Opony Dayton

Opony Dayton

Opony samochodowe

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Zastosuj

Cena za szt. od - do

-
Popularne rozmiary
205/55 R16 195/65 R15 225/45 R17 175/65 R14 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów
Aktualnie w naszych magazynach brak opon Dayton,
ale możemy zaoferować produkty ponad 100 innych producentów opon.
Wybierz rozmiar i zobacz opony

Dayton to ekonomiczna marka zajmująca się produkcją ogumienia do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz przyczep. Powstała w kolebce amerykańskiego przemysłu oponiarskiego, czyli w stanie Ohio. Przez kilkadziesiąt lat funkcjonowała jako samodzielna firma, potem weszła w skład przedsiębiorstwa Firestone, a pod koniec lat 80. wraz z nią została przejęta przez japoński koncern Bridgestone. Azjatycki gigant zapewnił Daytonowi wsparcie technologiczne, które pozwala sprostać coraz większym wymaganiom stawianym przez motoryzację przed ogumieniem. Bridgestone uczynił amerykańską markę swoim flagowym reprezentantem w segmencie ekonomicznym. Oznacza to, że choć nie spotkamy w nich najświeższych technologicznych nowinek, to jednak pochodzenie od renomowanego producenta zapewnia bezpieczeństwo, niezawodność i zadowalające osiągi, jakich poszukuje większość kierowców.

Dwa najpopularniejsze modele od Daytony – letni Touring 2 i zimowy DW510 są przykładami dosyć tradycyjnych w swych konstrukcjach, ale trwałych i wszechstronnych modeli sezonowych. Dayton Touring 2 słynie z wytrzymałości oraz wydajności. Europejskie etykiety potwierdzają także, że świetnie spisuje się pod względem długości drogi hamowania na mokrej powierzchni czy oporów toczenia. Ogumienie sprawia, że pojazd zachowuje się przewidywalnie nawet w trudnych warunkach. Letnie opony Dayton to dobry wybór dla kierowców, którzy chcą za kierownicą czuć się bezpiecznie i komfortowo, ale woleliby uniknąć wydawania fortuny na topowe modele. Natomiast model DW510 to opona stworzona w myśl podobnej filozofii, lecz na warunki zimowe. Zachowuje przyczepność nawet na śliskiej nawierzchni, a dzięki twardym klockom bieżnika jest wytrzymałą i notuje bardzo długie przebiegi.

Marka Dayton to bezpieczeństwo i niezawodność gwarantowane przez światowego lidera w dziedzinie produkcji opon, czyli koncern Bridgestone.

Gdzie produkowane są opony Dayton?

Obecnie opony Dayton powstają w kilku fabrykach zarządzanych przez koncern Bridgestone. Część z nich rozlokowana jest w Europie – we Francji, Włoszech czy Polsce. Co ciekawe, funkcjonujący w Poznaniu zakład produkcyjny to jeden z najnowocześniejszych placówek japońskiej marki.