Menu

Opony Hercules

Ocena producenta
3,1
na podstawie 13 opinii
Popularne rozmiary:
Hercules 205/55 R16Hercules 195/65 R15Hercules 225/45 R17Hercules 175/65 R14Hercules 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Hercules to znana amerykańska marka, która już od ponad 65 lat dostarcza ogumienie dla samochodów z napędem 4×4, ciężarówek i aut typu „muscle”. Producent dystrybuowany jest przez jeden z największych na świecie koncernów oponiarskich Cooper Tires.

Misją amerykańskiego dostawcy ogumienia jest zapewnianie najwyższej jakości wyrobów oraz obsługi i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów, sprzedawców, członków zespołu i akcjonariuszy.

Testowane w ekstremalnych warunkach ogumienie Hercules to doskonały wybór dla kierowców pokonujących trudne trasy. Trwałość i odpowiednia sztywność pozwalają zachować pełną kontrolę nad pojazdem przejeżdżając przez przeszkody i nierówności. Docenią je zarówno kierowcy aut osobowych, jak i dostawcy komercyjni.

Hercules to doświadczona marka w wytwarzaniu ogumienia do zadań specjalnych.

Historia marki Hercules

W słynnym micie Atlas nie spełnił obietnicy i nie chciał przejąć sklepienia od Herkulesa, gdy powrócił z obiecanymi jabłkami. Herkules przestraszył się, ale zachowując pozorny spokój, odpowiedział Atlasowi, że zgadza się na taką sytuację, tylko najpierw chce poprosić Atlasa, żeby na moment zdjął ciężar z jego barków, aby mógł go sobie wygodnie ułożyć. Atlas nie zwietrzył postępu i tak niebiosa zostały na jego plecach na zawsze. Dzieje Hercules Tire również rozpoczynają się od Atlasa, a właściwie od firmy Atlas Rubber działającej w miejscowości Stamford w stanie Connecticut w USA. W 1950 roku grupa inwestorów ze wschodniego wybrzeża, którzy później stworzą markę Hercules, rozpoczęła współpracę z Atlas Rubber. Przez kilka lat fabryki AR produkowały ogumienie, które rozwijająca się firma, działająca początkowo pod nazwą Treadway, dystrybuowała w obrębie południowo-wschodnich stanów. Była to pierwsza działająca na taką skalę grupa dystrybucyjna w USA. Inaczej niż w greckiej legendzie, porozumienie Atlasa z Herkulesem było możliwe bez forteli i blefów.   Logo marki Hercules. Królem jest klient Nazwa Hercules po raz pierwszy pojawia się w tej historii pod koniec lat pięćdziesiątych. W 1960 roku firma oficjalnie zostaje przemianowana na Hercules Tires, a pierwszą nowością pod nowym szyldem była umowa z Cooper Tires, który rozpoczął ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom