Pracuj w Oponeo

Felgi do Bentley

Wybierz parametry swojego Bentley i dobierz odpowiednie felgi

Bentley

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Bentley

Bentley to przede wszystkim samochody sportowe i luksusowe, początkowo produkowane z myślą o wyścigach. Założone w 1919 roku przez Waltera Owena Bentleya przedsiębiorstwo, obecnie kierowane jest przez koncern BMW. Wcześniej należało m.in. do Rolls-Royca i Volkswagena.


W latach 1945-1990 marka pochwalić się mogła limuzynami o sportowych parametrach, w których stosowano rozwiązania znane z Rolls-Royca. W okresie tym premierę miał m.in. czterodrzwiowy saloon Bentley R Continental, kabriolet Bentley S2 czy sedan Mulsanne.


Obecnie każdy egzemplarz powstaje w angielskiej fabryce w Crewe, a jednym z popularniejszych modeli jest Bentley Bentyaga, seryjnie produkowany od 2015 roku. SUV wyposażony jest w silnik o mocy 608 KM, a do 100 km/h rozpędza się w niewiele ponad 4 sekundy. Aktualnie linie montażowe opuszczają również egzemplarze Continental GT, Continental GTC, GT Supersport oraz nowy Mulsanne.


Samochody ze stajni Bentleya posiadają sportową sylwetkę oraz charakterystyczny przód, gdzie okrągłe reflektory oddzielone są oryginalnym wlotem powietrza. Auta te nie należą do tanich, również ze względu na design i bogate wykończenia.


Producent umożliwia szeroko zakrojoną konfigurację pojazdów pod indywidualne potrzeby i upodobania – również w aspekcie felg. Elegancki wygląd warto podkreślić odpowiednio dobranymi alufelgami – o klasycznej lub dynamicznej linii, w zależności od efektu, jaki chce się osiągnąć.