Menu

Opony Avon

Ocena producenta
3,5
na podstawie 60 opinii
Popularne rozmiary:
Avon 205/55 R16Avon 195/65 R15Avon 225/45 R17Avon 175/65 R14Avon 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Rok 1990 to moment, kiedy firma Avon zaistniała na oponiarskim rynku w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu jej zauważalność w branży zwiększyła się kilkanaście razy za sprawą innowacyjnych technologii wykorzystywanych w tworzeniu ogumienia.


Koncern od początku skupiał się na produkcji opon samochodowych, rowerowych i motocyklowych, a z czasem poszerzył swoją działalność o opony do pojazdów wyścigowych. Zainteresowanie produktami tej firmy rosło, a rynek zbytu szybko rozszerzał się o kolejne kraje.


Od 1977 roku Avon jest własnością amerykańskiego koncernu Cooper Tire & Rubber Co. Dzięki doskonałej jakości i osiągom, opony Avon od 2000 roku były dostarczane do pojazdów startujących w F2000 w USA.


Opony oferowane przez tę firmę cieszą się zaufaniem kierowców luksusowych Rolls-Royce’ów, Bentlejów, Aston Martinów, Jaguarów, Land Roverów i Morganów, gdzie stanowią bieżące wyposażenie.

Historia marki Avon

Rzeka Avon jest długa i zanim wpływa do Kanału La Manche przecina kilka miast i hrabstw. Równie długa jest historia firmy Avon. Początki jej dziejów (firmy, nie rzeki) datują się na rok 1885. Wtedy to E. G. Browne i J. C. Margetson, dwójka brytyjskich przedsiębiorców działających dotychczas w przemyśle włókienniczym, kupiła szwalnię zwaną Avon Mill, położoną nad rzeką Avon w miejscowości Limpley Stoke. Co do rzeki, a właściwie jej nazwy i zarazem nazwy oponiarskiej spółki: Avon oznaczało w języku staroceltyckim… „rzekę”. Zatem określenie River Avon, oficjalne zresztą to tautologia, gdyż należy tłumaczyć je jako Rzeka Rzeka. Firma Avon takiego problemu już nie ma, w jej nazwie rzeka jest jedna. Do 1889 roku Browne i Margetson mieli też tylko jeden zakład produkcyjny, ale zmieniło się to po zakupie fabryki i otaczających ją terenów w Melksham, gdzie od ponad stu lat mieści się siedziba spółki. Logo marki Avon. Właśnie tam dwójka przedsiębiorców rozpoczęła produkcję wyrobów gumowych, w tym pierwszych opon, a także przenośników taśmowych, przewodów hamulcowych oraz elementów resorów i zderzaków. W 1890 firma została zarejestrowana pod nazwą The Avon India Rubber Company Limited. W pierwszych dwunastu miesiącach działalności zanotowała obroty na poziomie ponad 15 tys. funtów. Wystarczyło 15 lat, by liczba ta pomnożyła się blisko ... Czytaj dalej >

Opinie naszych klientów:

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Avon. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Wojtisek 4,5

    Avon Ice Touring

    Kupiłem komplet 4 sztuk za 500 pln i po raz pierwszy głównym kryterium była cena, a ponieważ jako 2-gie auto w rodzinie jest mniej intensywnie użytkowane zdecydowałem się na taki ryzykowny wybór. Przede wszystkim zaintrygowała mnie rzeźba bieżnika, która jest z wyglądu bardzo bojowa, dużo lamelek i głęboko ponacinana. Przez to na sypkim i mokrym śniegu nie sprawia klopotów z ruszaniem i hamowaniem, samochód prowadzi się pewnie i precyzyjnie skręca. Na mokrym rownież nie można się do niczego czepiać, dobrze odprowadza wodę z kolein, dobrze skręca i wystarczająco przenosi siłę hamowania. Na suchym (lamele i nacięcia - to co jest zaletą na śniegu jest wadą na suchym) niestety ta opona Więcej > najwięcej traci. Z powodu wysokiego i bardzo mocno ponacinanego bieżnika na szybko jechanych zakrętach i przy dynamicznym hamowaniu powstaje poślizg. Widać, że ta opona wtedy zaczyna mieć problemy z trakcją, załącza się ABS, a przy ostrym odjeżdżaniu z zakrętu interweniuje kontrola trakcji. Sumująć: trzeba pamiętać, że jest to opona ze środka drugiej ligi oponiarskiej i mimo wieloletniego doświadczenia producenta Cooper tyres, jest po prostu średnim produktem. Polecam ją dla kierowców spokojnych i wyważonych dla ktorych czas jazdy jest drugoplanowym aspektem podróży. Są to opony na których na pewno można spokojnie przejeździć zimę, biorąc pod uwagę pewne jej braki. Ci którzy jeżdżą dużo, często, szybko i agresywnie niech wybiorą bardziej renomowane marki. Po sezonie napiszę jeszcze raz jak się spisały na większym dystansie i ciężkich warunkach zimowych. Służę radą na e-mail wojtisek1@wp.pl
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
Türkiye
United Kingdom
USA