Menu

Opony Achilles

Ocena producenta
4,6
na podstawie 37 opinii
Popularne rozmiary:
Achilles 205/55 R16Achilles 195/65 R15Achilles 225/45 R17Achilles 175/65 R14Achilles 185/65 R15 Rozwiń listę rozmiarów Zwiń listę rozmiarów

Achilles to marka, która powstała w 1988 roku w Indonezji. Należy do firmy PT Multistrada Arah Sarana Tbk znanej także jako „MASA”. Chociaż jej działalność na tle konkurencji jest dość krótka, zdążyła zdobyć silną pozycję na rynku europejskim, w tym w Polsce.


Świadomość i zaufanie kierowców marka zyskiwała stopniowo, dzięki obecności na torach wyścigowych i poprzez udzielenie wsparcia znanej drużynie piłkarskiej Manchester United. Te kroki sprawiły, że trud włożony w promowanie firmy zaczął przynosić korzyści.


Firma zajmuje się produkcją opon przeznaczonych do samochodów osobowych, dostawczych, 4x4, SUV-ów i aut wyścigowych. Początkowo koncern korzystał z doświadczenia i technicznego wsparcia firm Pirelli i Continental GMbH.


Marka jest bardzo dobrze znana entuzjastom driftingu i tuningu. W 2012 roku Achilles był oficjalnym sponsorem „Achilles Formula Asian Drift Series”.


Dzięki korzystnemu stosunkowi jakości do ceny, opony marki Achilles szybko zdobyły dobrą reputację w kraju i na świecie.

Historia marki Achilles

Wbrew skojarzeniom związanym z nazwą, Achilles to marka rodem z Indonezji. Pomimo krótkiej historii, zdążyła już zdobyć silną pozycję również na rynku europejskim - w tym w Polsce. Pomogła w tym obecność na torach wyścigowych oraz… na słynnym stadionie piłkarskim. Wojownik na torze Tę opowieść wszyscy znamy ze szkolnych podręczników – Achilles był greckim herosem i bohaterem wojny trojańskiej. Był znakomitym, niemal doskonałym wojownikiem, bo mama, by uodpornić go na ciosy zanurzyła go po narodzeniu w Styksie. Achilles miał tylko jeden czuły punkt – piętę, za którą matka trzymała go podczas kąpieli. Marka oponiarska, która przybrała imię mitycznego herosa, nie ma za wiele wspólnego ze starożytną Grecją, a w przesłaniu, które niesie ze sobą nazwa firmy chodzi rzecz jasna o rozliczne atuty Achillesa, które biorą górę nad jedną jedyną słabością. Legendarne cechy wojownika mają szczególne znaczenie na najważniejszej arenie sportowej, na której swoje opony prezentuje i reklamuje azjatycki producent: Formule Drift oraz podobnych imprezach tej widowiskowej dyscypliny wyścigowej. To właśnie na drifcie marka zbudowała swoją pozycję, najpierw w Azji, a potem w Stanach Zjednoczonych: sponsorując mistrzostwa Formula D na obu kontynentach, a także partnerując jednemu z najlepszych kierowców w tych zawodach, Japończykowi Robbiemu Nishidzie. A jak się to ... Czytaj dalej >

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom