Menu

Opony Hercules

Ocena producenta
3,1
na podstawie 13 opinii
Wybierz szerokość
Wybierz profil
Wybierz średnicę
Wybierz markę auta
Wybierz model auta

Hercules to znana amerykańska marka, która już od ponad 65 lat dostarcza ogumienie dla samochodów z napędem 4×4, ciężarówek i aut typu „muscle”. Producent dystrybuowany jest przez jeden z największych na świecie koncernów oponiarskich Cooper Tires.

Misją amerykańskiego dostawcy ogumienia jest zapewnianie najwyższej jakości wyrobów oraz obsługi i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów, sprzedawców, członków zespołu i akcjonariuszy.

Testowane w ekstremalnych warunkach ogumienie Hercules to doskonały wybór dla kierowców pokonujących trudne trasy. Trwałość i odpowiednia sztywność pozwalają zachować pełną kontrolę nad pojazdem przejeżdżając przez przeszkody i nierówności. Docenią je zarówno kierowcy aut osobowych, jak i dostawcy komercyjni.

Hercules to doświadczona marka w wytwarzaniu ogumienia do zadań specjalnych.

Historia marki Hercules

W słynnym micie Atlas nie spełnił obietnicy i nie chciał przejąć sklepienia od Herkulesa, gdy powrócił z obiecanymi jabłkami. Herkules przestraszył się, ale zachowując pozorny spokój, odpowiedział Atlasowi, że zgadza się na taką sytuację, tylko najpierw chce poprosić Atlasa, żeby na moment zdjął ciężar z jego barków, aby mógł go sobie wygodnie ułożyć. Atlas nie zwietrzył postępu i tak niebiosa zostały na jego plecach na zawsze. Dzieje Hercules Tire również rozpoczynają się od Atlasa, a właściwie od firmy Atlas Rubber działającej w miejscowości Stamford w stanie Connecticut w USA. W 1950 roku grupa inwestorów ze wschodniego wybrzeża, którzy później stworzą markę Hercules, rozpoczęła współpracę z Atlas Rubber. Przez kilka lat fabryki AR produkowały ogumienie, które rozwijająca się firma, działająca początkowo pod nazwą Treadway, dystrybuowała w obrębie południowo-wschodnich stanów. Była to pierwsza działająca na taką skalę grupa dystrybucyjna w USA. Inaczej niż w greckiej legendzie, porozumienie Atlasa z Herkulesem było możliwe bez forteli i blefów.   Logo marki Hercules. Królem jest klient Nazwa Hercules po raz pierwszy pojawia się w tej historii pod koniec lat pięćdziesiątych. W 1960 roku firma oficjalnie zostaje przemianowana na Hercules Tires, a pierwszą nowością pod nowym szyldem była umowa z Cooper Tires, który rozpoczął ... Czytaj dalej >

Opinie naszych klientów:

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Hercules. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

 • malinowski 4,5

  Hercules AVALANCHE X-TREME

  opony dobrej jakosci dobra jazda po sniegu, bardzo fajnie sie sprawuja w warunkach zimowych. Więcej >
 • troll.hattan 4,2

  Hercules HSI-S

  Zjeździłem na komplecie Herkulesów całą zimę 2013-2014 i szczerze mówiąc, poza głośnością nie mam im nic do zarzucenia. W błocie pośniegowym dawały sobie radę, podobnie na suchej/mokrej nawierzchni, a na lodzie ślizgały się tak samo jak opony z wyższej półki. Pamiętam jeszcze zdziwienie wulkanizatora przy wymianie (w grudniu), bo z czterech opon tylko 2 potrzebowały większego nakładu pracy przy wyważaniu — „W Chińczykach to, panie, rzadkość”. Więcej >
 • Wojtek 5,0

  Hercules HSI-L

  opony w 100% spełniły moje oczekiwania Więcej >