Pracuj w Oponeo

Felgi do Renault Scenic

Sprawdź rozmiar felg do Renault Scenic i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Renault

Scenic

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Renault Scenic

Renault Scenic to kompaktowy minivan francuskiego pochodzenia, początkowo produkowany na płycie modelu Megane. Pierwsza generacja, wprowadzona na rynek w 1996 roku, została doceniona nagrodą Europejskiego Samochodu Roku. Auto doczekało się jeszcze trzech generacji, wypuszczanych kolejno w latach: 2003, 2009 oraz 2016.

Renault Scenic – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry felg

Wybór nowych felg aluminiowych do Renault Scenic, tak samo jak w przypadku ich stalowych odpowiedników, wymaga znajomości pewnych kwestii technicznych. Informacje na temat rozmiaru oraz rozstawu śrub to podstawa, bez której trudno kupić odpowiednie obręcze – czyli takie, które nie tylko da się zamontować, ale i jazda na nich będzie bezpieczna oraz komfortowa. Złe dopasowanie może być przyczyną groźnych sytuacji na drodze albo doprowadzić do uszkodzenia samochodu. Mając komplet podstawowych danych, można ze spokojem szukać modelu, spełniającego nasze wymagania także pod kątem estetycznym.

  • Średnica felg w Renault Scenic

W Renault Scenic I oraz II oryginalnie montowane felgi miały średnice od 14 do 17 cali. W kolejnej generacji było to od 15 cali do 18 cali. Z największymi obręczami mamy do czynienia w przypadku czwartej odsłony Renault Scenic. Felgi 19 i 20-calowe wcześniej nie występowały, ale dobrze wpisują się w projekt nawiązujący do crossovera.

  • Renault Scenic – rozstaw śrub w felgach

Dla trzech pierwszych generacji Renault Scenic rozstaw śrub to 4x100. W przypadku czwartego wydania modelu postawiono na 5x114,3. Pierwszy człon parametru zawsze oznacza, ile śrub używa się do montażu obręczy do piasty samochodu. Drugi natomiast odpowiada średnicy okręgu (podanej w milimetrach), na którym umieszczone są otwory montażowe.

  • Szerokość felg w Renault Scenic

Oryginalne felgi w Renault Scenic mają szerokość: od 5,5" do 7" dla generacji I i II, od 6" do 7,5" dla generacji III przed i po faceliftingu, oraz od 6,5" do 8,5" dla generacji IV.

  • Renault Scenic – ET felg

W przypadku generacji I oraz II wiele parametrów się ze sobą pokrywało, i tak też jest w przypadku ET, które wynosi 34-45 mm. W Renault Scenic III przed i po faceliftingu wartość ta mieściła się w zakresie 38-51, a w edycji IV – 38-48 mm. Im mniejsze ET, tym obręcz jest bardziej wyeksponowana w nadkolu.

Popularne generacje Renault Scenic

Renault
Scenic

1996 - 1999

I

Renault
Scenic

2003 - 2009

II

Renault
Scenic

2009 - 2012

III

Renault
Scenic

2012 - 2016

III FL

Renault
Scenic

2016 - 2023

IV

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Renault Scenic

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Renault Scenic najczęściej wybierają: