Menu
Kup
690 / szt.
Klasa premium certyfikowany sprzedawca

Continental ContiTrac SUV

certyfikowany sprzedawca
W tej chwili model dostępny tylko w rozmiarze 255/70 R16 111 H za 690zł

Wcześniej807 zł

690 / szt.
Kup

Transport GRATIS

Dostawa 6-7 dni roboczych

14 dnina zwrot

Zbieramy opinie.

Parametry opony
Typ:
Sezon:
Indeks prędkości:
H = max 210 km/h
Indeks nośności:
111 = max 1090 kg
Gwarancja:
7 lat od daty zakupu szczegóły
Etykieta UE:
E E 72dB szczegóły
 • Opis produktu
 • Opinie
 • Oferta
 • Etykieta UE
 • Gwarancja
 • Certyfikat
Opis produktu

Continental ContiTrac SUV

Typ: opona całoroczna

Klasa: opona klasy premium

Przeznaczenie: pojazdy z napędem 4 x 4, SUV-y

Bieżnik: asymetryczny - zapewnia stabilność i bardzo dobrą przyczepność na każdej nawierzchni

Rozmiary: 16 caliContinental ContiTrac SUV to opona typu całoroczna klasy premium (wysokiej). Produkt znanego, niemieckiego koncernu Continental, charakteryzuje się dobrą przyczepnością na każdym rodzaju nawierzchni. Opona sprawdza się zarówno na drodze utwardzonej, jaki i poza nią. Nowoczesna rzeźba i wysokiej jakości mieszanka dostosowane są do zmiennych warunków atmosferycznych. Opona zapewnia zarówno dobrą kierowalność na suchej drodze, jak i ochronę przed poślizgiem hydrodynamicznym podczas deszczu. Mocna konstrukcja zabezpiecza również przed uszkodzeniami mechanicznymi.Continental ContiTrac SUV to nowoczesna opona, która gwarantuje komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach. Wzór opony został zaprojektowany dzięki zastosowaniu innowacyjnych programów komputerowych. W ten sposób uzyskano optymalne rozmieszczenie poszczególnych elementów bieżnika. Zewnętrzne barki opony mają otwartą konstrukcję. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskano lepszą przyczepność nawet w lekkim terenie. Solidne bloki utrzymują odpowiednią stabilność toru jazdy. Konstruktorzy zdecydowali się również na umieszczenie na całej powierzchni bieżnika ostrych, „gryzących” krawędzie, które wbijają się w podłoże. Działają jak małe kolce, co sprawia, że opona radzi sobie nawet na warstwie śniegu i lodu.Opona Continental ContiTrac SUV sprawdza się również na mokrej i zabłoconej drodze. Szerokie rowki o nieregularnych krawędziach sprawiają, że bieżnik oczyszcza się samodzielnie. System głębokich kanalików w centralnej części opony zapewnia sprawne odprowadzanie wody na boki, co stanowi zabezpieczenie przed zjawiskiem aqua i snowplaningu. Konstrukcja opony chroni ją również przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ukośne ściany boczne klocków bieżnika uniemożliwiają klinowanie się pomiędzy nimi ostrych kamieni, które stanowią poważne zagrożenie podczas jazdy w terenie. Dla lepszej kontroli trakcji w centralnej części opony umieszczono żebro o pokarbowanych krawędziach. Aby zapobiec odkształcaniu się profilu zastosowano podwójną warstwę poliestru oraz podwójne stalowe opasanie. Mieszanka gumowa wykorzystana do produkcji jest wytrzymała na wysokie i niskie temperatury. Ponadto zapewnia niższe opory toczenia oraz długie przebiegi.Continental ContiTrac SUV to opona całoroczna, przeznaczona zarówno do stosowania w sezonie letnim, jak i w warunkach zimowych. Opona przeznaczona jest dla aut z napędem 4x4, a w szczególności dla segmentu SUV. Opona służy głównie do jazdy na utwardzonej nawierzchni.Informacje o producencie: Continental to niemiecki koncern oponiarski, należący do największych producentów opon na świecie. Firma wytwarza opony klasy peremium, które znane są z najwyżej jakości wykonania, długiego okresu eksploatacji oraz niezawodności w każdych warunkach. Opony Continental są chętnie wybierane jako fabryczne wyposażenie takich samochodów, jak: BMW, Ford czy Porsche. Do koncernu należą takie firmy, jak: Uniroyal, Semperit, Viking czy General Tire.

Kopiowanie treści surowo wzbronione. Zobacz konsekwencje prawne
Opinie

Opinie o oponie są zbierane.

Oferta

Ceny i rozmiary Continental ContiTrac SUV

Nazwa opony: Rozmiar: Indeksy: Cena: Ilość:
255/70 R16 111 H 690 zł Wcześniej 807 zł Kup
Etykieta UE

Etykieta opony Continental ContiTrac SUV:

E E 72 dB

Oszczędność (opór toczenia)

Klasa A to opona najbardziej oszczędna (o najmniejszych oporach toczenia), a klasa G to opona najmniej oszczędna (o największych oporach toczenia). Wielkość oporów toczenia wpływa na zużycie paliwa i emisję spalin przez samochód. Im większe opory toczenia, tym wyższe spalanie paliwa i emisja spalin.

Hamowanie na mokrej nawierzchni

Klasa A to najkrótsza droga hamowania, a klasa G to najdłuższa droga hamowania. Hamowanie na mokrej nawierzchni oznacza zdolność opony do utrzymania przyczepności na mokrej drodze. W praktyce, im lepsza klasa tego parametru, tym lepsze właściwości na mokrej nawierzchni. Jest to istotny parametr dla zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Hałas zewnętrzny

Hałas wytwarzany przez opony przejeżdżającego auta określany jest za pomocą symbolu fal: 1 fala to opona cicha, a 3 fale to opona głośna. Ponadto, obok pojawiają się konkretne wartości głośności opony wyrażone w decybelach (dB).

Gwarancja

Gwarancja na opony Continental ContiTrac SUV

Pełna treść gwarancji
 • masz 7 lat gwarancji licząc od daty zakupu lub do momentu osiągnięcia granicznego zużycia bieżnika (w zależności od tego co nastąpi wcześniej),
 • gwarancji obejmuje wady konstrukcyjne, materiałowe i wykonawcze,
 • reklamacje możesz zgłaszać w ASO (dla opon z oryginalnego wyposażenia pojazdu), upoważnionych punktach obsługi gwarancyjnej i punktach zakupu opon,
 • jeśli wada ujawni się w ciągu 2 lat od daty sprzedaży, to Twoja opona zostanie wymieniona na nową lub otrzymasz zwrot pieniędzy,
 • jeśli wada ujawni się w późniejszym okresie niż 2 lata od daty sprzedaży, otrzymasz zwrot części kosztów w zależności od zużycia opony lub dofinansowanie do zakupu nowych opon tego producenta.
Certyfikat

Jesteśmy certyfikowanym sprzedawcą opon marki Continental

 • Transport gratis Wszystkie nasze produkty
  doręczamy bezpłatnie na terenie
  całego kraju.

 • Dostawa
  w 24h
  Nowoczesne centrum logistyczne
  pozwala nam wysłać
  40 000 opon dziennie.

 • 14 dni
  na zwrot
  Nieużywany produkt możesz zwrócić
  w ciągu 14 dni od daty odbioru
  bez podania przyczyny.

Dostawa z montażem

Zobacz jakie to proste

 • Kup

  i wybierz dostawę
  z montażem

 • Zarezerwuj

  termin montażu po złożeniu
  zamówienia

 • Zamontuj

  opony w wybranym
  serwisie!