Menu

Opony Avon

Ocena producenta
3,6
na podstawie 62 opinii
Popularne rozmiary:
Avon 205/55 R16Avon 195/65 R15Avon 225/45 R17Avon 175/65 R14Avon 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Rok 1990 to moment, kiedy firma Avon zaistniała na oponiarskim rynku w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu jej zauważalność w branży zwiększyła się kilkanaście razy za sprawą innowacyjnych technologii wykorzystywanych w tworzeniu ogumienia.


Koncern od początku skupiał się na produkcji opon samochodowych, rowerowych i motocyklowych, a z czasem poszerzył swoją działalność o opony do pojazdów wyścigowych. Zainteresowanie produktami tej firmy rosło, a rynek zbytu szybko rozszerzał się o kolejne kraje.


Od 1977 roku Avon jest własnością amerykańskiego koncernu Cooper Tire & Rubber Co. Dzięki doskonałej jakości i osiągom, opony Avon od 2000 roku były dostarczane do pojazdów startujących w F2000 w USA.


Opony oferowane przez tę firmę cieszą się zaufaniem kierowców luksusowych Rolls-Royce’ów, Bentlejów, Aston Martinów, Jaguarów, Land Roverów i Morganów, gdzie stanowią bieżące wyposażenie.

Historia marki Avon

Rzeka Avon jest długa i zanim wpływa do Kanału La Manche przecina kilka miast i hrabstw. Równie długa jest historia firmy Avon. Początki jej dziejów (firmy, nie rzeki) datują się na rok 1885. Wtedy to E. G. Browne i J. C. Margetson, dwójka brytyjskich przedsiębiorców działających dotychczas w przemyśle włókienniczym, kupiła szwalnię zwaną Avon Mill, położoną nad rzeką Avon w miejscowości Limpley Stoke. Co do rzeki, a właściwie jej nazwy i zarazem nazwy oponiarskiej spółki: Avon oznaczało w języku staroceltyckim… „rzekę”. Zatem określenie River Avon, oficjalne zresztą to tautologia, gdyż należy tłumaczyć je jako Rzeka Rzeka. Firma Avon takiego problemu już nie ma, w jej nazwie rzeka jest jedna. Do 1889 roku Browne i Margetson mieli też tylko jeden zakład produkcyjny, ale zmieniło się to po zakupie fabryki i otaczających ją terenów w Melksham, gdzie od ponad stu lat mieści się siedziba spółki. Logo marki Avon. Właśnie tam dwójka przedsiębiorców rozpoczęła produkcję wyrobów gumowych, w tym pierwszych opon, a także przenośników taśmowych, przewodów hamulcowych oraz elementów resorów i zderzaków. W 1890 firma została zarejestrowana pod nazwą The Avon India Rubber Company Limited. W pierwszych dwunastu miesiącach działalności zanotowała obroty na poziomie ponad 15 tys. funtów. Wystarczyło 15 lat, by liczba ta pomnożyła się blisko ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom