Menu

Opony Aeolus

Ocena producenta
3,4
na podstawie 65 opinii
Popularne rozmiary:
Aeolus 205/55 R16Aeolus 195/65 R15Aeolus 225/45 R17Aeolus 175/65 R14Aeolus 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Aeolus to jeden z największych chińskich koncernów zajmujących się produkcją wysokiej jakości opon ekonomicznych. Firma swoją siedzibę ma w prowincji Henan w samym sercu Chin, w urokliwym mieście Jiaozuo. Znajdująca się na powierzchni ponad 1,3 kilometra kwadratowego fabryka jest wzorowym przykładem nowoczesnego i ekologicznego zakładu produkcyjnego.

Aeolus posiada zaawansowany dział badań i rozwoju, który nie tylko skoncentrowany jest na tworzeniu wysokojakościowych i zaawansowanych technologicznie produktów, lecz także dba o środowisko naturalne.

Jedną z przewodnich myśli koncernu jest „Opony Aeolus to ochrona środowiska, ekologia i zrównoważona przyszłość". I nie są to słowa rzucane na wiatr.

Nowoczesny zakład w Jiaozuo charakteryzuje się niskim zużyciem energii i minimalną emisją hałasu. Do produkcji opon na rynek europejski stosowane są tylko surowce spełniające warunki unijnych regulacji środowiskowych. Pozytywny wpływ produktów marki Aeolus potwierdzają także niezależne testy, które co roku przyznają im wysokie noty w kategoriach emisji hałasu i CO2.

Bazująca na ponad 50-letnim doświadczeniu firma jest jednym z największych światowych dostawców ogumienia. Sprzedała już miliony opon na wszystkie kontynenty, dbając, by były one dostosowane do wymagań i potrzeb konkretnego rynku. Znajdujące się w Niemczech Europejskie Centrum Handlowe jest jednym z najlepiej zarządzanych na Starym Kontynencie. Aeolus dostarcza wysokiej jakości ogumienie do większości rodzajów pojazdów: samochodów osobowych, typu SUV, dostawczych, ciężarowych i maszyn rolniczych.

Ich prostą, ale niezwykle trafną dewizą jest: Po prostu produkować dobre opony. Dla każdego!

Opony Aeolus na sezon letni

Całoroczne opony Aeolus

Opony Aeolus opinie

W wyborze odpowiedniego modelu pomóc mogą opinie o oponach Aeolus. Sprawdź co na ich temat sądzą nasi klienci, którzy mieli okazję przetestować ich zachowanie na drodze, ekonomię oraz komfort jazdy.

  • Michał 4,9

    Aeolus AU01 Steering Ace

    Kupiłem te opony ponieważ skusiła mnie promocja dystrybutora który do zakupionego kompletu dołączał bezpłatne ubezpieczenie od uszkodzeń mechanicznych powstałych z winy użytkownika. Jak się okazało dokonałem trafnego wyboru w kilku powodów: -opony okazały się być naprawdę dobrej jakości, sprawowały się dobrze zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni. Miałem kiedyś "chińskie" opony które nawet podczas lekkiego deszczyku nie radziły sobie z utrzymaniem samochodu na drodze, a Aeolusy radziły sobie nawet podczas sporych ulew -kwota jaką za nie zapłaciłem starczyłaby co najwyżej na 2 opony "markowe" dlatego zdecydowałem się zaryzykować -pewnego dnia jadąc dosyć szybko, musiałem ominąć Więcej > worek który wypadł z samochodu jadącego przede mną i niestety ten manewr skończył się tragicznie dla dwóch prawych opon, które pękły po uderzenie w krawężnik, ale tutaj miła niespodzianka, ponieważ ubezpieczenie zadziałało perfekcyjnie i już następnego dnia miałem dwie nowe opony i jedyny koszt jaki poniosłem to wymiana i wyważenie opon! Kupiłem więc w sezonie 6 opon, a zapłaciłem tylko za 4! -pewnym mankamentem jest głośność opony, wyraźnie je słychać szczególnie przy jeździe autostradowej, ale domyśliłem się tego od razu po tym jak zobaczyłem, że są dosyć twarde -po przejechaniu w sezonie ~8tys km, opony mają 2x~7,5mm, 2x~8mm bieżnika, więc trwałość oceniam bardzo wysoko
  • Karol 5,0

    Aeolus AH01 Precesion Ace

    Jestem z nich bardzo zadowolony. Naprawdę dobre opony stosunkowo do ceny. Jestem mechanikiem samochodowym oraz wulkanizatorem. KUpiłem 4 oponki 215/55/17 do MONDEO MK3 KOMBI. Z racji wykonywanego zawodu szczegółowo oceniłem ich zachowanie i parametry podczas użytkowania i uważam, że opinie innych użytkowników - te negatywne - nie są prawdziwe. A szczególnie te, które opisują trudności z hamowaniem i ruszaniem...panowie do sportowych aut są specjalne opony - kosztują 5 razy więcej, ale na pewno ruszycie z miejsca....:D stanowczo polecam te opony tym bardziej, że firma Aeolus produkuje świetne opony do ciężarówek, które naprawdę wiele osób chwali! Więcej >
Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom