Menu
Kup
0 / szt.
Klasa średnia

Cooper Discoverer MS

Zbieramy opinie.

BRAK

Przepraszamy. Produkt
jest obecnie niedostępny.

Możesz skorzystać z porady naszego specjalisty, który pomoże Ci zamówić podobny produkt.

Tel.: 52 341 88 00
(koszt połączenia wg taryfy operatora)
Tel.: 801 11 43 43
(koszt połączenia z telefonów stacjonarnych - 0,29 zł + VAT)
 • Opis produktu
 • Opinie
 • Etykieta UE
 • Gwarancja
Opis produktu

Cooper Discoverer MS

Prezentowana opona posiada symbol 3PMSF (Three Peak Mountain Snow Flake). Oznacza to, że spełnia wymagania Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych. Symbol jest przyznawany po dokładnym przetestowaniu danego modelu pod kątem przyczepności na śniegu.

Typ: opona zimowa

Klasa: średnia - optymalne osiągi i dobra jakość

Przeznaczenie: samochody osobowe oraz auta z napędem 4x4

Bieżnik: asymetryczny - wpływa na precyzyjne sterowanie i płynną jazdę

Rozmiar: 13-20 cali

Cooper DISCOVERER MS to zimowa opona klasy medium (średniej) przeznaczona dla samochodów z napędem 4x4. Opona produkowana jest przez amerykański koncern Cooper, który w ostatnich latach wzbogacił swoją ofertę opon w nowe modele, co skutkuje coraz większą popularnością również na rynku europejskim. Opona Cooper DISCOVERER MS gwarantuje pewne prowadzenie na każdej zimowej nawierzchni. Nowoczesna budowa bieżnika gwarantuje bardzo dobry kontakt z podłożem, nawet podczas jazdy na mokrej i śliskiej drodze.

Opona Cooper DISCOVERER MS to nowoczesny produkt zaprojektowany przy użyciu najnowszych technologii. Producent opony koncern Cooper dokłada wszelkich starań, aby umocnić swoją pozycję producenta niezależnego. Opona została wyposażona w nowoczesny bieżnik – centralne żebro posiada liczne nacięcia oraz wzór zygzakowaty. Te rozwiązania pozwalają na precyzyjne sterowanie oraz płynną jazdę nawet w najgorszych warunkach zimowych. Szerokie rowki obwodowe skutecznie usuwają wodę i błoto pośniegowe. Redukuje to zjawisko aquaplaningu. Samochód zachowuje odpowiednią przyczepność i kierowalność w trudnych warunkach. Zawdzięcza to ostrym krawędziom klocków bieżnika, które bardzo skutecznie „wgryzają” się w podłoże. Zadbano również o dobre parametry jazdy w terenie poprzez zastosowanie głębokiej rzeźby. Opona Cooper DISCOVERER MS została również specjalnie wzmocniona. Opona jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne. Poprawiono konstrukcję ściany bocznej, dzięki czemu opona lepiej przylega do rantu felgi i jest wytrzymalsza. Dodatkowym zabezpieczeniem przez uszkodzeniami mechanicznymi jest zastosowanie specjalnych przedłużonych bloczków, które nachodzą na krawędź. To rozwiązanie poprawia również trakcję podczas jazdy po nierównej nawierzchni, a w szczególności w oblodzonych koleinach. Opona została zaprojektowana, aby skutecznie skracać drogę hamowania oraz ma zapewnić dynamiczne przyśpieszenie. W tym celu powierzchnia opony stykająca się z nawierzchnią została pokryta specjalnymi nacięciami lamelkowymi o zygzakowatym kształcie. W ten sposób uzyskano strukturę małych ząbków przylegających do podłoża.

Cooper DISCOVERER MS to zimowa opona przeznaczona dla samochodów z napędem na cztery koła na sezon zimowy. Inżynierowie marki Cooper stworzyli tą oponę z myślą o kierowcach ceniących bezpieczną i komfortową jazdę w zimowych warunkach. Jest idealnym rozwiązaniem do aut typu Van i SUV. Opona Cooper DISCOVERER M+S została wyposażona w specjalne otwory na kolce, dzięki czemu można ją w nie wyposażyć w razie potrzeby.

Informacje o producencie: Najlepszy stosunek jakości do ceny, optymalne osiągi i bezpieczeństwo na każdej nawierzchni – to wszystko zapewnią Ci opony Cooper. Ta amerykańska marka klasy średniej to drugi największy niezależny producent opon w USA. Dzięki ponad stuletniemu doświadczeniu w wytwarzaniu ogumienia, opony tej firmy charakteryzują się doskonałymi parametrami i spełniają oczekiwania szerokiej grupy odbiorców.

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Opinie

Opinie o oponie są zbierane.

Oferta

Ceny i rozmiary Cooper Discoverer MS

Nazwa opony: Rozmiar: Indeksy: Cena: Ilość:
Etykieta UE

Etykieta opony Cooper Discoverer MS:

E E 73 dB

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Raty
 • Transport gratis Wszystkie nasze produkty
  doręczamy bezpłatnie na terenie
  całego kraju.

 • Dostawa
  w 24h
  Nowoczesne centrum logistyczne
  pozwala nam wysłać
  40 000 opon dziennie.

 • 14 dni
  na zwrot
  Nieużywany produkt możesz zwrócić
  w ciągu 14 dni od daty odbioru
  bez podania przyczyny.

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste

 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!