Menu

Opony Fullrun

Ocena producenta
4,4
na podstawie 41 opinii
Popularne rozmiary:
Fullrun 205/55 R16Fullrun 195/65 R15Fullrun 185/55 R14Fullrun 185/55 R15Fullrun 215/65 R16 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Fullrun - Kraj: Chiny - Segment: ekonomiczny – Rok powstania: 2005 – Właściciel: Qingdao Fullrun Tyre.


Chińska marka opon ekonomicznych produkująca opony do samochodów osobowych (w tym SUV-ów), lekkich aut dostawczych, aut ciężarowych i autobusów oraz pojazdów przemysłowych. Marka Fullrun powstała w 2005 roku, stworzona przez spółkę Qingdao AN-TYRE, która później przekształciła się w Qingdao Fullurun Tyre.


Kluczowe daty:

2003 – powstanie spółki Qingdao AN-TYRE, zajmującej się dystrybucją opon,
2004 – rozpoczęcie przygotowań do produkcji własnego ogumienia,
2005 – zmiana nazwy spółki na Qingdao Fullrun Tyre; stworzenie marki Fullrun,
2006 – pierwsze opony radialne do samochodów osobowych marki Fullrun,
2007 – debiut marki Fullrun na rynku opon typu OTR,
2010 – spółka Qingdao Fullrun Tyre nagrodzona tytułem „High-Tech Enterprise” w Chinach,
2011 – pierwsze opony do SUV-ów oraz opony typu UHP marki Fullrun.


Ciekawostki:


Fullrun to flagowa marka spółki Qingdao Fullrun Tyre. Należą do niej również marki Autogrip, Antyre, Carbon Series oraz Fullway.


Qingdao Fullrun Tyre to jeden z największych eksporterów opon w Chinach. Ten tytuł firma dzierżyła przez pięć lat z rzędu.

Historia marki Fullrun

Zbudować firmę, która przetrwa cały wiek. Tak swój długofalowy cel formułują szefowie chińskiej marki Fullrun. Jedna dziesiąta wytyczonej drogi już prawie za nimi. I trzeba przyznać, że pierwszy etap pokonali bardzo szybko. Historia, doświadczenia, budowany latami prestiż – to kapitał każdego przedsiębiorstwa, również w przemyśle oponiarskim. Kapitał cenniejszy i lepiej oddziałujący od najlepiej zaplanowanej strategii reklamowej. Kiedyś trzeba zacząć pisać swoją historię. Marka Fullrun rozpoczęła ten proces w roku 2003. W czerwcu 2003 roku powstała spółka Qingdao An-tyre Trade Company. Jak większość firm w tej branży zakładanych na przełomie XX i XXI stulecia, Qingdao początkowo zajmowało się handlem oponami innych producentów. Pierwsze kilkanaście miesięcy funkcjonowania, oprócz zdobycia pierwszych doświadczeń, zakończyły się także, a może przede wszystkim, dużym sukcesem finansowym. Już w połowie 2004 roku chińska firma sprowadzała ogumienie, najczęściej z Europy, które potem trafiało nie tylko na rodzimy rynek, ale i sąsiednich krajów. Oprócz opon, Qingdao dystrybuowało też szereg innych produktów gumowych.   Logo marki Fullrun. Nabór specjalistów Kolejnym krokiem było pozyskanie specjalistów, którzy byliby w stanie wywindować przedsiębiorstwo na następny poziom. Już w 2004 roku w chińskiej firmie ruszyła międzynarodowa ... Czytaj dalej >

Opony Fullrun opinie

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Fullrun. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Szczupok 5,9

    Fullrun HP199

    Opona przejechała ze mną ponad 5000tys kilometrów. Od upałów, przez deszcz, aż pod prowadzenie na mokrym przy temperaturach spadających do -1 C. W każdych warunkach przewidywalna, bezpieczna, cicha (nie rozumiem skąd te opinie o jej nadmiernej głośności, miałem wcześniej Goodyeary i było podobnie). Ścieranie wzorowe jak dla mnie, zero śladów zużycia obecnie. Warto tutaj wspomnieć, iż opony używałem zarówno w mieście (dojazdy do pracy), jak w na autostradach, także przy prędkościach (z kompletem pasażerów) ponad 220km/h (większość dystansu, około 3 tysięcy, przypadło właśnie na autostrady, średnio 140 - 150km/h). Jeżdzone na Renault Laguna II 2.0 Turbo (170KM) Super odprowadza wodę, a Więcej > kosztuje tyle, co nic. POLECAM!
  • Jarek KRK 4,8

    Fullrun HP177

    Nie chciałem zbyt drogich opon, a jednocześnie zachowanie na drodze i trakcja na drodze również miały znaczenie. Podróżuję głównie po mieście(praca - dom ok 12 km w jedną stronę)ale na weekendy zdarza mi się z rodziną wyjeżdżać za miasto .Po przebyciu ok 7000km uważam, że zakup tych opon to była dobra decyzja. Zużycie nie jest zbyt duże, porównywalne do innych opon(poprzednio jeździłem na michelin, na których kupiłem auto z salonu). Przy jeździe po kałużach z prędkościami powyżej 80km/h nie było problemów z odprowadzaniem wody i utrzymaniem auta w wybranym kierunku. jednym słowem polecam Więcej >
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom