, rewelacyjne pomysły oraz niespotykane wcześniej patenty, które współtworzą fundamenty rynku oponiarskiego na świecie. Dostępne dla kierowców produkty są wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, które pozostają w ścisłym związku z jakością oferowanych opon.

W katalogu marki znajdziemy opony do aut osobowych (letnie i zimowe), lekkich ciężarówek oraz wyposażenie do sprzętu rolniczego i samochodów ciężarowych. Firma jest również światowym liderem w dystrybuowaniu materiałów i technologii do bieżnikowania opon na zimno.

Historia marki Marangoni

Historie niemal każdego włoskiego przedsiębiorstwa w najróżniejszych sektorach gospodarki to sagi wielu rodów i tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nie inaczej jest w Marangoni, gdzie familijne zarządzanie to, według założycieli spółki i ich następców, podstawa sukcesu. Marangoni to nazwisko twórcy firmy i jej szefa od momentu powstania do dziś. Mario Marangoni zaraz na samym początku swojej działalności, oprócz produkcji opon mocno postawił również na ich bieżnikowanie oraz utylizację. Właśnie w tych niszach widział szansę dla swojego przedsiębiorstwa. Nie pomylił się, a jego wysiłki nie tylko pozwoliły zyskać marce Marangoni silną pozycję w branży, ale uczyniły jego samego ważną postacią dla całej włoskiej gospodarki. Mario Marangoni jest kawalerem orderu „Cavaliere del Lavoro” przyznawanego przez prezydenta Italii wyjątkowym osobistościom mającym wpływ na rozwój ekonomiczny kraju. Logo marki Marangoni. Z Werony na podbój Włoch Firma Marangoni powstała w Weronie w 1950 roku. W pierwszej powojennej dekadzie skupiła się na produkcji opon i ich, możliwie jak najskuteczniejszej, dystrybucji. Ogumienie firmy powoli przebijało się do świadomości konsumentów, choć niełatwo było zaistnieć nie tylko na tle krajowej, ale i przede wszystkim - zagranicznej konkurencji. Pomogła w tym mozolnie rozwijana sieć sprzedaży na terenie Włoch ... Czytaj dalej >

Opony Marangoni opinie

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Marangoni. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • zadowolony 4,5

    Marangoni VERSO

    zrobiłem na oponach ok 1000 km, na suchej nawierzchni sprawują się dobrze , cichutkie , ładnie słuchają się kierownicy ; wybierając opony bardziej sugerowałem się jakie będzie zachowanie podczas deszczu i tu miłe zaskoczenie podczas gwałtownego ruszania ESP włącza się sporadycznie z hamowaniem też nie ma problemów troszkę gorzej wygląda jazda po rondzie czuć że lekko się ześlizgują ale nie doprowadzają do wypadnięcia z toru jazdy - może dla tego że porównuję z Kumho i próbuję szybciej pokonać zakręt . Na pewno lepiej sprawują się od droższych Kumho które praktycznie po 4 latach i ok 40 tys były już niebezpieczne. W tym przedziale cenowym (za nowe 215/55/17 XL) , oprócz chińczyków bądź Więcej > używek , dobre włoskie opony.
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom