Sprawdź swoje zamówienie Wpisz numer zamówienia oraz nazwisko w przypadku klienta indywidualnego, lub NIP w przypadku firmy.

Sprawdź status

Sprawdź status zamówienia

Czy znalazłeś informacje, których szukałeś?

Test opon letnich ADAC 2012

OPONEO.PL

Testy opon przeprowadzane przez niemiecką organizację ADAC uznawane są za najbardziej prestiżowe i miarodajne na świecie. W tym roku nasi zachodni sąsiedzi sprawdzili opony w trzech grupach rozmiarowych.

Sprawdź najnowsze wyniki testów opon letnich ADAC 2012

Test opon letnich ADAC 2012 w rozmiarze 205/55 R16 V. Ten rozmiar opon jest szczególnie często używany w samochodach klasy średniej i niższej średniej. W tym badaniu wzięło udział aż 15 modeli opon. Jednak tylko 5 z nich zostało ocenionych jako dobre. Reszta została uznana za zadowalające. Klasyfikacja nie wykazała wadliwych właściwości i osiągów u żadnej z opon. Zobacz artykuł i sprawdź, która opona była najlepsza.

Test opon letnich ADAC 2012 w rozmiarze 215/65 R16 H SUV. Pierwszą grupą sprawdzonych modeli są opony przeznaczone dla coraz bardziej popularnych samochodów typu SUV. Żadna z testowanych tutaj opon nie uzyskała oceny bardzo dobrej. Tylko 2 spośród siedmiu modeli uzyskały ocenę dobrą. Niestety w tej grupie znalazła się także opona, której jakość określono jako wadliwą. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, które opony wypadły najlepiej, a których należy zdecydowanie unikać.

Test opon letnich ADAC 2012 w rozmiarze 165/70 R14 T. Opony w tym rozmiarze często montowane są w popularnych małych samochodach. Rynek oferuje bardzo szeroki wybór wśród tego rozmiaru, dlatego ADAC zdecydowała, że właśnie ta grupa opon musi zostać sprawdzona. Testom poddano aż 15 modeli opon letnich. 5 z nich zdobyło dobre noty, 9 zostało określonych jako zadowalające, a jeden model okazał się poważnie niedopracowany. Przeczytaj artykuł, aby poznać szczegółowe osiągi i właściwości opon tej grupy.

Szukasz testów opon w innych rozmiarach? Zajrzyj do działu prasowych testów opon letnich.

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o oponach znajdziesz w naszym poradniku opon letnich.

Warto śledzić nas na bieżąco. Wkrótce opublikujemy ranking najlepszych opon letnich będący podsumowaniem testów z 2012 roku. Tymczasem polecamy zeszłoroczne zestawienie: Najlepsze opony letnie 2011.

adac ford galaxy
Ford Galaxy w barwach ADAC (fot. Frank C. Müller/wikipedia.org, lic. CC-BY-SA).

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Komentarze (1)
Maniek 2013-04-15
Ciekawostka ten test.W tamtym roku Nokian V w czołówce a teraz dupa kiepski tak????.Ja osobiscie uwazam ,iz najlepsze co do ceny i osiągów sa Falkeny.Kupiłem w 2012 za namowa kumpla który mieszka w Norwegi gdzie pada 90 dni w roku i zajebiste.Polecam wszystkim Odpowiedz
Napisz komentarz
Dodaj komentarz