Pracuj w Oponeo

Felgi do Dodge Journey

Sprawdź rozmiar felg do Dodge Journey i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Dodge

Journey

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Dodge Journey

Dodge Journey jest funkcjonalnym crossoverem klasy średniej (segment E). Auto ma agresywną linię nadwozia i dobrze łączy cechy pojazdu terenowego oraz rodzinnego. Pojazd trafił na globalny rynek w 2008 roku (modernizacja w 2010 roku), a w 2021 roku do sprzedaży weszła jego druga generacja.

Fabryczne felgi Dodge’a Journey’a

W ofercie producenta Dodge’a Journey’a znalazły się felgi w kilku wzorach i rozmiarach. Wśród nich są obręcze stalowe 17 calowe, a także felgi z aluminium o średnicy 18 i 19 cali.

Jakie felgi do Dodge’a Journey’a

Do danego modelu auta będą pasować wyłącznie felgi w rozmiarach określonych przez producenta pojazdu. W specyfikacji znajdziemy informacje o dopuszczalnym zakresie średnic, szerokości, współczynniku odsadzenia (ET), a także rozstawie śrub montażowych.

  • Jaka średnica felg do Dodge’a Journey’a?

W pierwszej wersji modelu Dodge Journey jest opcja instalacji felg o średnicach 16, 17, 18, 19 i 20 cali. Większe obręcze wymagają wyboru opon z niższym profilem.

  • Rozstaw śrub - Dodge Journey

Koła w Dodge’u Journey’u mocuje się na 5 śrub rozstawionych na okręgu o średnicy 127 mm. Do tego auta będą więc pasować wyłącznie felgi z oznaczeniem 5x127.

  • Jaka szerokość felg w Dodge’u Journey’u?

Najwęższa felga, która pasuje do Dodge’a Journey’a może mieć 6,5 cala szerokości. Maksymalna szerokość to 20 cali.

  • Jakie ET felgi w Dodge’u Journey’u?

Parametr ET służy do określanie głębokości mocowania felgi - wyznacza różnicę między płaszczyzną mocowania obręczy a środkiem jej symetrii. Dla Dodge’a Journey’a jest określony w zakresie od ET 25 do ET 40.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Dodge Journey

Osoby jeżdżące autem Dodge Journey najczęściej wybierają: