Menu

Opony Haida

Ocena producenta
4,7
na podstawie 34 opinii
Popularne rozmiary:
Haida 205/55 R16Haida 195/65 R15Haida 225/45 R17Haida 205/60 R16Haida 195/55 R16 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Haida to marka należąca do potentata chińskiego koncernu Haida Group. Firma funkcjonuje na  terenie największego przedsiębiorstwa oponiarskiego w prowincji Syczuan, a jego fabryki stanowią największą działalność w całych zachodnich Chinach. Pełna nazwa brzmi: Sichuan Haida Rubber Group.


Firma jest producentem opon klasy ekonomicznej. Od 1970 roku koncern wytwarza ogumienie radialne i diagonalne do samochodów ciężarowych, dostawczych, a także aut osobowych.


Marka posiada silną pozycję na rynku krajowym, gdzie dostarcza opony do oryginalnego wyposażenia samochodów produkowanych w Kraju Środka (m.in. Chery Automobile, Great Wall Motor, Chongging Isuzu).


Od 2010 roku Haida prężnie rozwija swoją działalność eksportową. Każdego roku opony Haida trafiają do 90 krajów na całym świecie.


Opony tej marki łączą w sobie niską cenę i sprawdzoną konstrukcję, co powoduje, że jazda jest odpowiednio bezpieczna i komfortowa.


W swoim sektorze Haida jest producentem znanym i stale zbiera pozytywne opinie od zadowolonych kierowców. 

Opony Haida na sezon zimowy

Opony Haida na sezon letni

Historia marki Haida

Haida to marka chińskiego koncernu Haida Group, największego przedsiębiorstwa oponiarskiego w prowincji Syczuan. Ogumienie, które produkuje plasuje się w segmencie budżetowym. Tam, gdzie krzyżują się drogi Zacznijmy od tego, że Haida Group to skrócona nazwa chińskiego koncernu. Pełna brzmi: Sichuan Haida Rubber Group. To nie tylko największy producent opon w tej części Chin (prowincja Syczuan - w środkowo-zachodniej części kraju), ale i jedna z największych tamtejszych spółek powstałych na bazie państwowego przedsiębiorstwa. Historia Haida Group sięga 1970 roku. Koncern został założony i do dziś posiada swoją siedzibę w miejscowości Jianyang, 56 kilometrów od stolicy prowincji, Chengdu. To potężny węzeł komunikacyjny, w którym krzyżują się trzy autostrady (Cheng-Yu, Cheng-An-Yu i Sui-Zi-Mei) oraz pasażerskie i towarowe trasy kolejowe. Umiejscowienie tam kompleksu produkcyjnego Haida Group (obecnie składa się on z dwóch fabryk) nie było więc przypadkowe. Logo marki opon Haida. Mocna pozycja w Chinach Historia samej marki Haida Tires jest znacznie krótsza niż dzieje firmy-matki. To flagowy brand chińskiego koncernu, specjalizujący się w trzech rodzajach ogumienia: radialnym i diagonalnym do samochodów ciężarowych, dostawczych i o innym zastosowaniu komercyjnym, a także radialnym do samochodów osobowych (w tym pojazdów typu SUV, a ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA