Sprawdź swoje zamówienie Wpisz numer zamówienia oraz nazwisko w przypadku klienta indywidualnego, lub NIP w przypadku firmy.

Sprawdź status

Sprawdź status zamówienia

Opony do Mitsubishi Outlander

Wybierz markę pojazdu, a następnie model, typ nadwozia, generację oraz silnik.

Wybierz rodzaj nadwozia oraz lata produkcji Mitsubishi Outlander

Model Outlander

Mitsubishi Outlander to średniej wielkości SUV produkowany przez japoński koncern Mitsubishi. Samochód wszedł do produkcji w 2003 r. i obecnie sprzedawany jest w drugiej generacji po liftingu. Najnowsza wersja otrzymała agresywny front w stylu Jet Fighter - charakterystyczny dla nowej linii stylistycznej marki. Pod maską samochodu znajdziemy jednostki benzynowe o pojemności od 2 do 3 litrów oraz jednostki wysokoprężne o pojemnościach od 2 do 2,2 litra. Mniejsza jednostka diesla została zapożyczona z Volkswagena, a motor 2.2 DI-D to konstrukcja własna Mitsubishi. Zastosowano w niej pionierski systemem zmiennych faz rozrządu MIVEC (po raz pierwszy w dieslu). Wewnątrz kabiny znajdujemy dobrze zorganizowane instrumenty, większość gałek i przycisków jest dokładnie tam, gdzie ich miejsce. Ponadto nowy Outlander otrzymał lepsze materiały wykończeniowe i system nagłośnienia Rocford Fosgate. Wewnątrz kabiny znajdzie się miejsce dla 5. lub 7. pasażerów. Przeniesienie napędu konfigurujemy elektronicznym pokrętłem, znajdującym się w konsoli centralnej. Do wyboru napęd na przednią oś, cztery koła i blokadę centralnego mechanizmu różnicowego, rozdzielając moc w stosunku 50/50 pomiędzy osią przednią i tylną. Dzięki niezależnemu zawieszeniu i dużemu prześwitowi samochód sprawdza się w lekkim terenie i na mocno ośnieżonej drodze. Niestety jak każdy uterenowiony samochód nienajlepiej radzi sobie podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Zawieszenie zestrojono komfortowo, co oznacza miękką charakterystykę i spore wychyły nadwozia.

W zależności od wersji wyposażenia producent przewidział fabryczny montaż następujących rozmiarów opon: 215/55 R17, 215/60 R16 i 215/70 R16.
Natomiast opcjonalny rozmiar opon dla modelu Mitsubishi Outlander to 225/55R18.