Pracuj w Oponeo

Felgi do Rover

Wybierz parametry swojego Rover i dobierz odpowiednie felgi

Rover

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Rover

Kultowa brytyjska marka samochodowa Rover przez dziesięciolecia symbolizowała elegancję i klasę, niestety z uwagi na wiele przemian i przekształceń zniknęła z rynku. Powstała w 1878 roku jako producent rowerów, co czyni ją jedną z najstarszych, lecz już po kilku latach na skutek działań ówczesnych akcjonariuszy zmieniła się w renomowanego producenta samochodów. Firma na przestrzeni wielu dekad istnienia wprowadziła na rynek zupełnie różnorodne auta, w tym małe hatchbacki do jazdy po mieście, jak i duże limuzyny dla biznesmenów oraz ludzi sukcesu. Rover w czasie swojego istnienia znany był z produkcji luksusowych pojazdów, łączących brytyjską i dość zachowawczą stylistykę z dobrymi właściwościami jezdnymi, które zdobywały serca miłośników motoryzacji na całym świecie. Marka ta, choć przestała istnieć jako niezależny producent, pozostaje w pamięci wielbicieli samochodów jako symbol brytyjskiej myśli technologicznej. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy ofertę felg do Rovera, różniących się wyglądem, średnicą oraz innymi parametrami.

Atrakcyjne i trwałe felgi Rover

Z naszą ofertą felg do Rovera każdy klient znajdzie coś dla siebie. Stawiamy bowiem na staranną selekcję, gdyż poszczególne obręcze wybieramy samodzielnie na podstawie ich jakości oraz jej relacji do ceny. Znajdziesz u nas aluminiowe felgi do Rovera, które są zarówno trwałe, jak i estetyczne, a bogata gama dostępnych wzorów i kolorów zapewnia, że każdy pojazd zyska indywidualny charakter.

Najważniejsze parametry felg do Rovera

Felgi aluminiowe do aut Rover dostępne w naszym sklepie są różnorodne pod względem wyglądu, lecz tak samo dopasowane do Twojego auta pod kątem wszelkich danych technicznych. Wszystkie bowiem spełniają wyśrubowane wymogi tego brytyjskiego producenta pod względem średnicy, szerokości, offsetu i innych kluczowych parametrów, co gwarantuje, że ich montaż powinien przebiec szybko i bez żadnych zakłóceń.

Jaka jest średnica felg w Rover?

Wymiar felgi do Rovera jest decydującym czynnikiem wpływającym na styl i komfort jazdy. Producent dla swoich pojazdów zaleca rozmiary mieszczące się w zakresie 14-19". Większy rozmiar równa się lepszej stylistyce auta, jednak kosztem obniżonego komfortu, gdyż wraz z rosnącą średnicą spada profil ogumienia.

Jaki jest rozstaw śrub w felgach Rover?

W przypadku felg do Rovera, rozstaw śrub powinien wynosić (zależnie od auta i rocznika) 4x100 / 5x100 / 4x114,3 / 4x100 i ma decydujące znaczenie dla montażu. Parametr ten określa bowiem, jak rozstawione są otwory montażowe, a że jest niezmienny i stały, to nie można go przekroczyć w którymkolwiek kierunku.

Jaka jest szerokość felg Rover?

Szerokość felgi do samochodów Rover to odległość między rantem zewnętrznym a wewnętrznym, która dla aut tej brytyjskiej marki musi oscylować w granicach od 5" do 8". Trzymanie się tych zasad jest niezbędne dla zachowania właściwego dopasowania opon do obręczy i prawidłowego działania pojazdu.

Jakie jest ET felgi w Rover?

ET, czyli odsadzenie, ma decydujące znaczenie dla właściwego dopasowania obręczy do nadkola. W przypadku felg do aut Rover poprawne są wartości od 30 do 50.