Menu

Opony Fullrun

Ocena producenta
4,4
na podstawie 41 opinii
Popularne rozmiary:
Fullrun 205/55 R16Fullrun 195/65 R15Fullrun 185/55 R14Fullrun 185/55 R15Fullrun 215/65 R16 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Fullrun - Kraj: Chiny - Segment: ekonomiczny – Rok powstania: 2005 – Właściciel: Qingdao Fullrun Tyre.


Chińska marka opon ekonomicznych produkująca opony do samochodów osobowych (w tym SUV-ów), lekkich aut dostawczych, aut ciężarowych i autobusów oraz pojazdów przemysłowych. Marka Fullrun powstała w 2005 roku, stworzona przez spółkę Qingdao AN-TYRE, która później przekształciła się w Qingdao Fullurun Tyre.


Kluczowe daty:

2003 – powstanie spółki Qingdao AN-TYRE, zajmującej się dystrybucją opon,
2004 – rozpoczęcie przygotowań do produkcji własnego ogumienia,
2005 – zmiana nazwy spółki na Qingdao Fullrun Tyre; stworzenie marki Fullrun,
2006 – pierwsze opony radialne do samochodów osobowych marki Fullrun,
2007 – debiut marki Fullrun na rynku opon typu OTR,
2010 – spółka Qingdao Fullrun Tyre nagrodzona tytułem „High-Tech Enterprise” w Chinach,
2011 – pierwsze opony do SUV-ów oraz opony typu UHP marki Fullrun.


Ciekawostki:


Fullrun to flagowa marka spółki Qingdao Fullrun Tyre. Należą do niej również marki Autogrip, Antyre, Carbon Series oraz Fullway.


Qingdao Fullrun Tyre to jeden z największych eksporterów opon w Chinach. Ten tytuł firma dzierżyła przez pięć lat z rzędu.

Historia marki Fullrun

Zbudować firmę, która przetrwa cały wiek. Tak swój długofalowy cel formułują szefowie chińskiej marki Fullrun. Jedna dziesiąta wytyczonej drogi już prawie za nimi. I trzeba przyznać, że pierwszy etap pokonali bardzo szybko. Historia, doświadczenia, budowany latami prestiż – to kapitał każdego przedsiębiorstwa, również w przemyśle oponiarskim. Kapitał cenniejszy i lepiej oddziałujący od najlepiej zaplanowanej strategii reklamowej. Kiedyś trzeba zacząć pisać swoją historię. Marka Fullrun rozpoczęła ten proces w roku 2003. W czerwcu 2003 roku powstała spółka Qingdao An-tyre Trade Company. Jak większość firm w tej branży zakładanych na przełomie XX i XXI stulecia, Qingdao początkowo zajmowało się handlem oponami innych producentów. Pierwsze kilkanaście miesięcy funkcjonowania, oprócz zdobycia pierwszych doświadczeń, zakończyły się także, a może przede wszystkim, dużym sukcesem finansowym. Już w połowie 2004 roku chińska firma sprowadzała ogumienie, najczęściej z Europy, które potem trafiało nie tylko na rodzimy rynek, ale i sąsiednich krajów. Oprócz opon, Qingdao dystrybuowało też szereg innych produktów gumowych.   Logo marki Fullrun. Nabór specjalistów Kolejnym krokiem było pozyskanie specjalistów, którzy byliby w stanie wywindować przedsiębiorstwo na następny poziom. Już w 2004 roku w chińskiej firmie ruszyła międzynarodowa ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA