Menu

Opony BCT

Ocena producenta
4,4
na podstawie 19 opinii
Popularne rozmiary:
BCT 205/60 R16BCT 185/60 R15BCT 215/65 R15BCT 235/45 R17 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Opony BCT to dynamicznie rozwijająca się marka, która pochodzi z Chin. Właściciel marki BCT – firma Beijing Capital Tyres posiada ponad 40-letnie doświadczenie w produkcji opon. Opony BCT są produkowane w oparciu o technologie zakupione od jednego z liderów rynku oponiarskiego – włoskiego koncernu Pirelli. Dzięki takiemu rozwiązaniu marka opon BCT charakteryzują się bardzo dobrą jakością. Opony BCT są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie, co sprawia, że są dobrym wyborem dla kierowców poszukujących oszczędności. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą opon BCT w naszym sklepie.

Opony BCT na sezon letni

Historia marki BCT

BCT to skrót od Beijing Capital Tyres. Jak sama nazwa wskazuje, to opony ze stolicy Chin. Ich producent, należący do koncernu Beijing Capital Group, jest w swojej branży jednym z najważniejszych przedsiębiorstw państwowych w Państwie Środka. Początki historii marki BCT datują się na rok 1970, kiedy założona została firma Beijing Tyre Factory. Jej zakład wybudowano na przedmieściach Pekinu, w dzielnicy Haidian. W latach siedemdziesiątych produkowano w nim szeroką gamę ogumienia do aut osobowych oraz lekkich ciężarówek. W 1975 roku przedsiębiorstwo osiągnęło poziom 300 tysięcy sztuk opon wytwarzanych rocznie, w ofercie BCT pojawiły się też pierwsze modele ogumienia radialnego. Gdy w 1985 roku sformowany został koncern Beijing Capital Group, niedługo potem marka oponiarska ze stolicy Chin została poddana systematycznemu procesowi transformacji. Prawie pół miliona dolarów zainwestowano w rozwój technologiczny, a roczna produkcja zwiększyła się do 1,2 miliona opon radialnych rocznie. Kolejnym ważnym posunięciem było przekształcenie firmy w spółkę Beijing Capital Tyres w 1999 roku. Logo marki opon BCT. Trzy nowe fabryki Koncern, którego częścią jest marka BCT to od lat jedno z 500 największych przedsiębiorstw w Chinach, którego stuprocentowym udziałowcem jest gmina Pekin. Głównymi obszarami działań pekińskiego giganta są m.in. infrastruktura, ... Czytaj dalej >

Opony BCT opinie

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach BCT. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Matt 4,5

    BCT S 800

    Opona, żeby nie przesłodzić i prawdę powiedzieć - na 4+/6. Miałem okazję jechać po śniegu i było naprawdę nieźle, guma kleiłą się mimo że droga była zasypana. Na suchej nawierzchni opona klei się świetnie, mimo agresywnej i szybkiej jazdy każdy zakręt po pewnym czasie rozpoczynałem nie od dohamowania a od redukcji biegu - nie wynosiło mnie nawet gdy brałem zakręty z dużą prędkością. Start na suchym asfalcie także bezproblemowy. Hamowanie dziwne w odczuciu, jakby opona miała się nagle wkleić w asfalt a felga wciąż w niej kręcić, mimo tego hamował dość skutecznie. Jednak na mokrym asfalcie całość tego trafia szlag, start kończył się mieleniem kołami w miejscu, dość często zdarzał się Więcej > aquaplaning, przy prędkościach powyżej 120km/h ciężko jest utrzymać auto na zakręcie gdyż potrafi nim ostro szarpnąć. Do spokojej jazdy jak najbardziej.
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom