Menu

Opony Ling Long

Ocena producenta
4,6
na podstawie 44 opinii
Popularne rozmiary:
Ling Long 205/55 R16Ling Long 195/65 R15Ling Long 225/45 R17Ling Long 175/65 R14Ling Long 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Opony Ling Long to świetna alternatywa dla wszystkich ceniących sobie dobry produkt w konkurencyjnej cenie. Ta chińska firma rozpoczęła produkcję ogumienia już w 1975 roku, więc może pochwalić się w tej branży dość sporym doświadczeniem. Oferta marki jest naprawdę szeroka. Zainteresowani znajdą w niej opony do samochodów ciężarowych, osobowych, a nawet pojazdów rolniczych.


 

Na swoim rynku firma zajmuje 10 miejsce pośród uznanych firm oponiarskich. Opony tej marki wykazują dużą odpornością na zużycie, a sama jazda jest również bezpieczna i komfortowa. Jak potwierdzają klienci opony te również dobrze sprawdzają się na mokrej nawierzchni. 

Historia marki Ling Long

„Linglong” to w języku chińskim epitet o wielu znaczeniach. Oznacza m.in. „znakomity”, „szczegółowy” i „mądry”. Jest jeszcze jeden jego wydźwięk: słowo „linglong” może też być tłumaczone jako „szybki”. Właśnie ten sens najbardziej pasuje do marki oponiarskiej, która nosi to słowo w swojej nazwie. Blisko bankructwa po 11 latach Początki dziejów spółki Linglong Tyre datują się na połowę lat siedemdziesiątych. Dokładnie w 1975 roku powstało przedsiębiorstwo Zhaoyuan Tyre Manufacturing & Repairing Plant, uważane dziś za protoplastę Linglong. Firma zajmująca się nie tylko produkcją, ale i naprawą ogumienia systematycznie rozwijała się w pierwszych latach swojej działalności, jednak brak koniecznych inwestycji spowodował, że po dekadzie na rynku azjatyckim zagroziło jej bankructwo. Szefowie Zhaoyuan Tyre zaniedbali unowocześnianie swojego zakładu i w 1986 roku był on już mocno przestarzały: z archaicznymi metodami produkcji oraz mocno wysłużonymi maszynami. Gdy konkurencja rosła w siłę, znaczenie Zhaoyuan szybko malało. Historia opon Linglong ma swój początek w latach 70. XX wieku. Narodziny Linglong Tyre Plan naprawczy zaczął wdrażać pod koniec lat osiemdziesiątych obecny prezes firmy, Wang Xicheng. W 1987 roku przejął on kontrolę nad fabryką Zhaoyuan. Tak narodziła się spółka Shandong Linglong Tyre. Oprócz koniecznych innowacji w ... Czytaj dalej >

Opinie naszych klientów:

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Ling Long. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Joe 5,1

    Ling Long WINTER HERO

    Dużo ludzi słysząc o chińskich oponach bladnie. Moje zdanie jest takie, że znacznie tańsza chinska opona jest lepsza od "naszej" z niższej półki. Wcześniej miałem Savy, cena 370 zł za sztuke, teraz mam Linglonga, cena 220 zł za sztuke i jest przepaść. Sava była dobra na śniegu, dosyć cicha, ale strasznie niestabilna na asfalcie. Linglong jest rewelacyjny na śniegu, znacznie stabilniejszy od savy na asfalcie, na autostradzie przy 150 km/h idzie jak po szynach, tyle że troszke głośniejszy, ale biorąc pod uwagę cene, to ten chinol jest bezkonkurencyjny. Jedyna jego konkurencja to chyba Goodride, który (nie neguję) podobno jest jeszcze lepszy, a cena też "chinska". Więc po jakiego grzyba Więcej > kupować opony europejskie z niższej półki, jak Sava czy Dębica, jak duuużo tańszy chinczyk jest lepszy, różnica w moim przypadku 215/55/16 to 140 zł na sztuce !!! Kupiłem za to felgi stalowe i mam kompletne nowe koła na zimę. W Chinach naprawdę technika idzie niesamowicie w górę, a ceny nie!!!
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA