Pracuj w Oponeo

Felgi do Saab

Wybierz parametry swojego Saab i dobierz odpowiednie felgi

Saab

Wybierz model

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Saab

Saab to szwedzkie przedsiębiorstwo z branży lotniczej i motoryzacyjnej, które powstało w 1945 roku. Pierwszy samochód tej marki – Saab 92 pojawił się w sprzedaży w 1949 roku. Do najpopularniejszych modeli tej firmy należą limuzyny klasy wyższej i średniej: 9-5 i 9-3, a także crossover 9-4X. Obecnie auta Saab nie są już produkowane (marka ogłosiła bankructwo w 2011 roku), ale cieszą się dużą popularnością na rynku wtórnym.

Oryginalna felga Saab i jej zamienniki

Marka Saab instalowała w swoich autach obręcze stalowe oraz aluminiowe w różnych rozmiarach. Wśród charakterystycznych i popularnych autorskich wzorów felg aluminiowych tego producenta były modele Viking, Aero i Turbo X. Do samochodów Saab pasują też obręcze innych producentów, m.in. RIAL, ALUTEC, DEZENT, MAK i Racer.

Jakie są parametry felgi Saab?

By auto zachowało odpowiednie właściwości użytkowe na trasie, powinno zostać wyposażone w obręcze o parametrach zgodnych z wytycznymi producenta. Znaczenie mają rozmiary – średnica i szerokość, głębokość osadzenia (ET) oraz rozstaw śrub w piastach.

  • Jaka jest średnica felg do Saaba?

Różne modele i generacje samochodów marki Saab mogą jeździć z felgami o różnych zakresach średnic. Przykładowo w Saabie 9-3 sprawdzą się obręcze w rozmiarach od 15 do 20 cali. Do starszych wersji modelu 9-5 pasują felgi o średnicach od 15 do 19 cali, a do nowszych (po 2010 roku) od 19 do 20 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w Saabie?

Rozstaw śrub to parametr opisujący liczbę elementów montażowych w piaście i średnicę okręgu, na którym są rozłożone. W autach Saab stosowano różne kombinacje, m.in. 5x110, 5x108 i 5x114,3.

  • Saab – felgi i ich szerokość

Dopuszczalna szerokość obręczy w samochodach marki Saab zależy od modelu, generacji, a także średnicy obręczy. Przykładowo w Saabie 9-5 obejmowała przedział od 6, 6,5, 7 lub 7,5 cala do 9 cali.

  • Jakie jest ET felgi w Saabie?

Parametr ET określa różnicę między środkiem symetrii obręczy a płaszczyzną mocowania jej do piasty. W przypadku aut marki Saab zależy on od modelu auta i jego wersji. Najczęściej jest wyznaczony w granicach od ET 30 do ET 50.