Menu

Opony Firenza

Ocena producenta
4,2
na podstawie 64 opinii
Popularne rozmiary:
Firenza 225/60 R16 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Firenza to azjatycka firma z siedzibą w Singapurze, która swoimi korzeniami sięga 1930 roku. Pomimo że sama marka ma niewiele ponad dekadę, jej założenie oparte jest na ponad 80 latach tradycji w świecie ogumienia.

Wypuszczona została na świat przez koncern Stamford Tyres, jednego z największych gigantów motoryzacyjnego świata, stawianego w jednym szeregu z Continentalem czy Dunlopem.

Nazwa marki pochodzi od znanego na całym świecie włoskiego miasta – Florencji. Firenza ma być odpowiedzą na zapotrzebowanie kierowców na tzw. wyższą klasę ekonomiczną.

Opony koncernu wytwarzane są w Japonii, w fabrykach cenionego producenta Sumitomo. Korzystają z nowoczesnych technologii i zaawansowanego sprzętu, by nadawać swoim modelom niespotykaną jakość wykonania i niezwykle zadowalające parametry.

Marka Firenza skupia się na potrzebach rynku aut osobowych. Za segment dostawczy odpowiada jej spółka pokrewna Sumo Firenza. Produkty azjatyckiego koncernu sprzedawane są już w ponad 50 krajach na całym świecie. Jedynym rynkiem, na którym niedostępne są jej produkty jest Ameryka Północna.

Firenza jest również aktywnie zaangażowana w rozwój sportów motoryzacyjnych. Sponsoruje zespoły i mistrzostwa krajowe w drifcie. Sama również z powodzeniem wystawia własne ekipy.

Opony Firenza na sezon letni

Historia marki Firenza

Firenza może kojarzyć się z Włochami, ale rodowód marki opon o tej nazwie jest znacznie bardziej egzotyczny. To rodowód w stu procentach azjatycki: marka Firenza powstała w Singapurze, a swoje ogumienie produkuje w Japonii i Chinach. Logo marki Firenza. Wszystko zaczęło się przy Stamford Road Przybliżając historię marki, której historia liczy sobie niespełna dekadę, warto zacząć od jej twórców. Firenza to dzieło firmy Stamford Tyres, założonej w 1930 roku w Singapurze. W tych odległych czasach to państwo-miasto pozostawało jeszcze kolonią brytyjską, a właściwie jej bazą morską. Do dziś jednym z największych bohaterów Singapuru pozostaje Brytyjczyk Thomas Stamford Raffles, założyciel i budowniczy tamtejszego miasta, portu i dzielnic. Główna ulica w Singapurze nosi jego nazwisko. Właśnie przy Stamford Road we wspomnianym już roku 1930 powstało małe przedsiębiorstwo handlujące oponami na miejscowej stacji benzynowej. Gdy na wyspie rozpoczął się boom gospodarczy po drugiej wojnie światowej, a Singapur (niepodległe państwo od 1965 roku) zaczął dyktować warunki na globalnym rynku jako jeden z czwórki azjatyckich tygrysów, przed drobnymi przedsiębiorcami takimi, jak założyciele Stamford Tyres, otworzyły się zupełnie nowe szanse. W tym opisywanym przypadku udało się je wykorzystać do stworzenia prężnej firmy zajmującej się dystrybucją, serwisem opon ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA